Autor Wątek: Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsze mlode  (Przeczytany 8036 razy)

cthulhu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsze mlode
« dnia: 16 Maja 2018, 21:02 »
Watek podzielony i przeniesiony z tematu "Channa Gachua Inle Lake - pierwsza przygoda z wężogłowami" 8)
https://forum.channa.club/index.php?topic=128.0


Ryby są dalej u mnie. Doszły już do siebie. Można powiedzieć, że czekają na nowego właściciela, ale chyba ciężko go będzie znaleźć bo..... Panie i Panowie - ogłaszam radosną nowinę - AD 16.05.2018 zauważyłem pierwszy raz młode wężogłowy   :D :D :D.(właśnie w tej jamie  ;))

Jakiś filmik postaram się wrzucić bo na fotce nie będzie ich widać - mają ok. 7-8mm
« Ostatnia zmiana: 17 Maja 2018, 13:00 wysłana przez Peterek »

cthulhu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
Odp: Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsze mlode
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Maja 2018, 22:10 »
Na szybko taki filimik. Młodych pewnie bym nie zauważył gdybym akurat nie karmił. Z początku myślałem, że jakieś krewetki mi się uchowały. ;) Teraz ich nie widać. Ogólnie było poruszenie kiedy obie ryby zaczęły się rzucać na dżdżownice. W tej jamie przeważnie samiec siedzi, a samica w pobliżu. Jutro muszę uderzyć do zoologa po jakiś pokarm dla młodych bo mnie mega zaskoczyły. Co polecacie ? Artemia mrożona będzie ok ?

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1853
Odp: Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsze mlode
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Maja 2018, 23:08 »
Gratuluję!
200 litrów

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsze mlode
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Maja 2018, 02:15 »
NO NARESZCIE !!!!
GRATULACJE !!!! 8) 8) 8)
Czyli ta odmiana gachua niewyginie w PL ;D
Widze a raczej slysze ze nietylko Ty jestes zadowolony z tego powodu ale rodzinka takze ;)

Co do karmienia to wlasnie niewiem kiedy samica je zaczyna karmic niezaplodniona ikra.
Musze sie zapytac Radka jak to wygladalo i czym karmil swoje mlode.

Tak sie zastanawiam czy teraz nietrzeba zaczac nowego tematu w dziale "ROZMNAZANIE" gdzie bedziesz pierwszym forumowiczem z tym wyczynem ;D

Oto karmienie niezaplodniona ikra 8)


cthulhu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
Odp: Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsze mlode
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Maja 2018, 06:38 »
Dzięki panowie  :)

Fimik był na spontanie i faktycznie wszyscy byli podekscytowani. Kolejne filmy będą już z podkładem muzycznym ;)
Mam nadzieję, że z czasem uda mi się nagrać podobny film do tego co zapodałeś Peterek. Jakbyś mógł to podpytaj kiedy zachodzi konieczność karmienia z zewnątrz i czym najlepiej.

Jeszcze jeden taki film znalazłem na YT odnośnie Inle Lake


Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1001
Odp: Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsze mlode
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Maja 2018, 07:42 »
Super!
Bardzo się cieszę, że udało się rozmnożyć tego pięknego malucha,
W tej szczególnej chwili liczę na szczegółowe relacje, filmy, zdjęcia itp. oraz rozpoczęcie tematu w "dziale rozmnażanie",
Ponieważ jesteś pierwszym, który rozmnożył wężogłowa w Channa Club należy Ci się jakieś szczególne wyróżnienie - ale ten aspekt zostanie przedyskutowany poza forum,
Gratuluję raz jeszcze, naprawde fantastycznie...
Twoja cierpliwość i zaangażowanie w zdobycie tej channy zostały obficie wynagrodzone,
Dobra robota!
« Ostatnia zmiana: 17 Maja 2018, 07:46 wysłana przez Admin »

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsze mlode
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Maja 2018, 12:53 »
Cthulhu,bardzo ciekawy ten filmik co wrzuciles 8)

Dzisiaj rano dostalem odpowiedz od Radeckiego-Radka w sprawie karmienia mlodych Inle Lake:

"Młode skubią rodziców o ile rodzice są w dobrej kondycji ale ja zawsze dawałem solowca, potem rozwielitkę z mrożonych kostek, ale to tak po 3-4 dniach. Mam też mętne wspomnienie że mogły też z początku skubać liście czyli glony, ale raczej tylko na tym nie przeżyją. Bywa także że pierwsze mioty nie podejmują jedzenia i padają a i pierwszy miesiąc nie powinny być bez rodziców. Dojrzałe akwarium sprzyja...tyle :) "

cthulhu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsze mlode
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Maja 2018, 17:04 »
Dobrze Peterek zrobiłeś, bo nie wiedziałem jak zacząć. Skoro jednak zostałem wywołany do tablicy no to lecimy.  ;)

Na wstępie chciałem powiedzieć, że największą radością dla mnie będzie odchowanie jak największej ilości Channek - pięknych i zdrowych. Jako, że moja przygoda z wężogłowami można rzec dopiero się zaczyna, będę się dzielił swoim obserwacjami licząc na waszą pomoc co robić by nie zaszkodzić  ;).

W skrócie dla tych co nie śledzili głównego wątku:
początek marca - zostaję szczęśliwym posiadaczem 5 szt. długo poszukiwanej Channy Gachua sp. Inle Lake. Ryby są już dorosłe (1,5roku) i są ok. 12-15cm
połowa kwietnia - pierwsza martwa sztuka zabita prawdopodobnie przez skojarzoną się parę i odłowienie dwóch pozostałych sztuk. W tym czasie zauważam również pierwsze i jedyne zaobserwowane miłośne uściski dobranej parki.
drugi tydzień maja - wybywam na urlop miedzy 7-13.05. Po powrocie zauważam wykopaną jamę w narożniku akwarium, w której przesiaduje jedna z ryb, druga krąży w pobliżu. Ryby z pewnością są już po amorach, które odbywały się podczas naszej nieobecności.
16maj - podczas karmienia (karmię przy drugim boku akwarium) zauważam, że coś skacze przy dnie w jamie miedzy korzeniami. Wtedy po raz pierwszy dostrzegam narybek.

Ogólnie to jestem mile zaskoczony tym faktem. Chociaż Peterek niejednokrotnie wieszczył, że będą młode to nie spodziewałem się ich już po dwóch miesiącach  :P

Od teraz postaram się co jakiś czas zapodawać krótkie relacje lub filmiki by na bieżąco notować rozwój wydarzeń.

17 maj - Tydzień 1
Dzisiaj ryby są już łatwiej zauważalne gdyż pływają w toni, pod brzuchem jednej z dorosłych. Druga też jest w pobliżu. Kiedy się zbliżam do szyby to dorosłe podpływają z wyrazem pyska "Nie zbliżaj się"
Filmik z dnia dzisiiejszego
Ps: już bez foni domowników, jednak tym razem dzieciak włożył palce w kadr  ;)


Duchu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
    • Yt
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsze mlode
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Maja 2018, 17:29 »
Oglądam i niemoge sie napatrzyć.Super , gratulacje i powidzonka.
Wstawiaj filmy jak najczęściej.
Pozdrawiam.
Kamil , Szymek

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1001
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsze mlode
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Maja 2018, 18:46 »
Ekstra widok...
Nareszcie mamy channa club przedszkole,
Jest wiele pokarmów żywych dla maluchów : rozwielitka, nicienie mikro, muszka owocowa, artemia,
Zakłądaj szybko hodowle muszki owocowej oraz artemie - prosta sprawa,

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsze mlode
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Maja 2018, 00:37 »
No i na tym filmiku duzo lepiej cos widac.
A mianowicie co pisano na FB iz te maluchy niesa juz takie male i pewnie maja kolo 2-3 tygodni a nie jednak kilka dni ;)

Jeszcze co jest ciekawostka dla mnie to to,ze u poprzedniego wlasciciela byly spory czas i nawet mu sie parka niedobrala a u Ciebie juz po 2 miesiacach plywaja maluchy ;D

cthulhu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsze mlode
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Maja 2018, 06:43 »
Heh, no też jestem pod wrażeniem i cieszy mnie to ogromnie  :)

Co do wieku narybku tak jak pisałem na FB wydaję mi się to niemożliwe, że ich wcześniej nie zauważyłem. Jednak z drugiej strony jedyne tańce godowe zaobserwowałem w 17-18 kwiecień, więc mogłoby się zgadzać.

cthulhu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsze mlode
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Maja 2018, 15:42 »
18 maj
Narybek wraz z rodzicami pływają przy powierzchni. Tak na oko to młodych jest 25-30szt. Jutro zaczynam je karmić węgorkiem.

Duchu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
    • Yt
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsze mlode
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Maja 2018, 16:48 »
Pytanie mi się nasuwa.Czy takie maluchy oddychają już powietrzem atmosferycznym?
Pozdrawiam.
Kamil , Szymek

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1853
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsze mlode
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Maja 2018, 18:17 »
Gratuluję, jesteś pierwszym Tatusiem tego forum  ;D
Podaj proszę szczegóły odnośnie zbiornika, wyposażenia technicznego, roślin. Może to będzie wskazówka dla następnych jakie warunki stworzyć by rybki zaczęły ze sobą flirtować.
200 litrów