ROZMAITOŚCI > Kwestie ogólne

Towarzystwo dla chann

<< < (3/8) > >>

Ozim87:
To ja podam temat, może ktoś z doswiaczonych napisze jakie może pyc towarzystwo dla channa mówię o wszystkich channa tych małych i tych większych, co proponujecie jakie gatunki ryb, sumy, raki? Temat duży ale może coś ciekawego by wyszło w większym akwarium??

Admin:
Ja preferuje akwaria jednogatunkowe, więc są w nich tylko channy, ale kiedyś na przykład trzymałem dwa zbrojniki niebieskie z channa sp redfin, jeden zbrojnik zosta zaakceptowany natomiast drugi stał się menu,

Więcej nie próbowałem łączyć innych ryb z wężogłowami ponieważ jestem świadomy konsekwencji.

Kuntakinte:
Osobiście uważam, że łączenie wężogłowów z innymi rybami nie jest dobrym pomysłem. Channy, mimo tego, ze są drapieżnikami, niezbyt lubią gdy w akwarium "dużo się dzieje" generalnie wolą spokój, inne ryby je rozpraszają i dezorientują- dotyczy to zwłaszcza małych gatunków i młodych ryb (tak mi się wydaje). Gdy miałem młode ryby zauważyłem nawet, że często były zestresowane, gdy w pobliżu było stado innych ryb (B. rerio) i nie podpływały do pokarmu, czekając aż ryby odpłyną w inne miejsce. Kończyło się to tak, że dania wyjadały cały pokarm, a wężogłowy zostawały głodne. Oczywiście dodanie jednej, dwóch/kilku ryb (ale takiej wielkości, żeby nie były potraktowane jako pokarm) jest możliwe, ale moim zdaniem zaburza to koncepcję akwarium z wężogłowami.

Admin:

--- Cytat: Kuntakinte w 25 Kwietnia 2020, 09:15 ---Osobiście uważam, że łączenie wężogłowów z innymi rybami nie jest dobrym pomysłem. Channy, mimo tego, ze są drapieżnikami, niezbyt lubią gdy w akwarium "dużo się dzieje" generalnie wolą spokój, inne ryby je rozpraszają i dezorientują- dotyczy to zwłaszcza małych gatunków i młodych ryb (tak mi się wydaje). Gdy miałem młode ryby zauważyłem nawet, że często były zestresowane, gdy w pobliżu było stado innych ryb (B. rerio) i nie podpływały do pokarmu, czekając aż ryby odpłyną w inne miejsce. Kończyło się to tak, że dania wyjadały cały pokarm, a wężogłowy zostawały głodne. Oczywiście dodanie jednej, dwóch/kilku ryb (ale takiej wielkości, żeby nie były potraktowane jako pokarm) jest możliwe, ale moim zdaniem zaburza to koncepcję akwarium z wężogłowami.

--- Koniec cytatu ---

Pięknie powiedziane, ująłeś to doskonale.

Grzecho:
Temat towarzystwa dla channa to mój nr 1 od wielu miesięcy. Moim  zdaniem każda ryba o podobnym biototypie i rozmiarach ,ale też nie zawsze.(nic nowego nie odkryłem)Z doświadczenia wiem że trzy   pleuro w 700l w którym są od 5 cm  zatłuką wszystko , nawet 2 razy większe ryby . Chodź pewnie to też  nie norma. A co jak by połączyć aimare i marulioides? Pewnie akwarystyczne  marzenie wielu. Nie raz  na tym forum przeczytałem j że " jak nie spróbujesz to się nie dowiesz "

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej