GALERIA - NASZE RYBY > Akwaria

Channa Laos Fireback w zbiorniku 150x50

(1/4) > >>

Dzierzba:
Ostatni raz pisałam tutaj dwa lata temu - wtedy jeszcze miałam nadzieję, że składanie nowego zbiornika nie zajmie jakoś dużo czasu. Niestety, rzeczywistość, pandemia oraz wieczny niedoczas sprawiły, że dopiero teraz jestem w stanie pochwalić się, że w końcu spełniłam swoje marzenie. Mamy chanki! :D

Akwarium: 150x50x60 cm (w sumie to 50 cm wysokości, bo wlot do sumpa daliśmy ciut niżej);
Filtracja: sump;
Oświetlenie: 10 szt belek ledowych (białe i roślinne) sterowanych sterownikiem czasowym, także nie wszystkie działają na raz; dodatkowo to produkcja garażowa, nie są za silne, więc dla chanek w sam raz;
Wnętrze: podłoże to drobny piasek rzeczny, dosłownie 1 - 2 cm grubości podłoża, rośliny rosną w doniczkach (domowa produkcja chałupnicza, absolutnie nigdy więcej), korzenie moczyły się jakieś 3 miesiące w beczce, potem wylądowały pod prysznicem, zostały wyszorowane, przelane wrzątkiem i odpukać obce formy życia na nich nie rosną.

Bąble wylądowały w nim 25 kwietnia - razem 4 sztuki. Dołączyły do stada razbor, bystrzyków i jednej samotnej molinezji. Po tygodniu razbor już nie było...
Martwiłam się, że będzie tutaj za mało kryjówek i ryby będą zestresowane ale widzę, że absolutnie nie mają problemu ze znalezieniem miejsca do przycupnięcia. Nie próbują wyskakiwać, nie wyglądają na bardzo nerwowe podczas pływania, więc mam nadzieję, że jest im dobrze.

Grzecho:
Hey super gatunek na początek przygody,wielkość zbiornika idealna ale tak na pierwszy rzut oka zdecydowanie za jasno ja bym zmienił oświetlenie albo dał duża ilość np. pisti żeby stlumic światło

Dzierzba:
Wiem, że za jasno - jesteśmy świeżo po restarcie zbiornika i rośliny nie zdążyły jeszcze porządnie wystartować. Po lewej dorzuciliśmy Ludwigę, rośnie jak szalona i kładzie się pod powierzchnią, więc niedługo po lewej będzie cień. Jak już reszta podrośnie to dorzucimy pistie i może lotosy w końcu ruszą bulwy. Wszystko mamy przemyślane :)

Peterek:
Siema Dzierzba :)
Czy roslinki sie juz troche rozrosly i przytlumily swiatlo?
Dorzucilas jakies nowe kryjowki?
Pokaz nam prosze fotke zbiornika jak to teraz wyglada.

Tomaso:
Ciekawi mnie jedno. Jakiej wielkości były Channy podczas wpuszczenia a jakiej wielkości były Bystrzyki??
Jaki gatunek Bystrzyków?

Pytam, bo się zastanawiałem czy da się utrzymać Channy mniejszych gatunków z  Bystrzykami np Pereza.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej