ROZMAITOŚCI > Autorskie koncepcje DIY

Oświetlenie modułami LED

<< < (2/4) > >>

Peterek:

--- Cytat: Matti w 29 Marca 2019, 18:30 ---I oczywiście jakbyś jakieś foto zrobił to byłoby super.

--- Koniec cytatu ---

Dokladnie :)

Creepy_Guy:
Lutownica mi się spaliła więc czekam na nową, na środę powinna być. Może nawet lepiej bo do lutowania ledów zamówiłem sobie najprostszą pistoletową, będzie się lepiej pracowało. 

Ledów zamówiłem więcej niż na 1 lampę, jeśli tylko będę miał fajne efekty to robię kolejną nad 300l z dyskami.

Jak tak nad tym posiedziałem to zmieniłem zamówiony zasilacz z 200W na 150W. Zapasu będzie na kolejny pasek ledów (jakieś 30W) a i tak pewnie lampa będzie chodziła na 70-80% (tak obstawiam) możliwości. Wyjdzie w praniu. Zasilacz zawsze można zmienić.

W załączniku 3 wykresy:
1. Wykres fali dla ledów 8520
2. Wykres dla ledów AQUA GROW
3. Najważniejszy - wpływ długości fali na fotosyntezę (nawet zaznaczona jest fotosynteza krasnorostu z którym mam teraz problem ;D)

Nawet jeśli chcemy żeby światła było mało trzeba zadbać o prawidłową długość poszczególnych fal.
Zostawiam to tutaj może komuś się przyda.

Creepy_Guy:
Parę zdjęć na szybko. Klej termoprzewodzący jeszcze schnie. Na profilu zostało jeszcze miejsce na dodatkowe 20-30W. Niebieska taśma izolacyjna tylko trzyma przewody, zostanie oderwana przed naklejeniem pleksi.
Ściemniacze działają fajnie, ale na 90% z nich zrezygnuje i ustawię lampę na regulatorze napięcia wyjściowego przy zasilaczu.

Wydaje mi się że gdybym miał robić taką lampę raz jeszcze to poszedł bym w te moduły z IP68. Zobaczymy jak rośliny będą rosły pod tymi ledami.

Peterek:
Swietnie to wyglada 8)
Dzieki za dzielenie sie tym z nami bo jest to bardzo pomocne i przydatne.

Matti:
Brawo Ty. Tez mnie bardzo ciekawi jak rośliny będą Ci przy tym świetle rosły.
Możesz napisać jakie koszty poniosłeś takiego oświetlenia???

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej