GALERIA - NASZE RYBY > Wężogłowy

Channa sp. Gold Dust

<< < (2/18) > >>

Mario:
Zdjęć jeszcze żadnych nie mam, te ryby są naprawdę skryte. Jak tylko coś sensownego uda się pstryknąć od razu wrzucę na forum.
Te ryby są jak duchy, przez większość czasu w ogóle ich nie widać. Tak jak pisałem wykopały sobie tunele pod kamieniami i tam spędzaja większą część dnia, ale jak już się któraś pokaże to jest efekt wow  ;D Im ciaśniejsza szczelina tym lepsza. Chwilami zastanawiam się jak one potrafią się tam wcisnąć. Nie zauważyłem też póki co żadnej agresji w stosunku do siebie, ale to pewnie dlatego że są jeszcze młode no i mają bardzo dużo kryjówek i spora powierzchnię dla siebie. Choć zauważyłem, że w najlepszych kryjówkach często są dwa osobniki a sporadycznie trzy i póki co nie przeganiają się wzajemnie.
Wczoraj podczas karmienia jedna z ryb stała się już bardziej odważna i przeczesywała akwarium w poszukiwaniu robaków. Więc może niedługo pozostałe pójdą w jej ślady.
Póki co jedzą wyłącznie pokarm który się rusza. Jeśli np mącznik za długo jest pod wodą i nie wykazuje oznak rzycia, nie zwracają na niego uwagi. Przy okazji jaki jeszcze żywy pokarm oprócz ddzownic wytrzyma długo pod wodą? Żywcem z zoologa nie chcę karmić bo zbyt duże ryzyko.
Co do zdrowia, to one dosyć długo były u Pana Krzysztofa zanim do mnie trafiły bo ok miesiąca. Po przyjeździe w workach uważnie je obejrzałem i były czyste. Teraz nie mam możliwości by dokładnie im się przyjrzeć ale na tyle co widać to skóra jest czysta.

Peterek:
Bardzo interesujace i przydatne informacje !  8)
Dzieki. I tak trzymaj ;D

Z tego co slyszalem sa to ryby jaskiniowe,bardzo skryte i nielubiace zbytnio swiatla.
I potwierdza sie z tym co napisales powyzej.
Przypominaja mi pod tym wzgledem Aenigmachanna.




--- Cytat: Mario w 20 Kwietnia 2021, 10:24 ---Póki co jedzą wyłącznie pokarm który się rusza. Jeśli np mącznik za długo jest pod wodą i nie wykazuje oznak rzycia, nie zwracają na niego uwagi. Przy okazji jaki jeszcze żywy pokarm oprócz ddzownic wytrzyma długo pod wodą?

--- Koniec cytatu ---

Mysle ze powoli powinienes je zaczac przyzwyczajac do jedzenia padliny.
Bo jak je bedziesz karmil tylko i wylacznie zywcem to jak podrosna to bedziesz mial problem je przestawic na padline.
Wiadomo ze mozesz je karmic zywcem ale podstawa lepiej zeby byla padlina.
Te same robale czy owady mozesz zamrozic i je karmic w takiej postaci.

Pod woda kazdy zywiec u mnie szybko sie topi.
Mistrzami wytrzymalosci pod woda sa dzdzownice.




--- Cytat: Mario w 20 Kwietnia 2021, 10:24 ---Zdjęć jeszcze żadnych nie mam, te ryby są naprawdę skryte. Jak tylko coś sensownego uda się pstryknąć od razu wrzucę na forum.

--- Koniec cytatu ---

Czekam z niecierpliwoscia zeby zobaczyc tego jaskiniowca ;)

A czy moglbys pokazac ich domek?

Mario:
Jasne. W weekend będę miał trochę czasu to wrzucę foty. Mam też już pierwsze zdjęcia ryb. Jakość nie powala ale coś tam widać.

Peterek:

--- Cytat: Mario w 22 Kwietnia 2021, 19:58 ---Jasne. W weekend będę miał trochę czasu to wrzucę foty. Mam też już pierwsze zdjęcia ryb. Jakość nie powala ale coś tam widać.

--- Koniec cytatu ---

Super 8)
A wiec czekamy.......

Kuba Lasota:
Mario mozes pokazac zbiornik?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej