Autor Wątek: Witam  (Przeczytany 3927 razy)

cthulhu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
Witam
« dnia: 20 Stycznia 2018, 00:20 »
Witam wszystkich serdecznie  :)
Cieszę się, że trafiłem na to forum ponieważ chciałbym zacząć z przygodę z wężogłowami od hodowli Channa Gaucha 
Sporo o nich czytam, jednak chciałem się dowiedzieć (bo na necie są lekkie rozbieżności) czy zbiornik o wymiarach dna 80x30cm nie będzie dla nich za mały. Akwarium mam już gotowe, fajnie zarośnięte, mnóstwo naturalnych kryjówek, korzenie, kokosy, pływające rośliny.... chciałem je zaadoptować pod najmniejsze Channy. Tylko te brakujące 10 centymetrów... :/

Ogólnie mam na imię Jurek. Moja pasja to hobbystyczna hodowla krewetek, fotografia i wędkarstwo.
Pozdrawiam (poniżej fajny filmik jak się łowi wężogłowy w Azji :P)
https://www.facebook.com/hunter1fishing/videos/233800400449924/?id=100008857146620

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1001
Odp: Witam
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Stycznia 2018, 00:49 »
Witaj "cthulhu"- fajny nick,
Cieszę się, że jesteś...świetnie, że zbiornik masz już gotowy...
Zbiornik masz dobry, pod najmniejszego wężogłowa o którym dowiesz się więcej tutaj :
http://channa.club/parties-view/channa-gachua-sp-inle-lake/

polecam na dobry początek również :
http://channa.club/parties-view/wezoglowy-hodowla-wezoglowow/

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Witam
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Stycznia 2018, 01:33 »
Witaj Jurku na naszym forum ;D
Ciesze sie,ze tutaj zawitales.
Wezoglowy to piekne i interesujace ryby 8)
Channa gachua sklada sie z mnostwa podgatunkow i odmian.
Najmniejszy podgatunek to Channa gachua Inle Lake rosnaca do max 12-15cm i nadajaca sie do Twojego zbiornika.
Ale jest jeden problem.
Niema ich teraz w Polsce.
Nasz Admin probuje znalezc mlode sztuki w Niemczech ale tez niejest to latwe.
W miedzy czasie czytaj duzo o hodowli tych magicznych ryb i zglebiaj o nich wiedze ;)
Masz jeszcze do poczytania o Channa gachua wiecej tutaj:
http://channa.club/parties-view/channa-gachua-odslona-pierwsza/
oraz
http://channa.club/portfolio-view/channa-gachua/

cthulhu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
Odp: Witam
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Stycznia 2018, 11:19 »
Dzięki za przywitanie. Zalinkowane wątki już wcześniej czytałem ;). Nawet nie widziałem, że tak mało informacji jest w sieci i tak trudno dostępne są te ryby. :(
Na Channy pierwszy raz "wpadłem" jakieś dwa lata temu. Była to ulubiona ryba w atlasie ryb mojego rocznego synka. Co wieczór przez kila miesięcy musiałem mu pokazywać Channa Barce, no i tak jakoś ujęły mnie te ryby. Wczoraj w najnowszym MA czytałem artykuł o wężogłowach i tak znalazłem to forum  ;) (w sumie wa artykule jest link do innej grupy, jednak albo link jest zły albo strona nie działa)
Dzwoniłem do Krzysztofa  Malańczka z 3kontynentów jednak na chwilę obecną nie ma Inle Lake i nie jest w stanie powiedzieć kiedy i czy będzie miał.  :-\
Tak więc jeśli admin namierzyłby hodowce, który posiada je na sprzedaż to też byłbym zainteresowany nabyciem 6-8 szt.
Na olx znalazłem takowe:
https://www.olx.pl/oferta/wezoglow-karlowaty-channa-gaucha-6-0-cm-CID103-IDrd4Jz.html#744a16c9a7 - jest dostępne 20 szt. Możecie mi sprecyzować jaka to odmiana i czy warto je nabyć ? Rybki prawdopodobnie z importu z tego co wywnioskowałem z rozmowy ze sprzedającym.

Raciczka

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 793
  • Afryka 720l
Odp: Witam
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Stycznia 2018, 15:04 »
Daj sobie spokój z tym sprzedawcą. Oni nie wiedzą sami co mają.
Kiedyś wystawiali Channa marulioides ze zdjęciem Channa aurantimaculata.
Pozdrawiam,
Monia

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Witam
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Stycznia 2018, 01:44 »
Wczoraj w najnowszym MA czytałem artykuł o wężogłowach i tak znalazłem to forum  ;) (w sumie wa artykule jest link do innej grupy, jednak albo link jest zły albo strona nie działa)

Czy moglbys tutaj wkleic ten link do tej grupy o wezoglowach?
Jestem bardzo ciekawy co to za grupa.


Co do tego ogloszenia co podales link.
Po pierwsze ta ryba na zdjeciu niejest ta sama ryba co bys kupil ;)
Fotka pochodzi z tej stronki:
http://www.seriouslyfish.com/species/channa-gachua/
Tak wiec sprzedawca "pozyczyl" sobie fotke z internetu i probuje sprzedac jakies ryby.
Niekupuj ich bo niewiadomo co to jest tak naprawde.

Sa Channa gachua na pewno w PL na sprzedaz ale to niestety niejest Inle Lake ktore pasuja do Twojego akwa.
Inne odmiany gachua rosna do 20cm a nawet i wiecej.


Daj sobie spokój z tym sprzedawcą. Oni nie wiedzą sami co mają.
Kiedyś wystawiali Channa marulioides ze zdjęciem Channa aurantimaculata.

 ;D ;D ;D

cthulhu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
Odp: Witam
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Stycznia 2018, 07:57 »
Channidae.pl (forum internetowe)

Mam otrzymać oryginalną fotkę oferowanej ryby, tak więc ją tu wkleję. Zobaczymy co to za odmiana  ;)

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Witam
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Stycznia 2018, 09:28 »
Channidae.pl (forum internetowe)

Mam otrzymać oryginalną fotkę oferowanej ryby, tak więc ją tu wkleję. Zobaczymy co to za odmiana  ;)

Dzieki cthulhu za link.
To nazwa starego forum o wezoglowach ktore zniknelo jakis czas temu.
Ale w tym magazynie napisali rowniez adres do naszego forum na ktorym teraz piszemy prawda?

Co do oryginalnej fotki i odmiany.
Jesli sa to 6cm ryby to i tak nikt Ci niepowie na 100% co to za odmiana ;)
Rozne odmiany gachua sa bardzo,ale to bardzo podobne do siebie i naprawde ciezko jest stwierdzic w 100% co to tak naprawde jest za odmiana.Nawet u doroslych sztuk jest czasami problem.
Jesli masz kontakt z tym sprzedawca to zapytaj sie go czy wie w jakim rozmiarze sa rodzice i wtedy Ci powiemy czy to jest ta odmiana Inle Lake ;D


cthulhu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
Odp: Witam
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Stycznia 2018, 11:23 »
Dzieki cthulhu za link.
To nazwa starego forum o wezoglowach ktore zniknelo jakis czas temu.
Ale w tym magazynie napisali rowniez adres do naszego forum na ktorym teraz piszemy prawda?

Co do oryginalnej fotki i odmiany.
Jesli sa to 6cm ryby to i tak nikt Ci niepowie na 100% co to za odmiana ;)
Rozne odmiany gachua sa bardzo,ale to bardzo podobne do siebie i naprawde ciezko jest stwierdzic w 100% co to tak naprawde jest za odmiana.Nawet u doroslych sztuk jest czasami problem.
Jesli masz kontakt z tym sprzedawca to zapytaj sie go czy wie w jakim rozmiarze sa rodzice i wtedy Ci powiemy czy to jest ta odmiana Inle Lake ;D

Nie widzę odnośnika do tego forum w MA :/
Zapytam sprzedawcy o rodziców, chociaż mam wątpliwości czy będzie w stanie coś powiedzieć.(nie wiem czy to nie ryby z odłowu)

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Witam
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Stycznia 2018, 12:35 »
Zapytam sprzedawcy o rodziców, chociaż mam wątpliwości czy będzie w stanie coś powiedzieć.(nie wiem czy to nie ryby z odłowu)

Zapytaj o rodzicow i tak.
Ciekawy jestem.
Ale niekupuj ich.
Male prawdopodobienstwo ze to jest Inle Lake.
Dla reszty odmian akwa bedzie za male.

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1853
Odp: Witam
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Stycznia 2018, 14:44 »
Witam!! Będzie zabawa z Twoim nickiem  ;D.
200 litrów

cthulhu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
Odp: Witam
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Stycznia 2018, 07:54 »
Witam!! Będzie zabawa z Twoim nickiem  ;D.

On tylko tak groźnie wygląda. Czyta się "Kutulu".
Nie słyszeliście nigdy o mitologi stworzonej przez Lovecreafta? Stąd ten nick  ;)

Wracając do Chann czekam w takim razie na odzew sprzedającego oraz informację kiedy się pojawi Inle lake na rynku. Jak myślicie..długo to może potrwać ?

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Witam
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Stycznia 2018, 19:35 »
On tylko tak groźnie wygląda. Czyta się "Kutulu".
Nie słyszeliście nigdy o mitologi stworzonej przez Lovecreafta? Stąd ten nick  ;)

Nieznam.Nigdy tego nieczytalem :P


Wracając do Chann czekam w takim razie na odzew sprzedającego oraz informację kiedy się pojawi Inle lake na rynku. Jak myślicie..długo to może potrwać ?

Admin znalazl kogos w Niemczech kto mial mlode na sprzedaz ale niestety rozeszly sie z predkoscia swiatla ;)
Tak wiec trudno powiedziec.Nikt tego niewiem kiedy i czy wogole sie jeszcze pojawia.
W PL kilka lat temu bylo ich mnostwo i ludzie oddawali je nawet za darmo.
Pewnie i sa jeszcze w polskich akwariach ale niewszyscy ludzie udzielaja sie na forach czy ogolnie na necie.
Admin dalej ich szuka w Niemczech wiec jak cos znajdzie to na pewno da znac ;D

cthulhu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
Odp: Witam
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Stycznia 2018, 14:06 »
Z dwóch osób, które odpowiedziały na FB po zamieszczeniu ogłoszenia dotyczącego Inle Lake:
- jedna osoba w chwili obecnej nie posiada nic na sprzedaż (czeka, aż mu się ryby dobiorą, cokolwiek to znaczy...wnioskuję, że ma większe stado, ale jeszcze się nie sparowały samice z samcami)
- druga osoba miała kilka sztuk ale sama do końca nie wiedziała jaka to odmiana bo dostała te ryby w spadku od znajomego. Ryby miały ok.10cm i prawdopodobnie żyły 3 lata. Zostały sprzedane 8zł/szt

Tak więc cierpliwie szukam dalej  ;)

Windus

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Witam
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Stycznia 2018, 15:04 »
Witam na forum.

Także poszukuję tych rybek. Jest nas coraz więcej może w końcu komuś się uda znaleźć te wężogłowy  ;)