Autor Wątek: Grupa sp channa sp fire & ice  (Przeczytany 444 razy)

Wazaaaa

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
Grupa sp channa sp fire & ice
« dnia: 27 Września 2023, 15:00 »
Witam, po długim namyśle zamierzam zaryzykować i dokupić jeszcze 2 Channa sp fire & Ice, aby spróbować stworzyć parę. Widziałem na liście magazynowej "zierfische-berlin", że są tej samej wielkości co ta, którą mam obecnie (10-12 cm) w moim 300-litrowym 120x50x50 (przeszkadza mi, że jest sama i traci kolor).
Oto technika, którą mi polecono: 
Usuwam moją obecną Channę, przemeblowuję zbiornik (kawałki korka, plastikowa rurka/terakota i podmieniam wodę), a następnie wkładam moją grupę 3 Fire & Ice Channa sp.
I nie karmić zwierząt przez jeden dzień.
Wiem, że nie jest to łatwy gatunek i jest to również jeden z powodów, dla których prawie nie ma zwierząt urodzonych w niewoli, ale chciałbym uzyskać opinie od właścicieli Fire & Ice.
Jeśli ktoś w grupie może podzielić się swoimi doświadczeniami z grupą/parą Fire & Ice Channa sp, chętnie o tym usłyszę.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Grupa sp channa sp fire & ice
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Września 2023, 12:50 »
Witam, po długim namyśle zamierzam zaryzykować i dokupić jeszcze 2 Channa sp fire & Ice, aby spróbować stworzyć parę. 

A wiec zycze ci powodzenia i mam nadzieje ze bedziesz mial z nich dobrana pare :)


Oto technika, którą mi polecono: 
Usuwam moją obecną Channę, przemeblowuję zbiornik (kawałki korka, plastikowa rurka/terakota i podmieniam wodę), a następnie wkładam moją grupę 3 Fire & Ice Channa sp.

Zgadza sie.
Dobra technika.
Musisz bardzo dobrze przemeblowac zbiornik zeby wygladal jak cos nowego dla twojej pierwszej ryby.
Pozniej wpuszczasz wszystkie ryby razem i sie modlisz zeby bylo dobrze ;)


Wiem, że nie jest to łatwy gatunek i jest to również jeden z powodów, dla których prawie nie ma zwierząt urodzonych w niewoli, ale chciałbym uzyskać opinie od właścicieli Fire & Ice.
Jeśli ktoś w grupie może podzielić się swoimi doświadczeniami z grupą/parą Fire & Ice Channa sp, chętnie o tym usłyszę.

Niewiele jest tutaj osob ktore posiada lub posiadalo ten gatunek ale poczekajmy na opinie od innych ludzi.

Wazaaaa

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Grupa sp channa sp fire & ice
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Października 2023, 12:02 »
Witam, dziękuję bardzo Peterek i dla tych z Was, którzy są zainteresowani Channa sp Fire & Ice według Dominika Niemeiera, nawet jeśli pochodzenie gatunku nie jest w 100% jasne, nie jest tak naprawdę gatunkiem subtropikalnym, mówi się, że pochodzą z południowego krańca Myanmaru, gdzie pogoda jest bardzo gorąca, stwierdził, że łatwiej jest dbać o zwierzęta w 22'C niż w 25 i powyżej... w wyższych temperaturach szybko się tuczą i są znacznie bardziej agresywne. Dlatego zimą 19 w 22°C, a latem, w okresie tarła, pod nadzorem w 25°C.
Bardziej precyzyjne informacje na temat pochodzenia ryb zostaną jednak wkrótce opublikowane. Dominik Niemeier również czeka na informacje, aby ukończyć swoją książkę

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Grupa sp channa sp fire & ice
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Października 2023, 20:22 »
Tak wlasnie slyszalem ze ten gatunek niejest 100% subtropikalny.
One umieraly w 16c.
Za zimno dla nich.

Jestem bardzo ciekawy tego artykulu Dominika.

Wazaaaa

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Grupa sp channa sp fire & ice
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Października 2023, 10:32 »
Zamieszczam tutaj rozmowę na Facebooku bez tłumaczenia, ponieważ jeśli ją przetłumaczę, Facebook automatycznie przetłumaczy ją na francuski.