Autor Wątek: Witam  (Przeczytany 1070 razy)

Basteq

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
Witam
« dnia: 26 Listopada 2020, 02:49 »
Witam jestem tu teoretycznie nowy
Dziś się zarejestrowałem ale korzystam z forum od 3 lat
Trochę już tu poczytałem sporo wiedzy przyswoiłem takie tam
Mam 37 lat mieszkam w Holandii od 11 lat i tu zajmuje się akwarystyką Tylko channa

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1000
Odp: Witam
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Listopada 2020, 11:15 »
Witaj Basteq,

Fajnie, że do Nas dołączyłeś,

Stworzyliśmy to forum z pasjonatami chann, aby mieć miejsce do spotkań, rozmów o naszych rybach.
Ja jestem Adminem i moimi ulubionymi channami są wszystkie wężogłowy :)

Razem na forum wszyscy mamy kilkadziesiąt lat doświadczenia w hodowli chann, więc nie krępuj się pytać.

Fajnie bedzie Cię poznać, więc napisz proszę coś więcej o sobie oraz o wężogłowach, które hodujesz.


Basteq

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
Odp: Witam
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Listopada 2020, 13:06 »
Akwarystyką interesuje się od zawsze a channami   od około 3 lat
Mieszkam w Holandii w Tilburgu
Podobają mi się wszystkie channa ale moje ulubione to aurantimaculata Na ten moment  są w głównym akwarium
Baniak to 200x50x50
Obsada to para dzikich channa aurantimaculata +40cm i kilka zbrojników
Channy zostały wybrane z grupy 10 sztuk dzikich
W akwarium najbardziej się dogadywały ze sobą i trafiły do mnie w marcu tego roku
W kolejnym zbiorniku 11 dorosłych channa Stewartii 20-30cm 7 dzikich i 4 F1 Zbiornik to 150x50x50
Na ten moment dobrała się para i postaram się resztę odseparować do przygotowanego już  zbiornika 160x60x60


Basteq

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
Odp: Witam
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Listopada 2020, 13:16 »
A tak to trochę tu handluje channami więc poza tymi co sam hoduje zawsze coś jeszcze mam
18 dzikich bleheri okolo7-8cm ale dziś po nie przyjeżdża ich nowy właściciel
Channa gachua blue bengal F1 około 40 sztuk
Channa gachua f1 36 sztuk od 5 do 10cm (od innej pary)
Channa pulchra F1 od 2 różnych par 23 sztuki 2-3cm
Channa laos fireback F1 40 sztuk przyjechały w poprzedni weekend z Polski też 2-3cm
Z każdego radzaju 5 sztuk zostaje dla mnie by dopasowac pary
Prócz tych co wymieniłem miałem okazję trzymać u siebie (dłużej lub krócej) andrao, maurolidis yellow, melanoptera, pleurophthalma, asiatica

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1000
Odp: Witam
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Listopada 2020, 13:50 »
Naprawdę świetnie to wygląda :)

Mam nadzieje, że zaprezentujesz i opiszesz swoje pociechy jeszcze bardziej,

Staramy się pisać o channach i naszych akwariach w odpowiednich działach, abyśmy mogli później do tego wracać,

Kategorie znajdziesz na stronie głównej forum,

A powiedz proszę skąd z Polski nabyłeś Laosy? Pytam ponieważ nasz kolega Viper w Dziale Zbytu napisał, ze poszukuje młodych/małych laosów.

Basteq

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
Odp: Witam
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Listopada 2020, 14:51 »
Były na Olx w Opolu miał Michał ale czy on jest członkiem clubu tego nie wiem Nie wiem też  czy zostawił sobie jakieś firebacki Chciałem wszystkie

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Witam
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Listopada 2020, 00:40 »
Witaj Basteq serdecznie na naszym forum ;D

Masz bardzo ciekawa kolekcje wezoglowow i ciekawe zajecie 8)

Chyba mam kilku znajomych na FB z Holandii co hoduja wezoglowy.


Obsada to para dzikich channa aurantimaculata +40cm i kilka zbrojników

A jak rozwiazales problem z zimowaniem bo zbrojniki to chyba tropikalne ryby?


Channy zostały wybrane z grupy 10 sztuk dzikich
W akwarium najbardziej się dogadywały ze sobą i trafiły do mnie w marcu tego roku

Rozumiem ze parka sie sama niedobrala tylko Ty sam je "dobrales"z grupy?
Pytam sie bo ostatnio nasz forumowicz zrobil tak samo z Channa asiatica i mial z nich mlode ;D


Jak znajdziesz troche czasu i checi do pochwal sie swoimi rybami w odpowiednich dzialach :)



Basteq

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
Odp: Witam
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Listopada 2020, 13:36 »
Zbrojniki są pozostałością po poprzedniej obsadzie Jak już pisałem auranti mam od marca i będą zimowanie od połowy grudnia tak więc do tego czasu mogą być razem ze zbrojnikami Auranti będą zimowane w innym zbiorniku Po zimie wrócą do swojego akwarium a zbrojniki gdzies upchne

Jak chodzi o aurantimaculata to pływały w 10 sztuk i te 2 które mam najbardziej się ze sobą dogadywały trzymały się razem sprawiały wrażenie pary Pewności nie miałem czy parą są ale dawały nadzieję że nią będą

Przez Black Friday mam dużo pracy ale jak już się uspokoi to wrzucę trochę fotek

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Witam
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Listopada 2020, 17:32 »
Zbrojniki są pozostałością po poprzedniej obsadzie Jak już pisałem auranti mam od marca i będą zimowanie od połowy grudnia tak więc do tego czasu mogą być razem ze zbrojnikami Auranti będą zimowane w innym zbiorniku Po zimie wrócą do swojego akwarium a zbrojniki gdzies upchne

No i wszystko jasne :)


Jak chodzi o aurantimaculata to pływały w 10 sztuk i te 2 które mam najbardziej się ze sobą dogadywały trzymały się razem sprawiały wrażenie pary Pewności nie miałem czy parą są ale dawały nadzieję że nią będą

Czas pokaze czy miales do tego nosa czy nie ;)


Przez Black Friday mam dużo pracy ale jak już się uspokoi to wrzucę trochę fotek

No i super ;D

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1851
Odp: Witam
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Listopada 2020, 21:26 »
Witaj!
200 litrów