ROZMAITOŚCI > Kwestie ogólne

Towarzystwo dla chann

(1/8) > >>

Baalberith:
Macie jakieś inne rybki ze swoimi wężami? Zastanawiam się nad towarzystwem dla channy andrao.

Tomaso:
Brzanka Denisoni
https://rybyakwariowe.eu/ryba-akwariowa/brzanka-denisona/

Peterek:

--- Cytat: Baalberith w 21 Sierpnia 2019, 09:15 ---Macie jakieś inne rybki ze swoimi wężami? Zastanawiam się nad towarzystwem dla channy andrao.

--- Koniec cytatu ---

Musisz wziasc kilka rzeczy pod uwage.
A wiec towarzystwo musi byc subtropikalne jak Channa andrao.
Towarzystwo niemoze byc agresywne,terytorialne i za duze zeby wezoglowy niebyly zastraszone.
Najlepiej tez zeby nowe rybki niebyly za male bo moga byc zezarte.
Oczywiscie niemusza koniecznie byc zezarte bo andrao to owadozerca a nie rybozerca.
Roznie to bywa z malymi rybkami.
Ja kiedys mialem stado Trigonostigma heteromorpha z rybozerno-owadozernym wezoglowem bez zadnych problemow.
Wiec jest to jakies ryzyko.Ale jak niesprobujesz to sie niedowiesz ;)
Dobre towarzystwo to ryby ktore sa lagodne,nieterytorialne i wielkosciowo niepasujace do pyska doroslej andrao.
Niebede odbieral Ci tej przyjemnosci szukania i zycze powodzenia ;D

Baalberith:

--- Cytat: Peterek w 21 Sierpnia 2019, 10:32 ---Niebede odbieral Ci tej przyjemnosci szukania i zycze powodzenia ;D

--- Koniec cytatu ---

Już mam kilka typów  8) ale może ktoś ma coś ciekawszego.

Admin:
Ja nigdy nie próbowałem łączyć wężogłowów z innymi rybami ponieważ preferuje zbiorniki tylko z wężogłowami oraz posiadam świadomość co może spotkać inną rybę w jednym akwarium z wężogłowem - oczywiście, zależy z jakim wężogłowem...

Moje jedyne doświadczenie w połączeniu channy z inną rybą, to : kiedyś moje zadziorne red finy zaakceptowały jednego małego zbrojnika niebieskiego ( około 8 cm wielkości ) i żyły sobie z nim jakby nigdy nic, tolerowały go, ale czasami go pogoniły,
Zbrojnik przetrwał zimowania i żył sobie świetnie z tymi wężogłowami.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej