Autor Wątek: Gel Formula Tropical  (Przeczytany 1327 razy)

bartekwit

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 222
Gel Formula Tropical
« dnia: 19 Kwietnia 2019, 17:47 »
Witam, od okolo pół roku karmie wiekszosc swoich rybek pokarmem w żelu do samodzielnego przygotowania.
Są dostepne 3 warianty "smakowe"
Dla wszystkożernych roślinożernych i miesożernych ryb akwariowych.
Na opakowaniu tego ostatniego jest nawet rysunek przedstawiciela któregoś z gatunków channek, tak mi sie przynajmniej wydaje- sprawdźcie sami

Sposób przygotowania zajmuje kilka minut
Do puszki w której znajduja sie 3 saszetki pokarmu nalewamy odpowiednią ilośc gorącej wody do poziomu zaznaczonego na dole puszki w zależności czy chcemy wykorzystać 1,2 lub 3 torebki z proszkiem na raz.
Mieszamy całość według instrukcji w zaleznosci czy chcemy pokarm tonący czy pływajacy. Osobiscie sposobu na plywajacy jeszcze nie probowalem.

Powstałą masę wylewamy do foremek i pozostawiamy do wystygniecia poczym wkladamy do lodowki na ok 1,5 godziny do stwardnięcia.
W lodowce mozna go przechowywac do 5 dni a w zamrażalniku do pół roku.

Ryby ktore hodowałem do tej pory chetnie go jadły channy tez nim nie pogardziły.

Wada tego pokarmu jest to ze jak poleży dłuzej w wodzie to robi się miekki i sie rozpada, co może być jednak zaleta w hodowli np. Krewetek lub odchowywaniu narybku jakis mniejszych rybek ktore aktywnie szukaja pokarmu.

Dokladny opis przygotowania znajdziecie pewnie gdzieś w internecie, ja napisalem tyle co zapamietałem z ulotki.

Smacznego!

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 19 Kwietnia 2019, 17:50 wysłana przez bartekwit »

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1000
Odp: Gel Formula Tropical
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Kwietnia 2019, 19:38 »
Bardzo ciekawa alternatywa pokarmowa,
Pierwszy raz widzę i czytam o takim pokarmie, dla ryb akwariowych,
Jak zdarzy mi się odwiedzić sklep zoologiczny to zapytam o ten pokarm i wypróbuje go u swoich wężogłowów,
A może ktoś już testował u siebie ten pokarm ( poza Bartkiem )?

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Gel Formula Tropical
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Kwietnia 2019, 22:33 »
Tez o tym pokarmie wczesniej niezlyszalem.
Na opakowaniu cos tam przypomina niby wezoglowa ale ma inny pysk i pletwe odbytowa ;)

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1000
Odp: Gel Formula Tropical
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Kwietnia 2019, 09:51 »
Ja to jestem w szoku, że jest taka forma pokarmu i sposób jego przygotowania,
Pierwszy raz o takim pokarmie czytam właśnie tutaj,
Dziękuje Bartek.

Wojtek G.

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: Gel Formula Tropical
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Kwietnia 2019, 21:58 »
A jak z wydajnością? Pytam ponieważ z tego co kojarzę jest stosunkowo drogi.

Raciczka

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 793
  • Afryka 720l
Odp: Gel Formula Tropical
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Kwietnia 2019, 07:03 »
Czy przy podawaniu nie syfi wody ? Obscury jedzą schludnie. Tak samo smoki, ale pawice to prosiaki przy korycie. Pytanie czy się zainteresują taką formą pokarmu ?
Pozdrawiam,
Monia

bartekwit

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 222
Odp: Gel Formula Tropical
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Kwietnia 2019, 11:06 »
Wojtku, auranti 1 saszetką nie nakarmisz raczej, ja podaje żel jako rarytas, urozmaicenie diety dla gachua. Karmie nim mniejsze rybki, którym bardzo smakuje i nawet dobrze rosną na nim. Wiec dla mniejszych ryb jest bardziej ekonomiczny nawet jak czesto karmie.

Raciczka, kawałki żelu które za dostosowane do wielkości pyska i sa zjadane od razu wody mi nie brudzą. Gorzej jest jak ryby od razu nie zjedza tylko chwilke zalega, wtedy jak channy jedza to kawaleczki wylatuja przez skrzela i troche brudza. Najlepsze moim zdaniem sa kawałki grube na okolo 0,5 cm i 2x2cm, wtedy polykaja praktycznie w calosci.
Pokarm to przysmak moich sumików które najchetniej jadly by tylko to. Channy nie gardza nim fajnie łapią pływający.
Post o tym pokarmie napisalem raczej jako ciekawostke, bo jak pisalem wczesniej dla dużych ryb wychodzi drogo bo jedna saszetka 35g jest na 75 ml wody wiec po zmiksowaniu nie ma go za dużo.