Autor Wątek: Brutalność wśród narybku  (Przeczytany 759 razy)

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1000
Brutalność wśród narybku
« dnia: 26 Lipca 2020, 20:30 »
Witajcie,

Chciałbym przedstawić swoje obserwacje, zdjęcia i porozmawiać o brutalności wśród narybku l przedszkolaków, która wpływa na ich zdrowie i życie,

Przeważnie, gdy dochodziło w moich akwariach do tarła, rozmnożenia wężogłowów to ze zdumieniem i smutkiem odnotowywałem spadającą liczbę maluchów w określonym czasie,
Gdy narybek dorastał do miana przedszkolaków okazywało się bardzo często, że pozostawała skąpa grupka maluchów, oczywiście wpływ miały na to różne czynniki,

Jednym z czynników wpływających na spadek populacji bandy malutkich wężogłowów jest ich brutalność wewnątrz gatunkowa,
Zwróciłem na to uwagę już dawno temu, jednak teraz dopiero przy rozmnożeniu Diamond blood stripes udało mi się to udokumentować w formie zdjęć, które to zamieszczam poniżej,

Zdjęcia przedstawiają pogryzionego narybka channa asiatica diamond przez swoje rodzeństwo,
Wiem jaką renomę posiada ta ryba, jednak dopiero teraz udało mi się uchwycić moment i utrwalić na zdjęciu brutlność wewnątrzgatunkową malutkich wężogłowów.
« Ostatnia zmiana: 26 Lipca 2020, 20:34 wysłana przez Admin »

Matti

  • CHANNA AURANTII, PALETKARIUM
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 707
  • CHANNA AURANTII, PALETKARIUM
Odp: Brutalność wśród narybku
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Lipca 2020, 21:19 »
Pół ryby zjedzonej :(
Matti

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1000
Odp: Brutalność wśród narybku
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Lipca 2020, 22:01 »
Pogryziona, porozrywane ciało, płetwy zniszczone, naprawdę strasznie to wygląda,

Kuba Lasota

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 554
Odp: Brutalność wśród narybku
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Lipca 2020, 08:23 »
Cześć. Nie zaobserwowałem prawie żadnej agresji u moich ryb (mam na myśli młode)
pulchra bleheri Stewartii całkowicie bez agresji.

Obserwowałem kanibalizm przy ornatipinnis

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1000
Odp: Brutalność wśród narybku
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Lipca 2020, 19:56 »
Nie zaobserwowałem brutalności wewnątrz gatunkowej u gachua na przykład,
U channa sp redfin jest również brutalność, ale nie udało mi się uwiecznić skutków tej agresji na zdjęciu lub filmie,


Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Brutalność wśród narybku
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Sierpnia 2020, 16:58 »
No niestety ale nasze ukochane ryby nienaleza do aniolkow.
Kanibalizm czy taka brutalnosc u niektorych gatunkow wystepuje.
I dlatego Channa asiatica jest uwazana za jednego z najagresywniejszych wezoglowow.

Przed africanami mialem u siebie takze jeden z takich agresywnych gatunkow a mianowicie Channa bankanensis - Diabel z Malezji i Indonezji.
Niebyl to moze narybek ale zobaczcie sami do czego sa zdolne 7-8cm gnojki.
Przewaznie wezoglowy lamia kregoslupy czy urywaja pletwy i dobijaja ofiare.
Banka jako jedyny wezoglow zabija swoje ofiary i jak widac siostry/braci w ten oto sposob.
Rozpruwa brzuch swoimi ostrymi zebiskami.