Autor Wątek: Polypterus palmas buettikoferi  (Przeczytany 8397 razy)

lanner

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • lesnydziadek.com.pl
Odp: Polypterus palmas buettikoferi
« Odpowiedź #60 dnia: 09 Stycznia 2020, 17:28 »
Jestem po ślubie 38 lat, więc moje blizny i szramy pretendują  mnie do nagrody "Starego Wiarusa". ;)
A tak na poważnie, to nawzajem akceptujemy swoje słabości. Żona maluje i czasami tak się angażuje w ten akt twórczy, że dopiero zapach obiadu przerywa jej wenę. Te jej kotlety mogą niekiedy jedynie służyć do malowania twarzy w barwy wojenne. Raz próbowałem dać je psu, ale tak na mnie popatrzył, że więcej się nie odważyłem. Ona maluje, ja stawiam nowy baniaczek, nie pytam, ile kosztują farby, a Ona nie pyta, ile kosztują ryby i jest dobrze. Dzieci się usamodzielniły i poszły w świat, a my oddajemy się hobby. A kotlety? Trudno, zawsze jest jeszcze suchy prowiant ;D

Ojciec

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło!
Odp: Polypterus palmas buettikoferi
« Odpowiedź #61 dnia: 09 Stycznia 2020, 17:39 »
Wow. Szacun. Ja jestem 8 lat po ślubie. Mam dwa hobby. Akwarystyke i wędkarstwo. Założyłem drugie konto bankowe bo były problemy. Kotlety jeszcze zjadliwe ale Tomaso kiedyś nie chciał jak chciałem go poczestować. Może się obawiał. Jestem pełen podziwu dla Twojego dystansu do tego wszystkiego.
Żonaty, młody, przystojny. Ojciec trójki dzieci.

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1853
Odp: Polypterus palmas buettikoferi
« Odpowiedź #62 dnia: 10 Stycznia 2020, 12:18 »
Szacun - ja w tym roku 20 lat.
Ojciec, kotleta nie zjadłem bo wtryniłem hot doga na stacji i musiałem się zabierać z powrotem do Poznania  ;D
200 litrów

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Polypterus palmas buettikoferi
« Odpowiedź #63 dnia: 10 Stycznia 2020, 15:36 »
Jestem po ślubie 38 lat, więc moje blizny i szramy pretendują  mnie do nagrody "Starego Wiarusa". ;)

Respect ! :o 8) ;D

Ja po slubie 11 lat :P

Ojciec

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło!
Odp: Polypterus palmas buettikoferi
« Odpowiedź #64 dnia: 10 Stycznia 2020, 16:30 »
Koło weteranów.
Żonaty, młody, przystojny. Ojciec trójki dzieci.

lanner

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • lesnydziadek.com.pl
Odp: Polypterus palmas buettikoferi
« Odpowiedź #65 dnia: 10 Stycznia 2020, 18:34 »
No i znowu zalałem kuchnio salon. Zapomniałem, że włączyłem wodę z osmozy dla palet i się przelało. Domowy Organ zaczął mnie molestować telefonami, gdzie jest zawór. Jak wróciłem, jeść dostałem chyba mi się udało.
Żeby tyle lat przeżyć ze Smoczycą trzeba opanować Instrukcję Obsługi Kobiety. Jest kilka zasad i czy chcecie, czy nie i tak się z Wami nimi podzielę:
1.   Kobiety i mężczyźni mają inne umysły. Banał, ale bardzo istotny Posługując się zasłyszanym wykładem wyłożę to tak:
a)   Mózg faceta przypomina skład pudełek. Jedno podpisane jest praca, drugie dom, trzecie samochód lub  inne hobby. Jeżeli jesteśmy w pracy nie myślimy, że trzeba pomalować sufit czy o tym, że cieknie kran. To inne pudełko. Zauważyliście, że jak mąż obieca żonie, że wykona jakąś pracę domową, to nie widzę powodu, żeby mu co roku o tym przypominać. Mamy jeszcze takie pudełko nicości, do którego chętnie wchodzimy, żeby się zrelaksować. To w tym pudełku możemy bezmyślnie przerzucać kanały w telewizorni lub wpatrywać się w spławik. Fale mózgowe wyciszone, pełny relaks. To je strasznie wkurza, zaraz by chciały wleźć do tego pudełka, ale jak wlezą, to zaraz by tam coś zmieniały „ przydałby się jakiś kwiatek, a może serwetka” NIE!, to jest nasze pudełko nicości i wara wam od niego.
b)   W mózgu przeciętnej kobiety znajduje się potężny zwój drutu, którym przepływają wszystkie informacje naraz, popychane emocjami. Dlatego one wszystko pamiętają. Rocznice, daty urodzin dzieci, pierwszy ząbek ,i z którą panią zbyt często tańczyliśmy na zabawie. Tam się wszystko kłębi. Dowód? Proszę. Pytam koleżankę, czy jutro jest zebranie i pada odpowiedź: „ wiesz, jak wczoraj robiłam kotlety , to mi się przypomniało, że Zbyszek (mąż) obiecał, że przywiezie z pralni tą  zieloną narzutę z kanapy, na której siedziałam, jak zadzwoniła sekretarka, że zebranie nie jest jutro tylko w środę i całe szczęście ,bo jutro mam fryzjera” No i wszystko wiem. One są nieszczęśliwe, ciągle się boją, że utyją i przestaniemy jest kochać, i że mają rozstępy i przestaniemy je kochać, że mają zmarchy i przestaniemy ……….Koszmar ta walka z upływającym czasem i z przemijającą urodą, aż przychodzi okres burzy hormonów i dopiero wtedy jest jazda. Najgorszym twoim wrogiem jest wtedy rozbuchana hormonalnie Smoczyca, bo najlepiej zna twoje słabości. Jak to przetrwasz, to już jesteś gość i może dostaniesz zezwolenie na postawienie kolejnego baniaka.
Podsumowanie:
-możesz kochać własną żonę, ale spróbuj być jej przyjacielem,
-nie oczekuj, że ona ci powie,  o co jej chodzi, liczy się tylko to, co się sam domyślisz.
- jak zaczyna szaleć ( a spokój w domu jest bezcenny) bierz kasę , zawieź ja do sklepu i wpuść między regały.

Ojciec

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło!
Odp: Polypterus palmas buettikoferi
« Odpowiedź #66 dnia: 11 Stycznia 2020, 07:56 »
Kurde. To na prawdę przydatne i informacje. Ja mam w domu trzy smoczyca. Jedna uczy się od drugiej zasad walki:).
Żonaty, młody, przystojny. Ojciec trójki dzieci.

Ryszard Ff

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Polypterus palmas buettikoferi
« Odpowiedź #67 dnia: 11 Stycznia 2020, 08:41 »
Jezu Ojciec , jak ty sobie dajesz rade , powinieneś instrukcje napisać jak z tymi bombami naraz należy się obchodzić :)

Ojciec

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło!
Odp: Polypterus palmas buettikoferi
« Odpowiedź #68 dnia: 11 Stycznia 2020, 14:52 »
Daje jeszcze radę bo opanowalem sztukę kamuflażu.
Żonaty, młody, przystojny. Ojciec trójki dzieci.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Polypterus palmas buettikoferi
« Odpowiedź #69 dnia: 11 Stycznia 2020, 21:05 »
Lanner,bardzo interesujacy i pomocny wyklad na temat Smoczyc 8)
Masz w tym duze doswiadczenie.
Powinienes byc teraz mianowany jako "Pogromca Smokow" ;)

Ja mam w domu oprocz Smoczycy mala Smoczyce i malutkiego Smoczka wiec jeszcze niema takiej tragedii jak u Ojca ;) ;D

Jezeli u mnie w domu Smoczyca zaczyna ziac ogniem ja po prostu wychodze na spacer i daje jej czas na ochloniecie :P


lanner

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • lesnydziadek.com.pl
Odp: Polypterus palmas buettikoferi
« Odpowiedź #70 dnia: 13 Stycznia 2020, 11:28 »
No tak, stało się. Zawiozłem Smoczycę do zespołu supermarketów, wypuściłem między regały a sam poszedłem na kawę z książką, ja w charakterze ruchomego bankomatu. Kawa wypita, książka w połowie przeczytaną a oznak zakończenia polowania nie widać. Zastanawiam się, czy przyjmą mnie na zmywak, jak trzeba będzie ratować debet na karcie
 ???

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Polypterus palmas buettikoferi
« Odpowiedź #71 dnia: 13 Stycznia 2020, 12:18 »
No tak, stało się. Zawiozłem Smoczycę do zespołu supermarketów, wypuściłem między regały a sam poszedłem na kawę z książką, ja w charakterze ruchomego bankomatu. Kawa wypita, książka w połowie przeczytaną a oznak zakończenia polowania nie widać. Zastanawiam się, czy przyjmą mnie na zmywak, jak trzeba będzie ratować debet na karcie
 ???

Tak to juz jest ze Smoczycami ;D

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1853
Odp: Polypterus palmas buettikoferi
« Odpowiedź #72 dnia: 14 Stycznia 2020, 08:58 »
Super wykład i jaki prawdziwy.
200 litrów

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Polypterus palmas buettikoferi
« Odpowiedź #73 dnia: 14 Stycznia 2020, 15:16 »
 :P

lanner

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • lesnydziadek.com.pl
Odp: Polypterus palmas buettikoferi
« Odpowiedź #74 dnia: 16 Stycznia 2020, 21:05 »
Gdyby dołożyć trochę makijażu i okulary-wypisz , wymaluj mój Domowy Organ Represji ;D