CHANNIDAE > Pierwszy wężogłów

Podstawowe informacje dla poczatkujacego

(1/9) > >>

Ryszard Ff:
Panowie , jako ze nigdy nie miałem tych rybek podpowiedzcie proszę jakie rybcie i od kogo mogę kupić. Jak wystartować zbiornik , czy należy odczekać jakiś czas zanim wpuszczę rybcie , czy tez (tak jak ja zresztą uważam) woda bez zwierząt to stara woda , a nie dojrzała. Podpowiedzcie mi również proszę czy coś stosować aby woda szybciej dojrzała.

Peterek:
Jeszcze raz dokladnie przeczytaj ten artykul ktory Ci pomoze :)
https://channa.club/parties-view/wezoglowy-hodowla-wezoglowow/

Teraz pytania:
Jakie masz akwarium-wymiar?
Czy chcesz gatunki tropikalne czy subtropikalne?
Chcesz jedna rybke czy wolisz grupe mlodych sztuk z ktorych najprawdopodobniej zostanie parka?

Co do nowego akwa to ja zawsze czekam z 2 tygodnie zanim wpuszcze wezoglowy.
Mozesz wpuscic jakies inne male rybki zeby Ci sie nienudzilo a ktore stana sie karma dla Chann ;)
Filtr ma caly czas chodzic oczywiscie.
Nigdy nieuzywam zadnej chemii.

Ryszard Ff:
Akwarium 80x45x30h , jeśli chodzi o ryby to raczej tropikalne gdzie nie trzeba kombinować z temperatura (przynajmniej na początek przygody) Jeśli jest możliwość zakupu dobranej pary , która by pasowała do mojej kałuży to super , jeśli jednak nie to wolałbym stadko złożone z kilku osobników. Musze dodać , że akwarystyka nie jest mi obca ryby są ze mną od 40 już lat z małymi przerwami , przewinęło się w moich akwariach wiele gatunków , mialem już rybe dwudyszną - Prapłetwca , który jeszcze do tej pory pływa w palmiarni w Poznaniu :)

Peterek:
Do takiego akwa na poczatek przygody z wezoglowami jesli chcesz grupke mlodych sztuk to tylko Channa gachua Inle Lake.
Dla reszty gatunkow te akwa bedzie za male.
No chyba ze zmienisz zdanie i bedziesz chcial tylko jednego wezoglowa to wtedy jest wiecej opcji.
Tutaj masz artykul o tej rybce:
https://channa.club/parties-view/channa-gachua-sp-inle-lake/

Ogolnie Channa gachua Inle Lake jest teraz baaaaardzo ciezko dostepna w PL.
Ale mieszkasz w Niemczech wiec tam chyba szybciej je znajdziesz.
Nasz Admin je ostatnio tam szukal.

Co do kupna dobranej juz parki wezoglowow to rzadko sie to zdarza ale jednak zdarza.



--- Cytat: Ryszard Ff w 27 Listopada 2019, 10:59 ---Musze dodać , że akwarystyka nie jest mi obca ryby są ze mną od 40 już lat z małymi przerwami , przewinęło się w moich akwariach wiele gatunków

--- Koniec cytatu ---

Hodowla wezoglowow to zupelnie inna bajka niz "reszta ryb" ;)

Ryszard Ff:
Nauczyłem się przez lata hodowli ryb , że warto zapłacić raz więcej od znanego hodowcy kupując zdrowe ryby jak kupić cokolwiek i płacić przynajmniej 2 lub więcej razy. Dlatego moje pytanie , czy ktoś wie skąd można by je kupić.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej