Autor Wątek: Channa asiatica z Tajwanu  (Przeczytany 3071 razy)

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 365
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #60 dnia: 11 Stycznia 2024, 01:22 »
Pojemniki nie są oddzielone wiec ryby widzą swoje sylwetki.  Zaglądam do nich co 2/3 dni.W miniony weekend był miesiąc jak siedzą w piwnicy a prawie półtora miesiąca bez jedzenia wiec postanowiłem że dostaną po świerszczu, którym początkowo nie były za bardzo zainteresowane ale gdy wrócilem zobaczyc po kilku godzinach to juz go nie było.
https://www.youtube.com/shorts/zqtNAMkjovE
Na filmie samiczka ktora trochę przemeblowała "aranżację" :-\ .
Ryby wydają sie być w dobrej formie chociaż bardziej płochliwe ale to chyba normalne, temperatura powietrza w piwnicy wynosi w zależnowsci od mrozów od 15 do 17 stopni a wody jeśli termometry nie kłamią  o 1 stopień mniej, już nie mogę sie doczekać az wrócą do akwarium gdzie teraz żądzą gupiki.
« Ostatnia zmiana: 13 Stycznia 2024, 16:30 wysłana przez Grzecho »

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4709
  • Afryka Dzika
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #61 dnia: 17 Stycznia 2024, 22:33 »
a prawie półtora miesiąca bez jedzenia

To niezle.
Ja karmie 1 raz na tydzien tez po jednym swierszczu,jednym drewnojadzie lub innym pokarmem w ograniczonych ilosciach.
W nastepne zimowanie bedzie zero pokarmu.


temperatura powietrza w piwnicy wynosi w zależnowsci od mrozów od 15 do 17 stopni a wody jeśli termometry nie kłamią  o 1 stopień mniej

U mnie w akwa temperatura wacha sie pomiedzy 16-18c.


już nie mogę sie doczekać az wrócą do akwarium gdzie teraz żądzą gupiki.

Alez beda mialy wiosenna uczte ;D

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 365
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #62 dnia: 21 Stycznia 2024, 21:47 »
Plan był taki że ryby wrócą w lutym do akwarium ale nie wytrzymałem i przedwczoraj wyciągnąłem je z piwnicy, największe obawy były z tym jak na siebie zareaguje moja potencjalna parka... trochę grozy było ale jak na chanki to powiedziałbym że było to całkiem miłe przywitanie  :D
Po kilku godzinach dwójka znowu trzymała się razem i wzięła sobię na cel już tak na poważnie tą trzecią , która naprawdę była dobra w uciekaniu ale jej los w tym zbiorniku był raczej przesądzony więc postanowiłem ją wyłowić, wczoraj wieczorem włożyłem rurkę pcv a dzisiaj wystraszona już w niej siedziała więc wystarczyło ja tylko wyjąć. Aktualnie jest w plastikowym zbiorniku i chciałbym ją sprzedać.
« Ostatnia zmiana: 21 Stycznia 2024, 21:49 wysłana przez Grzecho »

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 365
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #63 dnia: 21 Stycznia 2024, 22:07 »
A tu już uważam że parka sama w zbiorniku.

head66y6

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 105
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #64 dnia: 22 Stycznia 2024, 07:30 »
Witam.
To ich pierwsza mała hibernacja, nie są jeszcze dorosłe, więc powinny sobie poradzić. Ważne, że od razu po powrocie do akwarium się poznały i ładnie zachowują. To dobra wiadomość na przyszłość.
Poza tym wyglądają pięknie, a kolory są fantastyczne!
Życzę sukcesów w tym roku!
Jak radziły sobie gupiki, które w międzyczasie pilnowały zbiornika? Czy zostały jakieś po wypuszczeniu azjatów?  ;D

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 365
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #65 dnia: 22 Stycznia 2024, 12:12 »
Tak jestem świadomy że to za krótko ale właśnie ze względu na ich młody wiek miałem lekkie obawy za każdym razem gdy wchodziłem do piwnicy. Wp przyszłym roku na pewno będą musialy zimować 2 razy dłużej.

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 365
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #66 dnia: 22 Stycznia 2024, 12:18 »

Poza tym wyglądają pięknie, a kolory są fantastyczne!
Życzę sukcesów w tym roku!
Jak radziły sobie gupiki, które w międzyczasie pilnowały zbiornika? Czy zostały jakieś po wypuszczeniu azjatów?  ;D
Dziękuję  ;)
Gupiki miały na chwilę swój mały raj... bardzo szybko z 20 zrobiło się ok 60 ale niestety prawie wszystkie zniknęły już w pierwszą noc pływa jeszcze kilka sztuk kilkudniowego narybku

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4709
  • Afryka Dzika
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #67 dnia: 22 Stycznia 2024, 21:00 »
Najwazniejsze i z czego bardzo sie ciesze ze Twoj eksperyment z piwnica sie udal !  8)
Gratulacje !
Widac na pierwszym filmiku ze ta trzecia sztuka juz tam niepasuje.
Podoba mi sie ten efekt deszczu.
Ja to zrobiles?

A co do ryb.
Niechce sie juz powtarzac ze maja imponujace ubarwienie bo to juz wiesz ;)
Natomiast co teraz zauwazylem iz maja takze przepiekne i wysokie pletwy !
Super !
Cos wspanialego !

To jaka teraz w akwa maja temperature?

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 365
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #68 dnia: 23 Stycznia 2024, 17:38 »
Bardzo dziękuję, postarali się Azjaci,ciekaw jestem jak wyglądaja ich rodzice. Aktualnie w akwarium maja 22/23 stopnie no i dalej zbiornik prosperuje bez filtracji jedynie 2 razy dziennie ten sztuczny deszcz robi lekki ruchu wody. Zrobiłem go przy pomocy węża kroplujacego takiego do nawadniania roślin w ogrodzie mniej więcej jak na tym filmiku
Wąż można dodatkowo poprzebijac igła żeby zrobić większą ulewę tylko lepiej zacząć od igły z mniejszym kalibrem żeby nie przesadzić.
« Ostatnia zmiana: 23 Stycznia 2024, 19:26 wysłana przez Grzecho »

Bartosz93

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #69 dnia: 25 Stycznia 2024, 13:29 »
Super zbiornik i rewelacyjne rybska. Podziwiam wytrwałość osób ,które podejmują się hodowli subtropikalnych gatunków. Chodzi o to zimowanie ale swoją drogą fajny pomysł z tymi gupikami. Można co roku jakiś inny gatunek sobie wpuścić na ten czas zimowania np. molinezje, mieczyki itp. Szczególnie ,że mordki rosną to i pokarm przyda się większy. Życzę sukcesu z rozmnożeniem.

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 365
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #70 dnia: 26 Stycznia 2024, 16:40 »
Super zbiornik i rewelacyjne rybska. Podziwiam wytrwałość osób ,które podejmują się hodowli subtropikalnych gatunków.
Bardzo dziękuję. Jest trochę zabawy ale przynajmniej się coś dzieję no i subtropikalne chyba jednak najładniejsze...

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 365
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #71 dnia: 26 Stycznia 2024, 16:47 »
fajny pomysł z tymi gupikami. Można co roku jakiś inny gatunek sobie wpuścić na ten czas zimowania np. molinezje, mieczyki itp. Szczególnie ,że mordki rosną to i pokarm przyda się większy.

Też tak myślę... ;) tylko można usłyszeć od swojej rodzinki i znajomych tak jak usłyszałem że " teraz to masz fajne te rybki takie ładne kolorowe i pływają po całym akwarium"  ;D

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4709
  • Afryka Dzika
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #72 dnia: 27 Stycznia 2024, 01:15 »
Aktualnie w akwarium maja 22/23 stopnie

Ja prawdopodobnie taka temperature uzyskam w lato ;)


Zrobiłem go przy pomocy węża kroplujacego takiego do nawadniania roślin w ogrodzie mniej więcej jak na tym filmiku

Bardzo interesujaco ten deszczyk wyglada 8)
Mozna fajnie robic pore deszczowa.


Jest trochę zabawy ale przynajmniej się coś dzieję no i subtropikalne chyba jednak najładniejsze...

Subtropikow jest wiecej i sa bardziej kolorystyczne.
A u tropikow mozna pobawic sie w pore sucha i deszczowa dla odmiany.


ciekaw jestem jak wyglądaja ich rodzice.

Tez chcialbym ich zobaczyc.

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 365
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #73 dnia: 27 Stycznia 2024, 17:21 »
Dobre wieści z mojego bajora...samiec pilnuje jaj  8) ;D ;)
« Ostatnia zmiana: 27 Stycznia 2024, 18:57 wysłana przez Grzecho »

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 355
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #74 dnia: 27 Stycznia 2024, 17:36 »
Jest dobrze, oby się udało ;)