CHANNIDAE > Pierwszy wężogłów

Co na dobry początek?

<< < (3/3)

Admin:
Odp 1 : rurki ceramiczne to bardzo dobry pomysł, większość hodowców wykorzystuje ceramiczne elementy typu rurki lub dachowe gąsiory ( ja właśnie tego typu używam ).
Ryba powinna mieć swobodę w takiej dachówce, dlatego używam gąsiorów ponieważ są szerokie w głębokość norki reguluję zanurzeniem gąsiora w podłożu ( zobacz proszę na zdjęciu ).

Odp 2 : Zimowanie ryb uzależnione jest od gatunku ryby jaką chciałbyś mieć. Niższe temperatury będa dla chann zimnolubnych jak na przykład pardalis lub red mosaic, a inne dla aurantii.
Uważam, że takie 17 stopni to będzie optymalnie, ja przy takiej temperaturze zimowałem red finy i było ok.

Peterek:

--- Cytat: Bartek w 11 Października 2021, 09:38 ---Jak duże powinny być to kryjówki? Chodzi mi o średnice. Czy musi być na tyle duża żeby ryba mogła się w niej swobodnie obrócić?

--- Koniec cytatu ---

Kupuj kryjowki juz pod dorosle sztuki czyli kolo 20cm dlugosci ryb(bleheri i blue bengal).
U mnie czesto moja parka razem lubiala siedziec w jednej kryjowce wiec jak chcesz to mozesz zakupic troche wieksze niz dla jednej doroslej sztuki.
Ale to jak chcesz.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej