Autor Wątek: WILK I WĄŻ  (Przeczytany 6686 razy)

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 354
Odp: WILK I WĄŻ
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Lipca 2020, 19:18 »
Trochę się rozpisalem ale mógłbym tak dlugo. Co do przyszłego akwarium to min 1200l chodź będę się starał jeszcze jakiś litr wcisnąć. Mam nadzieję że jak będzie przeprowadzka to tego składu co teraz, ewentualnie jedną  chanke sprzedam bo paradoksalnie  wydaje mi się że to między wieżami mogą być największe zgrzyty.  Będę starał się dodawać od czasu do czasu coś nowego 😉

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 354
Odp: WILK I WĄŻ
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Lipca 2020, 19:59 »
Jeszcze jedna fotka z przed kilku minut  i już nie będę zanudzal. Jednooka po małej sprzeczce z drugą maru, nabrała niesamowitych barw, cała mocno żółta z bardzo widocznymi łuskami i granatowymi pletwami😍

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: WILK I WĄŻ
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Lipca 2020, 16:49 »
Koszt aimary to 850zl myślę że cena bardzo dobra. Sklep plaszczka Gliwice,  polecam.

Moim zdaniem za 16cm dzika aimare to naprawde swietna cena.
Te ryby nienaleza do tanich.


Jeśli chodzi o zachowanie to wilk aktywny głównie  wieczorem wtedy pływa po całym akwarium  .W dzień głównie leży przy dnie od
czasu do czasu zmieniając miejscowke.

Ciekawy jestem jego zachowania jak bedzie troche starszy.
Wiadomo ze mlodsze osobniki sa zawsze bardziej aktywne.


gdy tylko podejdę odrazu się stroszy i szarzuje walac w szybę, podmiana wody to sport ekstremalny , w stosunku do ludzi bardzo bardzo agresywny.

Potwierdzasz to co pisza hodowcy tego wilka.
Bardzo agresywny do ludzi.


Na filmie duży kawałek pstrąga taki żeby maru sobie z nim nie poradziła

Ta dzika maruda sie go wcale nieboi :P

Mialem kiedys Erythrinusa sp Peru i wiem ze wilki maja charakterystyczny sposob atakowania pokarmu z tafli lub w trakcie opadania.
Lapiac pokarm od razu gwaltownie robia obrot.



Ciekawostka. Raz wpuscilem kilka małych karasi takich ze stawu złapanych przez mojego kolegę. Co drugą noc znikała jedna sztuka a przy legowisku wilka pojawiały się kręgosłupy karasi.
Aiamara potrafi połknąć cała ofiarę a po czasie zwrócić sam kręgosłup.

Wow naprawde swietna ciekawostka !  :o


Co do maru bardzo aktywne pływają po calym awkarium tylko najedzone siedzą ukryte pod powierzchnią w pisti. Jednooka spokojniejsza bardziej nieśmiała, nauczyła się schodzić aimarze z drogi mniejsza bardzo ciekawska żywa i zadziorna już kilka razy mnie dziabnela  😁 Chętnie pobieraja pokarm z reki.

Naprawde super je wytresowales 8)
Swietny widok.
Widze ze jednooka ma bardziej postrzepione pletwy.
Ogladajac ten filmik wydaje mi sie ze potrzebujesz jakies malutkiej ekipy do sprzatania resztek jedzenia.
Jakies stadko malych rybek ktore beda olewane przez Twoje ryby.


Co do przyszłego akwarium to min 1200l chodź będę się starał jeszcze jakiś litr wcisnąć.

A o jakim wymiarze myslisz?


Mam nadzieję że jak będzie przeprowadzka to tego składu co teraz, ewentualnie jedną  chanke sprzedam bo paradoksalnie  wydaje mi się że to między wieżami mogą być największe zgrzyty.

I pewnie tak bedzie.
Albo okaze sie ze to bedzie parka i aimara bedzie miala u nich przechlapane ;)


Trochę się rozpisalem ale mógłbym tak dlugo.

Niekrepuj sie i pisz wiecej bo jest to bardzo ciekawe co piszesz i masz bardzo interesujace ryby u siebie ;D


Będę starał się dodawać od czasu do czasu coś nowego 😉

Mam nadzieje ;)


Jeszcze jedna fotka z przed kilku minut  i już nie będę zanudzal.

Wogole niezanudzasz wiec pisz i dodawaj fotki/filmiki :)


Jednooka po małej sprzeczce z drugą maru, nabrała niesamowitych barw, cała mocno żółta z bardzo widocznymi łuskami i granatowymi pletwami😍

Naprawde przepieknie sie tutaj prezentuje !  8)
Prawdziwy waz z tymi luskami !

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1000
Odp: WILK I WĄŻ
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Lipca 2020, 23:30 »
Szanowny Grzecho,

Wątek zatytułowany w moim odczuciu właściwie, rzekłbym nawet idealnie,

Bardzo Ci dziękuje, że postanowiłeś się podzielić z nami swoją pasją i niesamowitym eksperymentem jakim jest umieszczenie w jednym dużym akwarium Hopliasa aimare  i Channe marulioides - to jest coś wręcz niesamowitego i...brak mi słów, bo nie wiem co powiedzieć...

Klimat akwarium mi odpowiada, dużo przestrzeni do pływania, cień, nastrój pozornego spokoju, a w oddali Hoplias...i wszystko może się wydarzyć w każdej sekundzie oglądanego filmu...

Bardzo ciekawie piszesz, fajnie i lekko mi się czyta Twoje treści,

Świetnie, ze trzymasz ryby od maleńkości, móc patrzeć jak ryby dorastają, jak z przedszkolaków przeobrażają się w piękne osobniki, o to całe piękno pasji...   

Niesamowite, jak siedzą obok siebie - jakby dobrana parka :), a w rzeczywistości...

Ciekawostka o zwróceniu szkieletu przez rybę tak silną i drapieżną jak Wilk jest dla mnie nowinką ( nie spotkałem się nigdy z taką informacją ) - wielkie dziękuje, że podzieliłeś się tak ważną informacją,

Ostatnia fotka wyszła bardzo dobrze i pieknie ukazuje tą rybę,
Pisz proszę i zanudzaj mnie :) takimi wiadomościami.                               


Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 354
Odp: WILK I WĄŻ
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Sierpnia 2020, 00:02 »
Po miesiacu od mojego ostatniego wpisu miedzy wilkiem a jednooka powiedziałbym że panuje coś więcej niż spokój ryby pływają trochę jak dobrana para  ;) Natomiast bardzo pogorszyly się stosunki między chankami, jednooka strasznie pastwi się nad dziką która siedzi cały czas w kącie akwa wychodząc tylko na jedzenie. Mam wrażenie  że wilk śladami jednookiej też trochę przegania dziką. 

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 354
Odp: WILK I WĄŻ
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Sierpnia 2020, 00:02 »
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpnia 2020, 00:39 wysłana przez Grzecho »

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 354
Odp: WILK I WĄŻ
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Sierpnia 2020, 00:11 »
Na filmie akwa chwilowo  bez podłoża bo wymieniam ze starego na zwykły piach, pod spodem biala pianka przez co zrobiło się bardzo jasno . Widać  że akwarium staje się za wąskie dla ryb, co do wielkości następnego zbiornika
 to max co wejdzie to 250x80. W oddali widać też zestresowana dziką dla której myślę że najlepsze była by wyprowdzka...
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpnia 2020, 14:48 wysłana przez Grzecho »

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 354
Odp: WILK I WĄŻ
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Sierpnia 2020, 12:07 »

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 354
Odp: WILK I WĄŻ
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Sierpnia 2020, 12:09 »
 I jeszcze trochę wilka w pełnej okazałości  8)

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 354
Odp: WILK I WĄŻ
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Sierpnia 2020, 19:24 »
Zrobiłem dzisiaj pomiary moich ryb
aimara 34 cm
jednooka maru 32 cm
Cały czas wilk rośnie na równo z wężem.
Przez ostanie 2tyg rybska jadą tylko na zywcu co bardzo pozytywnie odbiło się na aktywności aimary.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: WILK I WĄŻ
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Sierpnia 2020, 15:08 »
Po miesiacu od mojego ostatniego wpisu miedzy wilkiem a jednooka powiedziałbym że panuje coś więcej niż spokój ryby pływają trochę jak dobrana para  ;)

Wow no niezle,niezle 8)
Probowalem na filmiku sie dopatrzec ubytkow w pletwach czy luskach u tej "parki" ale nic niezauwazylem ;)
Wyglada to bardzo pozytywnie.


Natomiast bardzo pogorszyly się stosunki między chankami, jednooka strasznie pastwi się nad dziką która siedzi cały czas w kącie akwa wychodząc tylko na jedzenie.

Czyli dzieje sie to o czym wczesniej myslales i podejrzewales.


Mam wrażenie  że wilk śladami jednookiej też trochę przegania dziką. 

Kolejna ciekawostka ;D


W oddali widać też zestresowana dziką dla której myślę że najlepsze była by wyprowdzka...

Bardzo mozliwe.
Ale tak sie zastanawiam czy oddanie dzikusa niezakloci spokoju miedzy "parka".
Mozliwe ze oboje sie wyladowuja na slabszej sztuce i dlatego sa pokojowo do siebie nastawione.
Ale z drugiej strony szkoda dzikusa.


I jeszcze trochę wilka w pełnej okazałości  8)

Wow na tym filmiku wyglada bardzo imponujaco !
Brutalna sila drzemie w tej Bestii.
Naprawde piekne rybsko 8)


Zrobiłem dzisiaj pomiary moich ryb
aimara 34 cm
jednooka maru 32 cm
Cały czas wilk rośnie na równo z wężem.

Czyli wszystko idzie z Twoim planem ;D
Ciekawi mnie czy maruda go w pewnym momencie przerosnie chociaz na chwilke ;)

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1851
Odp: WILK I WĄŻ
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Sierpnia 2020, 11:53 »
Ryby niesamowite, piękne. Ciekawe co będzie dalej. Myślę, że ostatecznie obsada się zmieni. Szkoda.
Gdybym miał większy zbiornik to Marudę bym wziął. Jest to moje akwarystyczne marzenie (tylko basenu nie mam).

Jakiej wielkości żywca stosujesz?
200 litrów

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 354
Odp: WILK I WĄŻ
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Sierpnia 2020, 18:25 »
Myślę że brak dzikiej  nie zmieni relacji między jednooka a wilkiem chodź mogę się mylić...
W każdym bądź razie zobaczę jak się będzie sytuacja rozwijać jak będzie gorzej to dzikiej będe musiał znaleźć nowy dom bo faktycznie szkoda rybska.
Żywiec jaki im wrzucam ma ok 10 cm mniejsze rybki wylapuja chanki większe zostaja dla wilka.
 

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 354
Odp: WILK I WĄŻ
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Sierpnia 2020, 18:31 »
Dzisiaj gdy robiłem podmiane i sypałem piach Aimara  bardzo mile mnie zaskoczyła pozwalając zbliżyć rękę do awkwariu, zwykle wygląda to zupełnie inaczej
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpnia 2020, 22:35 wysłana przez Grzecho »

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 354
Odp: WILK I WĄŻ
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Sierpnia 2020, 21:24 »
 :o
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpnia 2020, 22:22 wysłana przez Grzecho »