Autor Wątek: Towarzystwo dla chann  (Przeczytany 3647 razy)

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 362
Odp: Towarzystwo z channa
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Kwietnia 2020, 22:35 »
Aimara i maru.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Towarzystwo z channa
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Kwietnia 2020, 00:10 »
Osobiście uważam, że łączenie wężogłowów z innymi rybami nie jest dobrym pomysłem. Channy, mimo tego, ze są drapieżnikami, niezbyt lubią gdy w akwarium "dużo się dzieje" generalnie wolą spokój, inne ryby je rozpraszają i dezorientują- dotyczy to zwłaszcza małych gatunków i młodych ryb (tak mi się wydaje). Gdy miałem młode ryby zauważyłem nawet, że często były zestresowane, gdy w pobliżu było stado innych ryb (B. rerio) i nie podpływały do pokarmu, czekając aż ryby odpłyną w inne miejsce. Kończyło się to tak, że dania wyjadały cały pokarm, a wężogłowy zostawały głodne. Oczywiście dodanie jednej, dwóch/kilku ryb (ale takiej wielkości, żeby nie były potraktowane jako pokarm) jest możliwe, ale moim zdaniem zaburza to koncepcję akwarium z wężogłowami.

Temat rzeka Panowie i Panie :)
Ja kiedys mialem singielki wezoglowow w akwariach.
Widzialem je raz na jakis czas.
Postanowilem to zmienic dodajac inne ryby do nich.
Po dodaniu innych ryb wezoglowy staly sie jakby bardziej widoczne,aktywne,odwazniejsze.
Mysle,ze towarzystwo innych ryb dodawalo im otuchy,bezpieczenstwa.
A moze to tylko bylo moje zludzenie?
Inne ryby dodaly zycie w zbiorniku a ja widzialem aktywniejsze wezoglowy?
Sam juz niewiem.... ;)

Kazdy wezoglow ma inny charakter i zachowuje sie inaczej.
Na pewno sytuacja wyglada zupelnie inaczej jesli chcemy inne ryby polaczyc z singielkiem,parka czy stadkiem wezoglowow.
Wiek Chann czy rozmiar tez robi swoje.
Dodam ze piszac "inne" ryby mysle o tych lagodnych gatunkach.


A co jak by połączyć aimare i marulioides? Pewnie akwarystyczne  marzenie wielu. Nie raz  na tym forum przeczytałem j że " jak nie spróbujesz to się nie dowiesz "

Osobiscie mysle iz polaczenie takich gatunkow to tykajaca bomba zegarowa ktora kiedys wybuchnie.
Te dwa gatunki nienaleza do aniolkow.
Ktoras z tych ryb po jakims czasie ucierpi na tym.
Mozliwe jest polaczenie mlodych osobnikow ale mysle ze to tylko na krotki czas.
Szkoda ryb i za duze ryzyko wedlug mnie.
" Jak niesprobujesz to sie niedowiesz" raczej nietyczy sie takiego polaczenia ale jesli ktos chce zaryzykowac to bardzo chcialbym uslyszec wynik takiego eksperymentu ;)

lanner

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • lesnydziadek.com.pl
Odp: Towarzystwo dla chann
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Kwietnia 2020, 01:40 »
Jak Peterek powiedział temat był już wielokrotnie przerabiany.  Chyba każdy z nas próbował łączyć różne gatunki ryb i pewnie nie ma na to rady. Tzn. na te nasze chęci. Ciągle nie chcemy pamiętać, że ryby mają swój areał osobniczy i będą o niego walczyć. Możemy stosować tzw. kontrolowane przerybienie , ale to i tak kończy się walkami rozłożonymi na wiele osobników. Jeśli chcemy , żeby nasze węże czuły się komfortowo powinny być same w akwarium. Ja im nawpuszczałem bocji siatkowanych i widzę jak te małe zbóje nękają 2-3 razy większe od siebie  channy. To trochę tak, jak ratlerek z dogiem. Upierdliwy karzełek potrafi sfrustrować doga.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Towarzystwo dla chann
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Kwietnia 2020, 21:43 »
Jesli juz probowac polaczyc wezoglowy z innymi rybami to te ryby powinny byc bardzo spokojne i nieterytorialne.
Niepowinny byc za male i tez za duze.
Ja zawsze uwazam ze idealnymi towarzyszami dla tropikalnych wezoglowow to Polypterusy.
Bardzo spokojne drapiezniki niewchodzace wezoglowom w droge.
Takze podczas karmienia nigdy niesa pierwsze ;)

Ale jak inni tutaj napisali najlepsze rozwiazanie do trzymanie samych wezoglowow bez innych ryb.

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 362
Odp: Towarzystwo dla chann
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Maja 2021, 23:55 »
Dla dużych tropikalnych chanek polecam gurami olbrzymie osobiście mialem 2szt  z moją marulioides  i super to wyglądało. Moim zadaniem te ryby pasują do siebie obydwa gatunki spokojnie pływają po  calym awkarium bez żadnych konfliktów.

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1001
Odp: Towarzystwo dla chann
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Maja 2021, 15:06 »
Grzecho, gratuluje baniaka - świetnie się prezentuję, a muzyka super pasuje :)

Channa pieknie i majestatycznie się prezentuje, bardzo podoba mi się ten spokój i harmonia w baniaku.
Super!

Mario

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Towarzystwo dla chann
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Maja 2021, 19:58 »
A jeśli nie ryby to co może trochę ożywić baniak? Zastanawiam się czy do swoich gold dust mógłbym dołożyć jakieś mięczaki by trochę ożywić akwarium?
Nie bardzo się znam na ślimakach tzn. jakie gatunki zniosą zimowanie,a rodzimych gatunków nie chcę wpuszczać z obawy przed ich nadmiernym rozplenieniem. 

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Towarzystwo dla chann
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Maja 2021, 13:50 »
Grzecho,do dzisiaj Ci niemoge darowac ze sie pozbyles takiej obsady stworzonej dla siebie :P
Majestatyczna i imponujaca obsada.........byla sobie kiedys ;)


Zastanawiam się czy do swoich gold dust mógłbym dołożyć jakieś mięczaki by trochę ożywić akwarium?

Mysle Mario ze w ten sposob bys bardzo wzbogacil i urozmaicil ich diete ;D
Niektore wezoglowy poluja na slimaki.
Ale sprobowac zawsze mozesz. A moze zostana przyjaciolmi ;)

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 362
Odp: Towarzystwo dla chann
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Maja 2021, 15:22 »
Grzecho,do dzisiaj Ci niemoge darowac ze sie pozbyles takiej obsady stworzonej dla siebie :P
Majestatyczna i imponujaca obsada.........byla sobie kiedys ;)
No jak tak patrzę na ten filmik to też nie mogę uwierzyć ze juz nie mam tej obsady  :'( niestety nie mozna mieć wszystkiego, ale juz jutro przychodzą do mnie wyczekane gigant gurami red tail 3szt ciężko je było dostać mam nadzieje   że pleuraki je dobrze przyjmą .

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Towarzystwo dla chann
« Odpowiedź #24 dnia: 30 Maja 2021, 13:23 »
No jak tak patrzę na ten filmik to też nie mogę uwierzyć ze juz nie mam tej obsady  :'(

Szkoda,szkoda.....


gigant gurami red tail 3szt

Osphronemus laticlavius?
Ja widzialem dorosla sztuke w sklepie zoologicznym.
Ta ryba to potwor! :o
Jak ktos podszedl blisko szyby to od razu atakowala.
Miala cos kolo pol metra jak nielepiej dlugosci i byla bardzo wysoka.
Prawdziwy gigant !
Jak bede w tym sklepie to nagram z nia filmik i porownam do mojej reki :)

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 362
Odp: Towarzystwo dla chann
« Odpowiedź #25 dnia: 30 Maja 2021, 17:55 »
Tak Osphronemus laticlavius one w naturze dochodzą max do 60 cm i rosną najwolniej z wszystkich  olbrzymich gurami ponoć największe są Osphronemus exodon tzw ucho słonia. Ale nie wiedziałem ze mogą być agresywne w stosunku do ludzi :o jak bys dal rade nagrać filmik z tego sklepu bylo by super. A mamy na forum fachowca od gurami nowy forumowicz Krystian ma kilkanaście gurami w swoim sporym baniaku a niedawno wpuścił do nich grupkę marud 8) 8) 8) Mam nadzieję ze tym wpisem zachece go żeby coś wrzucił :P :P

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 362
Odp: Towarzystwo dla chann
« Odpowiedź #26 dnia: 31 Maja 2021, 11:37 »
Dojechały w akwa lekkie napiecie ;D

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Towarzystwo dla chann
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Czerwca 2021, 14:33 »
Tak Osphronemus laticlavius one w naturze dochodzą max do 60 cm i rosną najwolniej z wszystkich  olbrzymich gurami ponoć największe są Osphronemus exodon tzw ucho słonia.

Zupelnie nieznam sie na gurami wiec jak podales nazwe gigant gurami red tail to wpisalem w google i mi wyskoczylo Osphronemus laticlavius. Niewiedzialem ze jest kilka gatunkow olbrzymich gurami wiec przyjalem ze w tym zoologu maja wlasnie Osphronemus laticlavius.
A co tam tak naprawde jest to niewiem :P
Ostatni raz tam bylem ze 2 lata temu.
Gurami plywalo w basenie z duza Channa micropeltes.
Wczesniej widzialem juz ta gurami kilka razy.
Ona niejest na sprzedaz wiec jest tam pewnie caly czas.
Jak tam kiedys podjade to na pewno zrobie fotki i filmik.


A mamy na forum fachowca od gurami nowy forumowicz Krystian ma kilkanaście gurami w swoim sporym baniaku a niedawno wpuścił do nich grupkę marud 8) 8) 8) Mam nadzieję ze tym wpisem zachece go żeby coś wrzucił :P :P

A wiec czekamy z niecierpliwoscia na Krystiana i jego rybki ;D


Dojechały w akwa lekkie napiecie ;D

To pleuro delikatanie juz poszarpalo pletwy? ;)

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 362
Odp: Towarzystwo dla chann
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Czerwca 2021, 18:34 »

To pleuro delikatanie juz poszarpalo pletwy? ;)
Nie one przyjechały takie poszarpane, w pierwszy dzien pleuro trochę je przeganialy ale teraz jest naprawdę dobrze . Jak narazie polecam gurami olbrzymie do pleuro ale jeszcze zobaczymy jak będzie gdy ryby podrosną.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Towarzystwo dla chann
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Czerwca 2021, 16:24 »
Jak narazie polecam gurami olbrzymie do pleuro ale jeszcze zobaczymy jak będzie gdy ryby podrosną.

To dopiero kilka dni wiec jeszcze czas pokaze czy to dobre towarzystwo.
Jak beda ze soba razem w spokoju zyly kilka latek to wtedy mozna mowic o sukcesie :)