CHANNIDAE > Channa

Zachowania naszych channek

(1/2) > >>

Duchu:
Witam.
Oglądałem na filmach że wiele gatunków chann tak robi.Mianowicie potrzasanie głową , otwieranie pyska do drugiej chany oraz falowane ruchy obok pobratyńca. Czy to ustalanie hierarchii , zaloty czy poprostu pokaz siły mówiący "nie podskakuj mi tu"
Obserwuje to też u swoich łobuzów nie tylko tych starszych ale też u młodziaków i tak myśle co te gesty mogą oznaczać w niektorych sytuacjach

Peterek:
Trudno powiedziec.
Moja dobrana parka takze delikatnie potrzasa pyskami.
I niewyglada mi to na ustalanie hierarchii bo juz jest raczej ustalona od dawna ;)
Dla naszego oka te ruchy moga wygladac identycznie ale jest takze mozliwosc,ze niewidzimy wszystkiego a ryby tak.
To tylko takie moje przypuszczenia ;D

Raciczka:
Moje dwie marudy oprócz przeganiania się mają sporo innych zachowań, które ewidentnie coś znaczą w sensie społecznym. Mniejsza maruda dosyć często kładzie pysk na większej - dosłownie tak jak pies na kolanach to ona w okolicach głowy większego osobnika kładzie swoją. Stara się zawsze wtedy być nad nią całym ciałem - trudno to opisać.
Drugie zachowanie to nawet nie kłapanie szczęką - bo pyski zamknięte, ale drżą im szczęki. Czasami także owijają się wokół siebie dosłownie w tańcu :)

Duchu:
Lux obserwacje.trzeba zacząć to nagrywać 😉

Tomaso:
Moja Obscura ma czasami takie nerwowe trzepotanie ciałem jakby straszyła czy coś ...
Tak jakby na sucho coś rozszarpywała - ruchy takie krótkie, dosłownie na mniej niż centymetr od osi ciała.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej