Autor Wątek: Witam :D  (Przeczytany 1845 razy)

Jimi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
Witam :D
« dnia: 04 Kwietnia 2022, 21:45 »
Witam serdecznie , 😃 z akwarystyka jestem związany prawie całe życie ale z channami nigdy się nie spotkałem ...kiedyś przypadkiem zobaczyłem gdzieś filmik z ich godów ale nie pamiętam jaka to była odmiana , natomiast ten taniec zapadł w pamięć 😉 no i zapadła decyzja że idę w tym kierunku 😃 dysponuje zbiornikiem 450 l o standardowych wymiarach mam dostęp do lasu więc na spokojnie mogę go w jakiś fajny sposób zagracic ...jedyne co chciałbym pominąć na chwilę obecną to zimowanie ...udało mi się dzisiaj zarejestrować więc na spokojnie poszukam inspiracji 😉 z gatunków które  na chwilę obecną mnie interesują to pulchra lub gachua z przewagą tej drugiej bo gdzieś wyczytałem że można próbować ja łączyć z innymi rybami ...póki co muszę ogarnąć się z pielęgnicami które u mnie jeszcze pływają a zbrojniki niebieskie najprawdopodobniej zostaną jako towarzystwo ...pozdrawiam serdecznie 😃

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1001
Odp: Witam :D
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Kwietnia 2022, 13:04 »
Witaj Jimi,

Cieszę / cieszymy się, że jesteś wśród Nas i wzbogacisz to miejsce swoją osobą a jednocześnie wiedzą,

Tarło wężogłowów jest szczególne i imponujące, zawsze jestem pod wielkim wrażeniem tego aktu,

Twój baniak pozwala na hodowlę małych oraz średnich channa, świetnie, że już sobie jakieś "wpadły Ci w oko",
Młodymi gachua dysponuje Duchu, a o młode pulchra zapytaj Jakuba Lasotę - zwróć się do nich,

Osobiście uważam, że na początek swojej drogi z wężogłowami dokonałes właściwego wyboru.

Łączenie wężogłowów z innymi rybami czasami się udaje, do momentu, gdy zacznie dobierać się para i zaczną planowac potomstwo - wtedy w większości przypadków reszta ryb staję się wrogami.

A na rozwiązanie tematu zimowania masz dużo miesięcy, więc na spokojnie możesz się do tego przygotować.


"Pozyskuj" proszę radość, satysfakcję i dziel się z Nami swoim baniakiem.

Duchu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
    • Yt
Odp: Witam :D
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Kwietnia 2022, 20:42 »
Jimi. Witamy Cie w naszych skromnych progach.
Fajnie że do nas dołączyłeś i razem będziemy pogłębiać wiedze na temat tych pięknych i jakże ciekawych ryb z rodziny channidae.
Niestety nie posiadam już maluchów bengala. Poszły w świat.
Czytaj dużo i chloń jak gąbka informacje o naszych ulubieńcach a jest co bo każdy gatunek jest praktycznie inny. Wydawać by sie było że channa to channa a jednak bardzo sie różnią pod względem charakteru, wymagań jak i diety.
W razie wątpliwości zadawaj pytania śmiało. Jest tu grupka zapaleńców którzy napewno podzielą sie swoją wiedzą i doświadczeniem.
Powodzenia w tworzenie zbiornika  ;)
Pozdrawiam.
Kamil , Szymek

Jimi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Witam :D
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Kwietnia 2022, 08:48 »
Dziękuję bardzo za powitanie 😃 mam nadzieję że będzie się działo 😉 a co do pytań to na pewno będzie ich sporo , Duchu już wiesz coś o tym 😉 pozdrawiam serdecznie 😃

Duchu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
    • Yt
Odp: Witam :D
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Kwietnia 2022, 12:22 »
Hehe wiem wiem. Zadawaj pytania też i tutaj. Zawsze to. To ktoś coś dopowie lub się dowie  ;)
Pozdrawiam.
Kamil , Szymek

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1853
Odp: Witam :D
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Kwietnia 2022, 13:20 »
Witamy na forum!
Wydaje mi się, że z parką będzie problem. Spróbowałbym z małym gatunkiem Chann i jako towarzystwo sugeruję spokojne ryby typu: Skalar, Buszowiec, Gurami.
Zbiornik nie jest mały więc ryby stosunkowo duże a łagodne odpłyną w bezpieczne miejsce a przy okazji nie dadzą się zabić.
200 litrów

Jimi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Witam :D
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Kwietnia 2022, 17:49 »
No zobaczymy co z tego wyjdzie ...póki co odziwo  pielęgnice już pojechały w świat więc pomalutku będę ogarniał baniak 😃 z filtracji został już tylko kubełek gdzie założyłem prefiltr , jeszcze tylko trochę korzeni badyli ,  roślin i będę rozglądał się za rybami ...Duch w prywatnej rozmowie pisał że trzymał kiedyś brzanke odeske z channami i nawet było ok , spróbuję może iść w tym kierunku bo przy okazji było by trochę ruchu w zbiorniku 😉póki co wygląda to tak
« Ostatnia zmiana: 08 Kwietnia 2022, 09:14 wysłana przez Admin »

Jimi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Witam :D
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Kwietnia 2022, 17:50 »
Chyba muszę potrenować dodawanie zdjęć 🤦

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1853
Odp: Witam :D
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Kwietnia 2022, 09:58 »
 Czajki to nie jest zły pomysł. Może się udać z mniejszymi gatunkami Chann.
Ja trzymałem brzanki różowe z Channą Stewarti i było ok.
200 litrów

Jimi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Witam :D
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Kwietnia 2022, 22:13 »
Zbiornik trochę ewaluował . Doszło parę badyli które kiedyś już były w zbiorniku , liście dębu i buku które wisiały od paru lat w worku na balkonie 😉 dwie tuby korkowe no i dwie ampularie żeby póki co nudno nie było 😉 w przyszłym tygodniu dojdą już brzanki a na channki jeszcze chwilę trzeba będzie poczekać ale już bliżej niż dalej 😀

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1853
Odp: Witam :D
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Kwietnia 2022, 12:22 »
Dobrze wygląda 👍
200 litrów

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1001
Odp: Witam :D
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Kwietnia 2022, 13:24 »
Przydałby się rośliny pływające,
Na Święta będę jechał do Pl, a dokładnie do Kłodzka, więc mogę wziąć Ci miskę roślin pływających - jeśli chcesz? Oczywiście za darmo :)

Jimi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Witam :D
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Kwietnia 2022, 20:45 »
Dobrze wygląda 👍
Dzięki Tomaso 😃 ale fajnie to już będzie jak przestanę grzebać w środku i wszystko będzie miało czas żeby spokojnie wystartować 😉
Przydałby się rośliny pływające,
Na Święta będę jechał do Pl, a dokładnie do Kłodzka, więc mogę wziąć Ci miskę roślin pływających - jeśli chcesz? Oczywiście za darmo :)
Dziękuję bardzo Adminie za propozycje ale myślę że ciężko byłoby się nam spiknac żeby przekazać przesyłkę ...no chyba że będziesz jechał gdzieś przez Katowice ...to co mam to za wiele nie jest ale może się rozrośnie a pewnie jeszcze coś dołożę jak będzie okazja 😉

Jimi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Witam :D
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Kwietnia 2022, 13:14 »
Doszło trochę roślin i brzanki .. zegar tyka , już coraz bliżej 😉

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1001
Odp: Witam :D
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Kwietnia 2022, 16:23 »
No to czekamy razem z Tobą...