CHANNIDAE > Pierwszy wężogłów

Aurantimaculata

(1/3) > >>

halina:
Witam mam samca auromaticulata około 30 cm, chciała bym dokupic druga rybę kturej nie znam płci, czy to dobry pomysł?

Kuntakinte:
Raczej nienajlepszy, nawet jeśli ryba byłaby samicą, to mało prawdopodobne jest, że ryby się zaakceptują. Najlepiej byłoby rozdzielić zbiornik na dwie części szybą i je tak przetrzymać aż do wiosny i po zimowaniu ostrożnie połączyć. Oczywiście warto obserwować je w tym czasie, no i spróbować rozpoznać płeć. Jasne, że gdyby druga ryba wyglądała na samca, to nie ma co próbować ich  połączenia.

halina:
A jakie ryby mogą z nim byc, jeden na całe akwa?

Kuntakinte:
Generalnie channy subtropikalne przetrzymuje się w zbiornikach bądź w dobranych parach (ale to raczej trzeba liczyć na ich naturalny dobór z grupy ryb dorastających razem), albo właśnie pojedyncze sztuki. Nie napisałaś jak duże jest akwarium w którym masz rybę, a to mogłoby pomóc w ewentualnym doborze towarzystwa. Pamiętać też trzeba, że wskazane jest zimowanie i trzebaby dobrać takie towarzystwo, które znosi znaczne okresowe ochłodzenie temperatury w zbiorniku. Poza tym wszystkie mniejsze ryby mogą paść ofiarą pożarcia.

halina:
AKWARIUM to bodajze 320l, troche pusto z jedna rybom.Miałam kila pyszczaków  na których  mi nie zalerzało  a baniak był potrzebny, niestety wszystkie zjadła.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej