CHANNIDAE > Pierwszy wężogłów

Chce zacząć przygodę z channa

(1/2) > >>

Artur89:
Witam,
Od jakiegoś czasu mocno myślę o zaczęciu przygody z wezoglowami, trochę na ich temat czytałem, jednak chciałbym się Was poradzić.
Akwa 180x60x70 gęsto zarośnięte, sporo kryjówek.
W akwarium aktualnie pływa jedna dorosła pawiooka (która musi zostać) 2 młode pyszczaki helmiaste (tymczasowo), 3 trzciniaki i glonojad.
Filtracja Fluval FX6 + JBL e1502.
Karmię głównie mrożonymi rybami + mrożonka mix z krewetek, ryb, warzyw i witamin dla ryb.

Światło ze względu na rośliny jest dość intensywne, ale sporą część akwarium jest zacieniona przez rośliny.

Channa w Holandii jest w miarę łatwo dostępna, jest kilka sklepów które co chwilę mają różne jej odmiany.
Co polecacie do mojego akwa? Jakich odmian szukać (tropiki)?
Fajnie jakby znalazło się coś bardziej ruchliwego i wolałbym postawić na 1-2 większe niż kilka mniejszych (przejadły mi się akwaria biotopowe).

Pozdrawiam

Tomaso:
Witaj

Do Pawiookiej polecam Parachannę Obscurę. Mniejsze gatunki tropikalne mogą być przez Pielęgnicę zdominowane.

Artur89:
Dzięki za odpowiedź, akurat ta pawiooka która mi została nie wykazuje kompletnie żadnej agresji ani nie potrzebuje dominować. Przez kilka ostatnich lat miałem z nią akary czerwone, akary pomaranczowopletwe od maleńkości i nic się nie działo. Akary czerwone podczas tarła ganiały pawiooka.

Peterek:
Witaj Arturze na naszym forum ;D

Na poczatku jesli jeszcze nieczytales zapraszam Cie do tej lektury:
https://channa.club/parties-view/wezoglowy-hodowla-wezoglowow/



--- Cytat: Artur89 w 10 Czerwca 2021, 19:55 ---Akwa 180x60x70 gęsto zarośnięte, sporo kryjówek.

--- Koniec cytatu ---

Zapowiada sie ciekawie :)
Ktora to szerokosc a wysokosc?
Mozesz pokazac nam baniak w calosci?



--- Cytat: Artur89 w 10 Czerwca 2021, 19:55 ---Karmię głównie mrożonymi rybami + mrożonka mix z krewetek, ryb, warzyw i witamin dla ryb.

--- Koniec cytatu ---

Bedziesz musial troche urozmaicic menu.
Mrozone ryby czy krewetki sa dobre jako pokarm dodatkowy a nie podstawowy.
Wszystko masz w dziale Menu wiec sobie poczytaj.



--- Cytat: Artur89 w 10 Czerwca 2021, 19:55 ---W akwarium aktualnie pływa jedna dorosła pawiooka (która musi zostać) 2 młode pyszczaki helmiaste (tymczasowo), 3 trzciniaki i glonojad.

--- Koniec cytatu ---

Jesli Cie nierusza mieszanie biotopow to wszystko moze zostac oprocz pyszczakow bo one sa terytorialne i beda tylko stresowac mlode wezoglowy dopoki te nieurosna ;)



--- Cytat: Artur89 w 10 Czerwca 2021, 19:55 ---Channa w Holandii jest w miarę łatwo dostępna, jest kilka sklepów które co chwilę mają różne jej odmiany.

--- Koniec cytatu ---

A jakie gatunki masz dostepne?



--- Cytat: Artur89 w 10 Czerwca 2021, 19:55 ---Co polecacie do mojego akwa? Jakich odmian szukać (tropiki)?
Fajnie jakby znalazło się coś bardziej ruchliwego i wolałbym postawić na 1-2 większe niż kilka mniejszych (przejadły mi się akwaria biotopowe).

--- Koniec cytatu ---

Postawiles na tropiki tak jak ja ;D
Wydaje mi sie ze Tomaso dal Ci swietny pomysl.
Parachanna obscura 8)
Rosnie do jakis 45-50cm.
Jest to afrykanski,tropikalny i lagodny gatunek jak na wezoglowa.
Trzcinniaki beda swietnie do nich pasowac.
Co sie rzadko zdarza u doroslych wezoglowow to ten gatunek jest czesto spotykany zyjac w grupach w jednym zbiorniku.
Wiec mozesz posiadac kilka sztuk ktore beda aktywniejsze niz parka czy jedna sztuka.
To duzy plus.



--- Cytat: Artur89 w 10 Czerwca 2021, 20:17 ---akurat ta pawiooka która mi została nie wykazuje kompletnie żadnej agresji ani nie potrzebuje dominować.

--- Koniec cytatu ---

Tutaj nawet niechodzi o jej agresje ale o jej same gabaryty ;)
Jej rozmiar moze wywolywac stres u mniejszych wezoglowow.


Zobacz jak wyglada ten gatunek w grupie 8)

//www.youtube.com/watch?v=_wq8HKq3348

//www.youtube.com/watch?v=CxS1dt1Xz4A

//www.youtube.com/watch?v=9AjiAx_a2JA

//www.youtube.com/watch?v=gPH5dvjynbo

//www.youtube.com/watch?v=4ou_HpoauQs

Artur89:
Cześć,
tak czytałem te info i są 2 rzeczy które w moim akwa się nie zgadzają - oświetlenie jest dość mocne oraz ruch wody jest spory.
szerokość 60cm, wysokość 70cm, wstawiam zdjęcia akwa, aktualnie jest nieco bardziej zarośnięte.
Mrożonki które posiadam są to specjalne mixy dla ryb, dostępne również w sklepach, w skład wchodzą zmielone krewetki, małe rybki, spirulina, papryka, multiwitaminy sera. Oczywiście mogę spróbować nieco urozmaicić.
Aktualnie dostępne/pojawiające się co jakiś czas channy jakie udało mi się znaleźć:
Pleurophthalma
Marulioides
Diplogramma
Asiatica red
Stewartii
Gachua
Pulchra

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej