Autor Wątek: Moje pierwsze c.andrao  (Przeczytany 9002 razy)

lanner

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • lesnydziadek.com.pl
Odp: Moje pierwsze c.andrao
« Odpowiedź #90 dnia: 05 Kwietnia 2020, 11:13 »
Dziękuję  :). Na ten moment uważam, że w akwarium mam 2 samce i 2 samice. Patrząc na nie (a Smoczycę uważa, że zbyt często, zaniedbując ją ;D) miałem silne skojarzenie z traszkami. Można zaobserwować, jak traszki startują z dna do powierzchni wody ze złożonymi nogami wykonując wężowe ruchy. U Samic głową wydawała się zawsze delikatniejsza i mała w stosunku do reszty ciała. Kolor też bardziej rudy. Co do płetwy grzbietowej i kolorystyki pozycja socjalna ma na to też wpływ. Od kiedy samica alfa uzyskała swoją pozycję jej płetwy też jakby urosły. Samiec przy bliższym spojrzeniu ma mordę, a nie pysk :). Tylko poklepać z tekstem: " Morda tym moja"
 ;D
« Ostatnia zmiana: 05 Kwietnia 2020, 11:17 wysłana przez lanner »

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1853
Odp: Moje pierwsze c.andrao
« Odpowiedź #91 dnia: 05 Kwietnia 2020, 22:27 »
Pięknie się rybki prezentują.  Ciekawe czy utrzymasz Bocje??
200 litrów

lanner

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • lesnydziadek.com.pl
Odp: Moje pierwsze c.andrao
« Odpowiedź #92 dnia: 05 Kwietnia 2020, 23:58 »
Na samym początku dwie bocje zniknęły. Teraz przez 3 miesiące są 3 bocje i labeo. Największa z bocji jest bezczelna wobec węży, obmacuje wąsikami i czasami podskubuje. Na ten moment bocje nie są obiektem ataku. Dodają trochę życia w akwarium, ale też denerwują węże. Gdybym chciał rozmnażać, należałoby pozostawić jedynie parę ( ale to wiemy, a Kuba na pewno potwierdzi, bo niejednokrotnie dawał do zrozumienia, że tylko węże ;D )
Co do zdjęcia, to chyba za długo siedziałem przy kompie ;D

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Moje pierwsze c.andrao
« Odpowiedź #93 dnia: 07 Kwietnia 2020, 00:46 »
Imponujacy jest ten niebieski odcien na ich pletwach !  8)

lanner

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • lesnydziadek.com.pl
Odp: Moje pierwsze c.andrao
« Odpowiedź #94 dnia: 19 Kwietnia 2020, 01:31 »
Zrobiłem małą rewolucję. Naprzód zabrałem bitą samicę do drugiego akwarium. Dzisiaj odłowiłem samca singla i dołączyłem do niej. Samica stała się bardziej odważna w swoim rewirze i straszy/kokietuje samca. Zobaczymy co zrobi para.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Moje pierwsze c.andrao
« Odpowiedź #95 dnia: 19 Kwietnia 2020, 12:15 »
Czyli zostawiles domniemana parke sama w zbiorniku tak?

Swietnie sie prezentuja na zdjeciu 8)

lanner

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • lesnydziadek.com.pl
Odp: Moje pierwsze c.andrao
« Odpowiedź #96 dnia: 19 Kwietnia 2020, 15:08 »
Tak, cisza jest. Dodałem "cudownego" wywaru z szyszek olchy. Czort wie ile tego dawać? Gdzieś wyczytałem, że węże nie lubią gwałtownych zmian pH.
Wieczorem obserwowałem ryby w zastępczym akwarium i okazało się, że nieśmiała samica po poru dniach samotności nabrała odwagi i może stworzą drugą parę.
« Ostatnia zmiana: 19 Kwietnia 2020, 23:20 wysłana przez lanner »

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Moje pierwsze c.andrao
« Odpowiedź #97 dnia: 22 Kwietnia 2020, 16:48 »
Ciekawe,ciekawe 8)

Pisz na biezaco jaka sytuacja wyglada w dwoch akwariach :)

lanner

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • lesnydziadek.com.pl
Odp: Moje pierwsze c.andrao
« Odpowiedź #98 dnia: 22 Kwietnia 2020, 23:44 »
Niby mam 2 pary, lub po dwie ryby, a to jak wiadomo, nie to samo. W akwarium zastępczym samiec z podejrzanie obszernym brzuchem i zniknęły 2 bocje siatkowane. Samica bardziej zainteresowana , a samiec luzik. Nie podoba im się ten zbiornik. Za mały i za widny-słyszę stukanie w szybę nakrywową. W akwarium pierwotnym samica kokietuje samca, a on luzik. Mało brakuje, żeby zaczął  z nudów wykałaczką grzebać w zębach.  Ogólnie w obu akwariach ryby mniej zestresowane układami między wężami. Więcej pływają po akwarium i brak bójek. Do amorów jeszcze  chyba daleko. Bocje są upierdliwe i denerwują węże. 

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Moje pierwsze c.andrao
« Odpowiedź #99 dnia: 23 Kwietnia 2020, 16:50 »
Ciekawy jestem jak bedzie wygladac sytuacja w dwoch zbiornikach za jakis czas :)

lanner

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • lesnydziadek.com.pl
Odp: Moje pierwsze c.andrao
« Odpowiedź #100 dnia: 06 Maja 2020, 00:15 »
Ciekawy jestem jak bedzie wygladac sytuacja w dwoch zbiornikach za jakis czas :)
Też jestem ciekawy, bo na tę chwilę cisza. W pierwszy zbiorniku para zachowuje się dość obojętnie. Samca zazwyczaj nie widać w zielsku. Samica częściej widoczna przed szybą. Po karmieniu ryby znikają. Dolewanie wody miękkiej i wywaru z szyszek nic nie dało . Zniknęła tylko jedna bocja. Zmiany pH jej nie wyszły na zdrowie. Węże po zmianach warunków też jakby ostygły.
W drugim samica jakby nabrała respektu do samca. Wojny nie ma , ale "chemii" też.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Moje pierwsze c.andrao
« Odpowiedź #101 dnia: 08 Maja 2020, 09:57 »
Na spokojnie.
Daj im wiecej czasu i nieprzeszkadzaj im ;)

lanner

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • lesnydziadek.com.pl
Odp: Moje pierwsze c.andrao
« Odpowiedź #102 dnia: 11 Maja 2020, 11:44 »
Na spokojnie.
Daj im wiecej czasu i nieprzeszkadzaj im ;)

Jestem zajęty innymi sprawami, więc łatwo mi je pozostawić w spokoju :). Jak siedzę przed kompem, jedno akwarium jest przede mną , a drugie za plecami. Mam je na oku ;)

lanner

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • lesnydziadek.com.pl
Odp: Moje pierwsze c.andrao
« Odpowiedź #103 dnia: 22 Maja 2020, 22:54 »
Węże delektują się spokojem zalecanym przez Peterka.  Nie grzebię w akwarium, mgiełką zarasta i ryby gdzieś w zaroślach. Dobrze , że mam co robić, bo bym już gryzł paznokcie ;D.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Moje pierwsze c.andrao
« Odpowiedź #104 dnia: 24 Maja 2020, 15:51 »
Węże delektują się spokojem zalecanym przez Peterka.  Nie grzebię w akwarium, mgiełką zarasta i ryby gdzieś w zaroślach.

I tak trzymaj ;D


I jak teraz wyglada sytuacja w dwoch zbiornikach?