CHANNIDAE > Pierwszy wężogłów

Obsada akwarium

(1/3) > >>

Endii:
Witam. Mam pytanie odnośnie obsady akwarium 200l (100x40x50), a mianowicie, co sądzicie o połączeniu pielegnic z Channa Gachua? Konkretnie chodzi mi o pielęgnice zebry.

Raciczka:
Moim zdaniem zebry to za duża bandytka. Para z młodymi to kilerzy. Ja bym siłę mocno zastanawiała nad łączeniem CA z channami.

Duchu:
Chanki najlepiej czują sie same w zbiorniku.
Pielegnice absolutnie nie.Wiadomo będą jakoś tam żyły obok siebie ale co to za życie.

Raciczka:

--- Cytat: Duchu w 08 Stycznia 2019, 09:24 ---Pielegnice absolutnie nie.Wiadomo będą jakoś tam żyły obok siebie ale co to za życie.

--- Koniec cytatu ---
Ja Kamil tak restrykcyjnie do tematu nie podchodzę - niedługo łączę Parachanna obscura z Astronotus ocellatus. Jak widać łączę spory gatunek spokojnych wężogłowów ze sporym gatunkiem spokojnej pielęgnicy. Tak wiem jakie są opinie o pawiookich. Bzdurne. Zebry to diabły wcielone. Zakapiory, waleczne, nieustępliwe. Zamęczą gachua.
Nie doradzę co możesz do nich dołożyć nie licząc polypterus bo nie znam dobrze gachua.
Na tym forum takich połączeń w zasadzie nie ma. Moje będzie chyba pierwsze i zobaczymy co z niego wyniknie.

Nie zmienia to faktu, że wężogłowy najlepiej się czują w swoim towarzystwie. Cała reszta to robienie dobrze głównie posiadaczowi akwarium a nie rybom.

Tomaso:
Bojowy samiec Zebry może zdominować akwarium o długości 120cm. Sam to przeżyłem. Torturował: Pielęgnicę Ellioti, Kiryśnika (dorosłego), Akarę Błękitną. Brzanki Sumatrzańskie, Kiryska.
W większym akwarium mógłbyś spróbować. Zamiast Zebry użyłbym spokojniejszej ryby: Skalara, Skośnopręgiej, Buszowców, Polypterusów (Senegale, Palmasy), Gurami, Kirysnika.


Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej