Autor Wątek: Channa pleurothalma  (Przeczytany 14212 razy)

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 360
Odp: Channa pleurothalma
« Odpowiedź #75 dnia: 13 Października 2021, 21:31 »

Pierwszy raz widziałem jak gurami zjadł jakiegoś karalucha i jeszcze pogonił pleuro :)

Tak one lubia mięsko w każdej postaci a karaluchy szczególnie robiac niestety sporo syfu w wodzie przy ich jedzeniu.

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 360
Odp: Channa pleurothalma
« Odpowiedź #76 dnia: 13 Października 2021, 21:56 »
6 sztuk juz odpadlo?
No niezle.
Dzieje sie tam u Ciebie.
Zostało już 5 szt. najmniejsza została zjedzona.Troszke sie dzieje  chociaż herarchia jest juz ustalona, rządzi "mamuska"  z Polski jej nikt nie tyka,później jest prawdopodobnie samiec z Czech od Kuby i te dwie sztuki trzymają sie razem i licze na nich ... dalej najładniejsza sztuka ktora ciągłe szuka zaczepki i ciągłe tłucze sie z "czechem" do momentu aż  "mamuśce" nie puszczają nerwy i nie ustawi jej do pionu dosc brutalnie, pozniej kolejno dwie co do wielkości ktore ganiaja sie między sobą.  Na zdjeciu  na dole pierwsza i trzecia ryba w hierarchii
« Ostatnia zmiana: 13 Października 2021, 21:59 wysłana przez Grzecho »

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4696
  • Afryka Dzika
Odp: Channa pleurothalma
« Odpowiedź #77 dnia: 19 Października 2021, 20:45 »
Niemasz z nimi nudy 8)
To jest wlasnie ta zaleta stadnego gatunku.
Trzymam kciuki i licze na to ze juz te 5 sztuk zostanie razem i doda Ci jeszcze wiecej obserwacji :)

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 360
Odp: Channa pleurothalma
« Odpowiedź #78 dnia: 05 Listopada 2021, 22:21 »
Zielona  ona

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 360
Odp: Channa pleurothalma
« Odpowiedź #79 dnia: 05 Listopada 2021, 22:22 »
Niebieski on

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4696
  • Afryka Dzika
Odp: Channa pleurothalma
« Odpowiedź #80 dnia: 07 Listopada 2021, 18:29 »
Przepiekne ubarwienie !  8)
Jakies nowe obserwacje? Zmiany w hierarchii?
A jak z gurami?

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 360
Odp: Channa pleurothalma
« Odpowiedź #81 dnia: 07 Listopada 2021, 23:14 »
Tak ryby mają naprawdę mega kolory zdjęcia tego nie oddają. Co do zachowania to jest nerwowo, dwójka ze zdj. zaczęła tłuc pozostałą trójkę ciężko mi to nagrać bo gdy podchodzę odrazu wołają o jedzenie Ryby strasznie walą o szyby i korzenie najbardziej się boje żeby moja potencjalna parka nie zabiła się podczas pościgu. Ogolnie zachowują sie podobnie jak wszystkie chanki. Jest grupka a później parka  która zabija resztę... tyle ze jest to rozciągnięte w czasie. Ciagle dowiaduję sie czegos nowego i nie zaprzeczam ze pleuro to stadny gatunek ale czy widzieliście jakiś filmik lub zdjęcia w naturze gdzie te   dorosłe ryby faktycznie pływały by w grupie??
« Ostatnia zmiana: 08 Listopada 2021, 11:59 wysłana przez Grzecho »

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 360
Odp: Channa pleurothalma
« Odpowiedź #82 dnia: 07 Listopada 2021, 23:21 »
A co do gurami to one żyją własnym życiem,wiecznie głodne... chcę zostawić jak dla mnie najlepszą sztukę a dwie sprzedać tak jak to planowałem od początku.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4696
  • Afryka Dzika
Odp: Channa pleurothalma
« Odpowiedź #83 dnia: 09 Listopada 2021, 20:15 »
dwójka ze zdj. zaczęła tłuc pozostałą trójkę

Mocno je tluka?
Czy tylko ganiaja?


Ryby strasznie walą o szyby i korzenie najbardziej się boje żeby moja potencjalna parka nie zabiła się podczas pościgu.

Juz 2 razy czytalem o takich przypadkach. Hodowcy ratowali swoje pleuro po oderzeniach w szybe czy kryjowki w akwa. Ryba po uderzeniu ogluszona upadala na dno. Oni je wylawiali i pozwalali oddychac powietrzem. Inaczej by sie "utopily" bo byly niezdolne same podplynac po tlen.


Ogolnie zachowują sie podobnie jak wszystkie chanki. Jest grupka a później parka  która zabija resztę... tyle ze jest to rozciągnięte w czasie.

Wszystko mozliwe.
Znajomy mial w akwa 4 sztuki ze 2 lata i niemial zadnych problemow.
Niewiadomo jakby to wygladalo na dluzsza mete.


czy widzieliście jakiś filmik lub zdjęcia w naturze gdzie te   dorosłe ryby faktycznie pływały by w grupie??

Ja jeszcze nigdy niewidzialem fotki nawet 1 sztuki pod woda w naturze a co dopiero grupke ;)

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 360
Odp: Channa pleurothalma
« Odpowiedź #84 dnia: 28 Listopada 2021, 22:14 »
Tłuką,ganiaja ogólnie dwie najmniejsze mają przesrane ale ostatnio trochę się pozmienialo... trzy dni temu sprzedałem 2 gurami i zostawiłem  największego chyba samca który postanowił że teraz  on będzie rządził w akwarium  jak narazie pleuro mu schodzą z drogi zobaczymy jak długo  ;)
« Ostatnia zmiana: 28 Listopada 2021, 22:18 wysłana przez Grzecho »

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4696
  • Afryka Dzika
Odp: Channa pleurothalma
« Odpowiedź #85 dnia: 30 Listopada 2021, 21:07 »
Piekny zbiornik !
A co do ryb to mysle ze w grupie sila i samotny gurami dlugo nieporzadzi :P

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 360
Odp: Channa pleurothalma
« Odpowiedź #86 dnia: 10 Grudnia 2021, 18:00 »

Ja jeszcze nigdy niewidzialem fotki nawet 1 sztuki pod woda w naturze a co dopiero grupke ;)
Ja tak samo chociaż szukałem naprawdę bardzo długo, jedyne co znalazłem to ten filmik z narybkiem choć za bardzo ryb nie widać ale za to można zobaczyć w jakiej herbacie pływają.
« Ostatnia zmiana: 10 Grudnia 2021, 18:02 wysłana przez Grzecho »

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 360
Odp: Channa pleurothalma
« Odpowiedź #87 dnia: 10 Grudnia 2021, 18:12 »
Nie ukrywam że zobaczyć taką ławice młodych tego gatunku w akwa to by był channaorgazm  ;D ;D ;D
Od dwóch tygodni trzy największe ryby na głodowce, karmię tylko dwie najmniejsze żeby trochę podgoniły, niezła przy tym gimnastyka. Na pierwszym zdj. najwiekasza ok 30cm na ostatnim najmniejsza ciągle w ukryciu nie ma chyba nawet 15cm
« Ostatnia zmiana: 10 Grudnia 2021, 23:26 wysłana przez Grzecho »

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 360
Odp: Channa pleurothalma
« Odpowiedź #88 dnia: 25 Lutego 2022, 22:00 »
W marcu będzie jak rybska są u mnie rok dalej jest 5 sztuk od 2 miesięcy już nie ma z nimi gurami tak się teraz prezentują

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1853
Odp: Channa pleurothalma
« Odpowiedź #89 dnia: 01 Marca 2022, 11:58 »
 Naprawdę pięknie się prezentują.
200 litrów