CHANNIDAE > Pierwszy wężogłów

Moje pierwsze Channy - Pulchry

<< < (2/8) > >>

Voytee:
Tak , były po karmieniu dżdżownicami ich ulubinymi smakołykami. Wciągają jak makaron;-) stąd takie brzuszki pełne. Jeśli chodzi o filtrację to mam ich aż 2 x Eheim Professionel 4+ 600. teraz zanurzyłem bardziej więc nurt wody spokojniejszy ale myśle, ze chyba nawet 1 wystarczyłby.
Co do kryjówek parka upodobała i zrobiła sobie kilka tuneli pod korzeneim po prawej stronie, ten trzeci mniejszy zrobil soie tez tunel pod tubą i ma sporo otworów do którego może wpływać więc czuje się swobodnie i wszyscy tam lubią wieczorami ganiać się miedzy tymi szczelinami. Po lewej też z kamieni mini jaskinia-mostek gdzie często obserują sobie w niej w ciągu dnia. Myślę o roslinkach jeszcze na powierzni . Stawiam na minimalizm aby też obserwować plywanie tych ryb. Oświetlenie Led Sunny 1 szt, w przedniej części akwa , na zdjciu zbyt jasno wyszło ale jest lekki półmrok.ł

Peterek:
Co do filtra to obserwuj ryby.
Jak beda wyskakiwac z wody,beda probowaly uciekac z akwa,beda sie chowac lub beda zestresowane to znaczy ze nurt jest za mocny.
To samo tyczy sie wystroju.
Jak jest za malo kryjowek to ryby beda to samo robily.
Czym wiecej kryjowek tym ryby beda lepiej wybarwione oraz beda bardziej widoczne bo beda sie czuly bezpieczniej.

Tomaso:
Zbiornik mi się podoba. Co to za podłoże??

Voytee:
Dennerle  Crystal -Quartz 1-2mm czarny piasek  diamentowy

Kuba Lasota:

--- Cytat: Tomaso w 09 Maja 2021, 18:07 ---Zbiornik mi się podoba. Co to za podłoże??

--- Koniec cytatu ---
mnie nie bo jestem pewny že jest malo kryjowek... To nie bedzie dobre slabsa ryba nie má sie kdzie ukryc... Mojim zdanim jest že powino dodac rosliny Lub jakie inne kryjowki drzewo kamienie itp

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej