CHANNIDAE > Menu

zróżnicowana dieta (bardzo ważna)

<< < (2/5) > >>

Tomaso:
Karmienie to jest największy mankament mojej Obscury. Dietę ma praktycznie w ogóle nieurozmaiconą. Żywe ryby załatwiłyby kłopot. Jednak później nie ruszyłaby nic innego.

Peterek:
Swietny temat Kuba :)

Nietylko dla naszych ryb ale takze i dla innych zwierzat zroznicowana dieta jest bardzo wazna.
Nawet dla nas dla ludzi.

Ja takze osobiscie niekarmie moich ryb zadnym sztucznym pokarmem.Nigdy.
Drewnojady,macznik,swierszcze,larwy cmy kupuje zywe w sklepie.
Po przyniesieniu do domu wrzucam zywe rybom.
Pozniej wrzucam je do zamrazalki.
Dzdzownice sam lapie po deszczu.
Zawsze wrzucam zywe do akwarium.
Nigdy niezamrazam.

Mrozone krewetki i filety roznych ryb.
Kiedys tym karmilem moje ryby i jadly.
Wraz z wiekiem przestaly to zupelnie jesc.
Dodam ze mrozone krewetki czy filety rybne niepowinny byc podstawowym pokarmem.
Wszystko opisalem tutaj:
https://forum.channa.club/index.php?topic=250.0

Najbardziej zroznicowana diete maja moje ryby w lato.
Wszystko co wleci/wejdzie/wpelznie do mieszkania przez okno laduje w zbiorniku ;D
Sa to pajaki,koniki polne,swierszcze,cmy czy muchy.
Ostatnio nawet zlapalem ose.
Ubilem ja i wycisnalem zadlo.
Balem sie ja podac wezoglowom i wrzucilem dla mojego Motylowca.
Osa zostala bardzo chetnie zjedzona.Motylek zyje do dzisiaj ;)



--- Cytat: Admin w 14 Maja 2021, 22:12 ---Proszę pamiętać, że mięso wieprzowe, wołowe i innego ptactwa nie jest właściwe dla wężogłowów :)

--- Koniec cytatu ---

Te wieksze gatunki w naturze zapoluja i zjedza czasami jakas kaczuszke,szczura czy mysz.
Wiec takie mieso mozna wrzucic raz na jakis rok jesli ktos ma ochote.
Ja osobiscie nigdy takim miesem niekarmilem moich ryb.



Moj znajomy w Indiach posiada wiekszosc gatunkow Chann.
Ma przepiekne Channa barca u siebie.
Ryby maja juz kilka latek i wygladaja bardzo imponujaco.
Ci z nas co maja juz kilka latek te same ryby wiedza ze na starosc trudno kontrolowac ich sylwetke bo ryby zaczynaja rosnac na boki.
On karmi swoje ryby tylko i wylacznie samymi owadami.
Spojrzcie sami na linie brzucha jego Channa barca.
Sylwetka sportowca.
Zobaczcie takze jakie piekne i wielkie maja pletwy dzieki takiej diecie i sylwetce ryby 8)


Mario:
Świetny temat. Ja choć channy mam krótko to tak samo jak rybom, które miałem wczesniej staram się zapewnić i im zróżnicowane jedzenie. Niestety moje nie są wogole zainteresowane krewetka, małża czy gammarusem. Natomiast uwielbiają owady, zarówno żywe jak i mrożone. Chętnie jedzą ddzownice, karaczany, świerszcze, drewnojady i mączniki. Bardzo chętnie zbierają pokarm który dryfuje po powierzchni wody.

Peterek:

--- Cytat: Mario w 16 Maja 2021, 19:49 ---Niestety moje nie są wogole zainteresowane krewetka, małża czy gammarusem. Natomiast uwielbiają owady, zarówno żywe jak i mrożone. Chętnie jedzą ddzownice, karaczany, świerszcze, drewnojady i mączniki. Bardzo chętnie zbierają pokarm który dryfuje po powierzchni wody.

--- Koniec cytatu ---

Moze wynikac z tego ze ten gatunek to owadozerca jak inne mniejsze i srednie gatunki wezoglowow.
Raczej te wieksze naleza do rybozercow.
Twoje w naturze wlasnie moga sie zywic przewaznie owadami :)

Mario:
Mam znajomego, który ma roslinniaka a w nim jako dodatek trzyma gupiki. Ostatnio ma sporo młodych i nie wie co z nimi zrobić. Może wezmę od niego kilka sztuk jak trochę podrosną, zobaczę jak moim wezoglowom wychodzi polowanie 😜

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej