GALERIA - NASZE RYBY > Wężogłowy

Channa sp. Gold Dust

<< < (3/18) > >>

Mario:
Tak jak obiecałem wrzucam kilka zdjęć. Wybaczcie,że tak długo to trwało ale mam ostatnio urwanie głowy.

Mario:
wybaczcie za post pod postem ale inaczej nie mógłbym wrzucić więcej zdjęć. Tym razem akwarium ;D

Admin:
Ale baniak fajny...jakie wymiary i filtracja?

Kuba Lasota:
Ladny Zbiornik 8)

Mario:
Dziękuję Panowie za miłe słowa.
Co do akwa to ma wymiary 210x65x45h.  Filtr to tzw narurowiec na pompie co alpha 25-60 grundfos i 6 korpusach narurowych. Dwa korpusy przed pompa jako mechaniki oraz  cztery za jako biolog. Dwa zasypane piaskiem jako fbf-y a dwa TMBT. Do dego filtrację jest wspomagana przez hydroponika widoczna na zdjęciach.
Wracając do rybek zauważyłem jeszcze dwie sprawy. Ostatnio choć bardzo tego nie lubię musiałem pogrzebać w akwarium. Podnoszac kamień w ostatniej chwili zauważyłem, że od spodu jest ryba. Co ciekawe nie uciekła w od razu tylko tak jakby była do niego przyklejona plecami. Gdy ruszałem kamieniem raz w jedna a raz w drugą stronę ryba przemieszczała się razem z nim. Dopiero bardziej energiczny ruch sploszyl rybę.
Druga sprawa to, że na początku w ogóle jej nie zauważyłem. One są trochę jak kameleony. Gdy siedza w ukryciu mają inny kolor-widać to na czwartym zdjęciu. Sami widzicie, że wygląda inaczej jest brązowawa w moro😜. Natomiast nie długo po wypłynięciu nabiera pięknych kolorów. Jeśli mi się uda wrzucę filmik który wczoraj nagrałem tej samej brunatnej ryby chwilę po tym jak wywabilem ja z kryjówki.
Zauważyłem również, że te ryby faktycznie tak jak pisał admin lubią słabe oświetlenie. U mnie jest dość słabe bo łącznie 100w na 600l wody i wisi 1,3m nad akwarium bo ma oświetlać głównie hydroponika. A ryby poza swoimi kryjówkami jak już gdzieś przyśiada to tak by ich głową była w cieniu np gałęzi.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej