CHANNIDAE > Parachanna

Parachanna i Paletki

(1/4) > >>

Peterek:
Witam :)
Chcialbym Wam tutaj zaprezentowac niespotykane i bardzo odwazne polaczenie jakze roznych od siebie dwoch gatunkow ryb 8)
Parachanna africana w ilosci 4 sztuk i wielkosci kolo 24cm.
Paletki po jakies 15cm.
Ryby sa ze soba 9 miesiecy.
Zyja,jedza i plywaja ze soba w totalnej zgodzie.
Sielanka na maxa ;D
Jak dla mnie jest to bardzo interesujace polaczenie.
Paletki sie wogole nieboja wezoglowow i razem z nimi plywaja.
Africany wogole niezwracaja uwagi na te kolorowe rybska.
A moze to wlasnie te ubarwienie paletek tak wplywa na te wezoglowy?

Temperatura,wystroj i parametry wody pasuja dla jednych i drugich.
A Wy co o tym myslicie?

Photography by Tomasz Murawiew


lanner:
Rozumiem, że parachana jest na tyle tolerancyjna, że zniesie warunki, jakie trzeba zapewnić paletom. Pomijam biotopy Amazonka/Afryka, ale  dla palet poniżej 26 to już ryzyko, więc manewry z temperaturą poniżej nie wskazane. Wbrew pozorom palety są dość wytrzymałe. Wahania poziomu wody, składu , i ph  Amazonki też są duże.Palety są łagodne , mają małe pyski i inne ryby mało je interesują. Podmiana wody nie jest konieczna jeśli jest małe stężenie NO3. Niski poziom można uzyskać innymi metodami nie tylko podmianą.Oczywiste, że parachanna musi dostosować się do warunków wymaganych przez palety.
Co do żerowania, to pożeranie palet przez parachanny przypomina mi jedzenie szparag w poprzek. :D 

Peterek:

--- Cytat: lanner w 06 Stycznia 2020, 18:00 ---Rozumiem, że parachana jest na tyle tolerancyjna, że zniesie warunki, jakie trzeba zapewnić paletom. Pomijam biotopy Amazonka/Afryka, ale  dla palet poniżej 26 to już ryzyko, więc manewry z temperaturą poniżej nie wskazane. Wbrew pozorom palety są dość wytrzymałe. Wahania poziomu wody, składu , i ph  Amazonki też są duże.Palety są łagodne , mają małe pyski i inne ryby mało je interesują. Podmiana wody nie jest konieczna jeśli jest małe stężenie NO3. Niski poziom można uzyskać innymi metodami nie tylko podmianą.Oczywiste, że parachanna musi dostosować się do warunków wymaganych przez palety.

--- Koniec cytatu ---

Jesli to te warunki to mysle iz Parachanny beda bardzo zadowolone 8)



--- Cytat: lanner w 06 Stycznia 2020, 18:00 ---
Co do żerowania, to pożeranie palet przez parachanny przypomina mi jedzenie szparag w poprzek. :D 

--- Koniec cytatu ---

 ;D ;D ;D

Duchu:
W żaden sposób to nie przemawia do mnie i nigdy nie będę popierał takich mixsów. Chanki zasługują na godniejsze miejse w zbiorniku.

Tomaso:
Mnie bardziej zadziwia fakt utrzymania w jednym baniaku 4 sztuk Parachanny.
Ale jak już zostało udowodnione gatunki Afrykańskie są/bywają "stadne".
Mi się zestawienie podoba. U mnie jest biotopowo ale to nie był cel budowania obsady, raczej przypadek.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej