Autor Wątek: Channa aristonei  (Przeczytany 2888 razy)

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1853
Odp: Channa aristonei
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Stycznia 2021, 16:05 »
Ale dziabnął 😱
200 litrów

Kuba Lasota

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 554
Odp: Channa aristonei
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Marca 2021, 08:34 »
Cześć, mam jedno pytanie.
czy są dostępne jakieś informacje, w jakich warunkach należy je przechowywać? Kupiłam 6 sztuk iw tym tygodniu będę je mieć w domu. Przygotowałem akwarium z warunkami zbliżonymi do channa pardalis, ponieważ nie mam informacji o tym gatunku.

Zwracam uwagę, że nie mówię po angielsku i dlatego tylko link do strony, którą można przetłumaczyć za pomocą Tłumacza Google

Mario

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Channa aristonei
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Marca 2021, 17:26 »
Zazdroszczę nabytku i trzymam kciuki. Można spytać od kogo kupiłeś te piękności?

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Channa aristonei
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Maja 2021, 20:19 »
Cześć, mam jedno pytanie.
czy są dostępne jakieś informacje, w jakich warunkach należy je przechowywać? Kupiłam 6 sztuk iw tym tygodniu będę je mieć w domu. Przygotowałem akwarium z warunkami zbliżonymi do channa pardalis, ponieważ nie mam informacji o tym gatunku.

Kuba,przetlumacze Ci to co napisaly osoby ktore je odkryly i opisaly naukowo:
https://static1.squarespace.com/static/570d1ea37da24f381ca53c95/t/5fdb6ab0cb3be13cefeee42a/1608215220552/cope-108-04-14_938..947.pdf

Dystrybucja i siedlisko - znane ze strumieni w Puriang, East Khasi Hills, Meghalaya. Siedlisko to czysty, wolno płynący górski strumień o skalistym podłożu i Eriocaulonsp. jako jedyna roślinność wodna. W czasie badania temperatura wody wynosiła 18 ° C. Współwystępujące gatunki w siedlisku były Channa lipor, Danio meghalayensis i Torsp.

Gatunek ten jest płochliwy z natury, chowa się w szczelinach między zatopionymi głazami skalistymi i wychodzi tylko na żer. Dobrze kondycjonowane osobniki trzymane w wodzie o temperaturze poniżej 20 ° C uzyskują jednolity jasnoniebieski kolor ciała z bordowo-czerwonymi plamami na ciele bocznym i natychmiast przybiera kolor od złotozielonego do zielonkawoszarego pod wpływem stresu lub trzymania w ciepłej temperaturze.


« Ostatnia zmiana: 11 Maja 2021, 20:23 wysłana przez Peterek »