CHANNIDAE > Channa

Ch. gachua blue Bengal, temperatury.

(1/2) > >>

Kuntakinte:
Właśnie nabyłem nowy gatunek, a mianowicie tytułowe Bengale (8 sztuk 3-5 cm. z polskiej hodowli). Zastanawia mnie jednak kwestia, czy jest to również gatunek subtropikalny- a tak sobie założyłem, z uwagi na miejsce pochodzenia (niestety nie mogę zasięgnąć tej wiedzy od hodowcy, bo kupiłem je przez pośrednika). Nigdzie w dostępnych źródłach nie znajduję jednak konkretnej odpowiedzi. Ma to dla mnie o tyle istotne znaczenie (poza oczywiście kwestią dobra ryb- bo nie chcę im zrobić krzywdy), że zbiorniki znajduj się w pomieszczeniach, w których mam zamiar na zimę znacznie obniżyć temperaturę. No i  gdyby niska temperatura miała im zaszkodzić, to muszę zorganizowć dla nich akwa w innym miejscu.

Admin:
Zawsze się uśmiecham jak czytam Twój nick  :) z wiadomych przyczyn, zapewne nie dla wszystkich,
No to jest Nas już dwóch co ma blue bengal,
Channa gachua blue bengal jest gatunkiem subtropikalnym, więc i zimowanie im się należy, jak każdemu subtropikowi,
To fantastyczny owadożerca,
Gratuluje nowego nabytku i z niecierpliwością oczekuje ( zapewne nie tylko ja ) zdjęć i filmów,

Peterek:
Witam ;D
A ja tutaj widze inny problem Panowie.
Moze i ta odmiana jest subtropikalna ale jak stwierdzicie w 100% lub sprzedajacy Wam te ryby,ze to jest wlasnie prawdziwa Blue Bengal?
Odmiany Channa gachua sa bardzo do siebie podobne a jest ich spokojnie ponad 10.
Moj pierwszy wezoglow to byl wlasnie Blue Bengal.
Ale po wstawieniu fotek na inne forum mojej ryby hodowcy stwierdzili iz to niejest ta odmiana :P
Wiec widzicie o co mi chodzi ;)
Jesli macie zaufanego znajomego co zlapal swoimi rekami gachua w Bengalu i Wam to wyslal to super a jesli nie to mozemy wszyscy sobie tylko gdybac co to tak naprawde jest.
Kuntakinte,po prostu obserwuj te ryby jak sie beda zachowywac prz danej temperaturze.
Ja swoja Blue Bengal trzymalem bez grzalki 22-30c.

//www.youtube.com/watch?v=XZsHw8BUXs8

Kuntakinte:
Oczywiście wiem, że może być niepewność co do faktycznego pochodzenia ryb, sprzedawca zapewniał mnie, że to młode po rodzicach z odłowu, ale rzeczywiście jak jest- nie wiadomo. Chodziło mi o zasadę czy je zimować, oczywiście będę obserwował jak się będą zachowywać w niskiej temperaturze i zareaguję, jakby, co.

edit:

Zrobiłem im zdjęcia.

Kuntakinte:
Nie umiem wyedytować już poprzedniego postu, aby dodać nowe fotki, więc dodam tu:
 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej