Autor Wątek: Moje 450 L.  (Przeczytany 19019 razy)

Ojciec

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło!
Moje 450 L.
« dnia: 10 Lutego 2019, 08:47 »
Cześć. Wczoraj w nocy wystartowałem z nowym baniakiem. Na razie zalany w 1/3. Korzeń i rośliny już są. Dziś doleję resztę. Zdjęcia będę dodawał systematycznie. Wymiary: 150x60x50 ze szkła zwykłego. 230 watt światła, pewnie i tak nie bede tak swiecił. 45 kg żwiru z substratem. W środku: Anubiasy, Kryptokoryny, Vallisneria, Hygrophilia i Moczarka. Za filtrację odpowiadają dwa kubły Hw o wydajności łącznej 3500 l/h z prefiltrami plus falownik jvp.
Żonaty, młody, przystojny. Ojciec trójki dzieci.

Matti

  • CHANNA AURANTII, PALETKARIUM
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 707
  • CHANNA AURANTII, PALETKARIUM
Odp: Moje 450 L.
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Lutego 2019, 11:32 »
Zajefajnie czekamy na fotki i gratulacje 😁
Matti

Ojciec

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło!
Odp: Moje 450 L.
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Lutego 2019, 14:04 »
Czekam na resztę ciekawych roślin. Jutro może dojadą. Większy kubeł jeszcze niepodłączony bo filtruje pudło z rybami.
Żonaty, młody, przystojny. Ojciec trójki dzieci.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Moje 450 L.
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Lutego 2019, 14:38 »
Gratuluje nowego szkielka 8)
Czekamy na wiecej fotek jak juz ogarniesz reszte.
Jakie rybki beda tam sie chlupac? :)

Wymiary: 150x60x50 ze szkła zwykłego.

60 szerokosc?
« Ostatnia zmiana: 10 Lutego 2019, 14:39 wysłana przez Peterek »

Ojciec

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło!
Odp: Moje 450 L.
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Lutego 2019, 14:51 »
Właśnie 60 to wysokość. Ryby te same. Może zwiększe ilość. Może więcej Buszy. Ale to muszę budżet podreperować trochę.
Żonaty, młody, przystojny. Ojciec trójki dzieci.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Moje 450 L.
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Lutego 2019, 15:30 »
Ryby te same. Może zwiększe ilość. Może więcej Buszy. Ale to muszę budżet podreperować trochę.

A africany? ;)

Matti

  • CHANNA AURANTII, PALETKARIUM
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 707
  • CHANNA AURANTII, PALETKARIUM
Odp: Moje 450 L.
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Lutego 2019, 16:00 »
Działaj działaj czekamy na więcej 😁
Matti

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1851
Odp: Moje 450 L.
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Lutego 2019, 16:42 »
Ależ emocje  :)
200 litrów

Ojciec

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło!
Odp: Moje 450 L.
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Lutego 2019, 17:30 »
Czułem pytanie o Africany w powietrzu. Myslac o Nich nie dawno stwierdzam, że ja do Nich nie dojrzałem. Nie dojrzałem do stworzenia im odpowiedniego środowiska. Np. Lubię ciekawe rośliny a te potrzebują światła, ktòre źle znoszą Channy. Wolą ciemniejszą wodę a ja lubię b.czystą. Stawiam na mocną dobrą filtrację co jest sprzeczne z hodowlą wężogłowòw. Jedyna opcja, ktòra mnie przekonuję to gòra dwa dorosłe parachanny, konkretnie Africany. Gdybym trafił takie i sprzedający by mibpowiedział, że hodował je w warunkach jak opisałem powyżej stwierdziłbym, że wpuszczając je do siebie nie męczyłbym wspaniałych ryb. Może wg. Was piszę głupoty, może się rozczulam za bardzo. A może o Channach za mało wiem.
Żonaty, młody, przystojny. Ojciec trójki dzieci.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Moje 450 L.
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Lutego 2019, 18:39 »
Rozumiem :)

A obejrzyj filmik mojego znajomego i powiedz mi czy to o takim akwarium napisales.


cthulhu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
Odp: Moje 450 L.
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Lutego 2019, 20:20 »
Peterek ten filmik utwierdził mnie w przekonaniu, że ja całkiem mylne wyobrażanie o africanach miałem  ;D.
Kozackie ryby no i ten zbiornik. Już widzę, że podobny również będę mógł u siebie zrobić, z tymi emersami. Tylko pytanie - tam jeszcze jest pokrywa mimo wszystko na górze. Prawda?
Ryby z tego widać to raczej niezbyt wielkie. Jakie wymiary ma akwa na wysokość ?

Matti

  • CHANNA AURANTII, PALETKARIUM
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 707
  • CHANNA AURANTII, PALETKARIUM
Odp: Moje 450 L.
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Lutego 2019, 20:50 »
Kiedy ja będę miał tyle zielska ???? 😁 Widziałem mnóstwo filmów tego kolesia.
Matti

Ojciec

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło!
Odp: Moje 450 L.
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Lutego 2019, 21:49 »
Hmmmm. To przekozak akwarium. Ryby na filmie tolerują duże natężenie światła i są b. Aaktywne więc wychodzi na to, że się da pogodzić jedno z drugim. Jak mi się żona trochę uspokoi to pewnie sobie sprawie Murzynki. Miejsca jeszcze troche jest. Dzięki Peterek. A teraz trochę o moim nowym nabytku. 240 l sprzedałem za psią kasę w jeden dzień. Już miałem je wywalić na śmieci ale pod wieczòr zadzwonił ukrainiec z Gdańska. Dogadałem temat i wziął. Dowiozłem mu akwarium i ze szwagrem wnieśliśmy mu je wraz z 40 kg żwiru na 3 piętro. Całość ważyła chyba ponad 100 kg. Strome schody, wąska klatka schodowa i zimne szkło a w mieszkaniu pałetające sie 4 koty i 2 psy wielkości sporego szczura. Ostatkiem sił postawiliśmy szkło na stole. Lenistwo przewyższa u mnie zdrowy rozsądek. Rozglądam się po pokoju w lewo (gość ma 3 akwa po ok 200 l każde. Patrze w prawo kolejne 3, już mniejszsze. Te odemnie było siòdme. Totalny akwarystyczny świr. Gość trzya Duchy Amazońskie i Pielęgnice. Na odchodne rzucił, że żona go zabiję za kolejny zakup. Jak zamknąłem drzwi od razu usłyszałem pretensję w obcym języku od òw żony. Ot, taka historia. Moja żona powiedziała tylko, że mam się leczyć bo to nie jest "tylko trochę większe akwarium" tylko mały basen i wyszła z domu ale już zaakceptowała sytuację. Co do nowego akwa to jestem bardzo zadowolony, ryby chyba też. Jest na prawdę z dobrego szkła za tę cenę, dobra obróbka. Pokrywa na miarę. Nigdy nie miałem tak dobrego jakościowo światła. Pan, ktòry to robi ma z 60 lat i wykonuję wszystko sam. W dodatku mi to przywiòzł na dwa razy. A teraz parę zdjęć.
Żonaty, młody, przystojny. Ojciec trójki dzieci.

Ojciec

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło!
Odp: Moje 450 L.
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Lutego 2019, 21:50 »
Ostatnie.
Żonaty, młody, przystojny. Ojciec trójki dzieci.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Moje 450 L.
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Lutego 2019, 23:58 »
Peterek ten filmik utwierdził mnie w przekonaniu, że ja całkiem mylne wyobrażanie o africanach miałem  ;D.
Kozackie ryby no i ten zbiornik. Już widzę, że podobny również będę mógł u siebie zrobić, z tymi emersami. Tylko pytanie - tam jeszcze jest pokrywa mimo wszystko na górze. Prawda?
Ryby z tego widać to raczej niezbyt wielkie. Jakie wymiary ma akwa na wysokość ?

Pokrywa byla na pewno.
Wymiaru i wysokosci akwa niepamietam ale jak tak bardzo chcesz wiedziec to sie go zapytam ;)
To bylo jego drugie podejcie do african.
Pierwsze podejscie zakonczylo sie smiercia samiczki jak samiec chcial podchodzic do tarla :(


Widziałem mnóstwo filmów tego kolesia.

Ten koles jest bardzo znany w swiecie Channomaniakow :)


Ojciec,czekam jak sie zonka uspokoi i na spokojnie ogarniesz baniak ;)