CHANNIDAE > Pierwszy wężogłów

Channa aurantimaculata

(1/6) > >>

MaRCin35:
Witam serdecznie posiadam do zagospodarowania akwarium o wym 215cmx70cm mój wybór padł na auranti nie będzie problemu ze zimowaniem ponieważ akwarium posiada chillery tylko czy te wymiary zbiornika wystarczą żeby ew dobrać ryby w parę z grupy młodych ryb czy od razu mierzyć w większy baniak ?? jeśli tak to w jakie wymiary celować z góry dzięki za podpowiedzi

Grzecho:
Hey. Co do wymiarów to moim zdaniem idealne akwarium dla pary tych ryb. A co do zimowania to koniecznie chlodziarka a jeszcze lepiej zimna piwnica.

Admin:
Cześć Marcinie,

Na wstępie serdecznie Cię witam na naszym ( już teraz tzn. twoim również ) forum i gratuluje zarażenia się wirusem channomaniak :)

Postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania i rozwiać wątpliwości:

1. Baniak o takich wymiarach będzie idealny dla dobranej pary aurantii. 215 długości na 70 szerokości to będzie świetne miejsce dla hodowli tej channy.

2. Jeśli akwa ma chłodzenie to idealnie dla chann subtropikalnych, no wiesz, w takim baniaku to możesz trzymać większość chann, poza tymi bardzo dużymi.

3. Na Twoim miejscu zakupiłbym kilka młodych sztuk, około 5-7 w wielkości 10-15cm, aby z tego grona dobrała się parka.

Pokaż proszę zdjęcia swojego baniaka, bo przyznać muszę , że wymiary niestandardowe, ale za to jakie fajne do hodowli chann.

Igor:
Siema Marcin, fajnie, że jesteś z Nami :)

Akwa masz ekstra, chciałbym posiadać takie. Powiem to co nasz Admin, spokojnie dla pary channy aurantii styknie ten zbiornik.

Czy mógłbyś wyjaśnić : o co chodzi z tymi chillery w twoim akwarium?

MaRCin35:
Witam i bardzo dziękuje za ciepłe przyjęcie dodam tylko że to moje pierwsze forum i jestem bardzo mile zaskoczony ;D.Super że wymiary wystarczą bo złote kobry do maluchów nie należą, dokładne wymiary akwarium to 216 dl 50 wys 70 szer za fltrację robi sump 300 l napdzane pompą eheim compact 5000 a co do chłodzenia to jest to chiller chłodziarka tk 2000 oczywiście zapomniałbym o szczelnej pokrywie :) było klejone pod wymiar dlatego takie niecodzienne wymiary.Postaram się wrzucić fotke w załączniku.Zbiornik był holendrem ale ciągłe przycinanie tak dużej masy roślin dbanie o parametry nawożenie pochłaniały zdecydowanie za dużo czasu,obecnie jestem na etapie restartu kiedy tylko skończę aranżacje pod Auranti bardzo chętnie wrzucę jakieś fotki pozdrawiam :D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej