CHANNIDAE > Pierwszy wężogłów

Channa ornatoptinnis kilka pytań

(1/3) > >>

Szymon laskowski:
Mam kilka pytań odnośnie channy ornatoptinnis
1 Czy nadaje się na pierwszego węrzogłowa.
2 Czy parka mogłaby żyć na dnie 120×50.
3 w artykule o tym węrzogłowie jest napisane rze temeperatura w akwarium do 25c, a w pokoju w kturym chciałbym je trzymać w upały dochodzi do 29. Czy są jakieś tanie sposoby na zbicie temperatury o te 4-5 stopni.   

Kuba Lasota:
1) Rozpoczęcie od tak agresywnego gatunku nie jest idealne. ale przestrzeganie kilku zasad nie powinno stanowić problemu.
2) W tym akwarium hoduję ornatipinnis
3) jedyną opcją jest schłodzenie akwarium urządzeniem chłodzącym

Admin:
Rozpoczęcie swojej przygody z wężogłowami od channa ornatipinnis moim zdaniem nie jest dobrym rozwiązaniem.
To agresywny, terytorialny wężogłów preferujący zimną wodę. Trudno będzie utrzymać grupkę młodych, aby dobrała się parka na takim dnie akwarium.

Dobrana parka mogłaby sobie poradzić na takim dnie, ale moim zdaniem ten gatunek powinien być trzymany w większym akwarium ze względu na skłonność do niesamowitej agresji wewnątrz gatunkowej.

Do okresowego schłodzenia wody najlepsza jest chłodziarka, która niestety jest dość kosztowna. Można również spróbować metody Naszego kolegi, który wymyślił fajny patent na obniżanie temperatury wody bez użycia chłodziarki.

Ja kiedyś gdy nie miałem chłodziarki stosowałem metodę zamrożonej wody w butelkach po wodzie mineralnej. Tylko butelki zajmowały cały zamrażalnik :)

Przy taki akwarium polecam na początek jakąś odmianę gachua, na przykład tego mutanta, któego nabył niedawno Jakub.

Szymon laskowski:
Mógłbym je trzymać latem w pomieszczeniu w którym jest 25 stopni a zimą przenosić do tamtego pokoju w którym zimą mogę utrzymać te 10 stopni. Pytanie jak przenosić zbiornik.

Szymon laskowski:
A pulchra?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej