Autor Wątek: 300l.Tanganika  (Przeczytany 709 razy)

Rafi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
300l.Tanganika
« dnia: 13 Maja 2022, 13:22 »
Przedstawiam Wam tanganicki klasyk,czyli akwarium z Księżniczką z Burundi-Neolamprologus Brichardi.
Rybki te nie są może tak kolorowe jak niektóre wężogłowy,ale mają swój urok.Ich zachowania,budowanie struktury rodzinnej mafii chyba nie mają sobie równych.Z resztą po więcej info na temat rybki zapraszam pod ten link https://tommyaquario.pl/index.php/18-ksiezniczka-z-burundii-neolamprologus-brichardi

Małe info na temat akwarium:
Akwarium 120x50x50
Filtracja Fluval FX4
Oświetlenie power led 11w
Kamienie otoczaki ok.70kg
Piasek kwarcowy ok.30kg
Flora: krasnorosty i czort wie co jeszcze tam rośnie

Rafi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: 300l.Tanganika
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Maja 2022, 13:24 »
Więcej fotek

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1000
Odp: 300l.Tanganika
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Maja 2022, 23:33 »
Księżniczka z Burudnii to moja pierwsza ryba z Tanganiki i mam do niej sentyment :)


Rafi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: 300l.Tanganika
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Maja 2022, 23:52 »
Jutro się z nimi rozstaję :'( 7 lat minęło.Czas na zmianę.
« Ostatnia zmiana: 14 Maja 2022, 00:05 wysłana przez Rafi »

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1851
Odp: 300l.Tanganika
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Maja 2022, 20:18 »
Te krasnorosty są super. Jak wrzosowisko.
200 litrów

Rafi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: 300l.Tanganika
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Maja 2022, 09:50 »
Cytuj
Te krasnorosty są super. Jak wrzosowisko.
-Dzięki Tomaso.Krasnorosty właśnie wzbudzały różne emocje u ludzi.Jedni pisali,że nie wygląda to estetycznie,powinienem je usunąć,wymyślali coś o sinicach :D ,inni się zachwycali.Każdy ma swoje spojrzenie,wiadomo.Niektórzy boją się ich,a moim zdaniem one są piękne.Poza tym tanga bez glonów,to nie tanga ;)

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: 300l.Tanganika
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Lipca 2022, 17:13 »
Te krasnorosty wygladaja oblednie na tych kamieniach !  8)
Cos wspanialego !
Te rybki maja niezle uzebienie ;D
I jak to wygladalo w tej rodzinnej mafii przez 7 lat?

Rafi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: 300l.Tanganika
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Lipca 2022, 18:41 »
Cytuj
Te krasnorosty wygladaja oblednie na tych kamieniach !
-dziękuję Peterek.

Cytuj
Te rybki maja niezle uzebienie
-hehe to fakt,chociaż nie gryzą tak mocno jak chanki.Większy otwór gębowy robi swoje ;)

Cytuj
I jak to wygladalo w tej rodzinnej mafii przez 7 lat?
-Na początku były w 112l.Po dobraniu się parki,resztę ryb oddałem a kilka zostało zamordowane.Gdy zaczęły się rozmnażać,większość potomstwa nie miała prawa bytu.Po opiece nad młodszym rodzeństwem,para alfa zwyczajnie się pozbywała większych,słabszych.Zawsze tylko kilka sztuk dorastało do większych rozmiarów.Gdy otrzymały 300l.trochę się pozmieniało.Z ich młodych dobrały się pary.Jedna tylko mogła pełnić funkcję rezerwowych.Inna para była ciągle gnębiona,w rezultacie samiczka została zabita.Para alfa przez rok jeszcze utrzymywała władzę absolutną.Pływała po całym akwa,obserwując,zerkając w każdy zakątek tej kopy kamieni.Ta młodsza para nie miała takiej swobody.Po jakimś czasie,samiec z pary rezerwowej zaczął walczyć z samcem alfa.Ganiać go.Koniec,końców samiec alfa wyskoczył z akwa(nie miałem pokrywy jeszcze).Niestety znalazłem go dopiero,po powrocie z pracy.Nowy alfa chyba z matką swoją zaczął też kręcić,bo ciągle ikrę składała,a pływała sama.Więc leciał na dwa gniazda.Kolejna para się dobrała i były trzy gniazda.Wszyscy żyli w spokoju,nie wchodzili sobie w drogę.Tylko samica alfa,jak zawsze pływała wszędzie,po wszystkich gniazdach.I tak przez kolejne dwa lata,aż do zakończenia przygody z nimi.
Żal było się z nimi rozstawać.Trafiły do kumpla w dobre ręce,więc przy okazji odwiedzin mogę zerknąć co u nich się dzieje.

A tak to leciało u mnie

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: 300l.Tanganika
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Lipca 2022, 21:29 »
Na początku były w 112l.Po dobraniu się parki,resztę ryb oddałem a kilka zostało zamordowane.Gdy zaczęły się rozmnażać,większość potomstwa nie miała prawa bytu.Po opiece nad młodszym rodzeństwem,para alfa zwyczajnie się pozbywała większych,słabszych.Zawsze tylko kilka sztuk dorastało do większych rozmiarów.Gdy otrzymały 300l.trochę się pozmieniało.Z ich młodych dobrały się pary.Jedna tylko mogła pełnić funkcję rezerwowych.Inna para była ciągle gnębiona,w rezultacie samiczka została zabita.Para alfa przez rok jeszcze utrzymywała władzę absolutną.Pływała po całym akwa,obserwując,zerkając w każdy zakątek tej kopy kamieni.Ta młodsza para nie miała takiej swobody.Po jakimś czasie,samiec z pary rezerwowej zaczął walczyć z samcem alfa.Ganiać go.Koniec,końców samiec alfa wyskoczył z akwa(nie miałem pokrywy jeszcze).Niestety znalazłem go dopiero,po powrocie z pracy.Nowy alfa chyba z matką swoją zaczął też kręcić,bo ciągle ikrę składała,a pływała sama.Więc leciał na dwa gniazda.Kolejna para się dobrała i były trzy gniazda.Wszyscy żyli w spokoju,nie wchodzili sobie w drogę.Tylko samica alfa,jak zawsze pływała wszędzie,po wszystkich gniazdach.I tak przez kolejne dwa lata,aż do zakończenia przygody z nimi.
Żal było się z nimi rozstawać.Trafiły do kumpla w dobre ręce,więc przy okazji odwiedzin mogę zerknąć co u nich się dzieje.

Super 8)
Domyslam sie ze Cie obdarowaly bardzo ciekawymi zachowaniami wewnatrzgatunkowymi.
Pozazdroscic takich obserwacji.




Swietnie sie prezentuje taka rodzinka wielopokoleniowa.
Ciekawe jakby to wygladalo np w 200cm dlugim baniaku? :)

Rafi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: 300l.Tanganika
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Lipca 2022, 22:44 »
Cytuj
Domyslam sie ze Cie obdarowaly bardzo ciekawymi zachowaniami wewnatrzgatunkowymi.
-o tak.Było co podziwiać.Czasami bywało też nudno,ale później wyskakiwało coś czego bym się nie spodziewał.I tak lata mijały.Dzięki tym rybom dużo się nauczyłem :)

Cytuj
Ciekawe jakby to wygladalo np w 200cm dlugim baniaku?
-znajomy z grupy tanganickiej trzyma swoje księżniczki w takim.Ponad 200 dorosłych+niezliczona ilość małych.Moim zdaniem za dużo ich ma.Nie dopuścił bym do czegoś takiego.Ale przy odpowiednim aranżu można by się pokusić na trzymanie dwóch rodzinek,oczywiście każda z innej wsi.Tak aby młode z tych dwóch rodzin nie były ze sobą spokrewnione.Ciekawe czy coś takiego miało by rację bytu,czy jednak lepiej by było mieć jedną wielką rodzinkę?Tego nie wiem,ale w takim baniaku czegoś takiego bym spróbował :)