CHANNIDAE > Pierwszy wężogłów

Co na dobry początek?

(1/3) > >>

Bartek:
Cześć,

To mój pierwszy post na forum, tak że poniżej kilka słów o mnie.
Po kilku latach rozbratu z akwarystyką chciałem powrócić do dawnego hobby.
Dotychczas mieszkańcami moich akwariów były dyskowce i krewetki.
Obecnie nie mam tyle czasu co kiedyś w związku z tym powrotu do dysków nie będzie.
Trafiłem na to forum i po przeczytaniu kilku artykułów od razu przypadły mi do gustu channy.
Teraz do rzeczy.

Mam w piwnicy wolną trzysetkę o wymiarach 150x50x50 i raczej tam pozostanie, ale głupio by było gdyby nadal miała stać pusta ;)
Chciałbym aby tam zamieszkały channy. W związku z tym, że to piwnica to nie będę miał problemów z obniżaniem temperatury wody.
Chciałbym jakąś rybkę z regionów subtropikalnych jednocześnie taką która nie przerośnie tego akwarium. Interesują mnie względnie małe
odmiany. Jednocześnie chciałbym aby były w miarę aktywne.
Pytanie co polecacie?

Pozdrawiam:
Bartek.

Admin:
Witaj Bartku na forum Channa Club,
Fajnie, że jesteś z Nami :)

I to jest słuszne podejście - najpierw informację ( artykuły ) , a potem ryby...

Baniak masz idealny pod większość chann, szczególnie tych małych oraz średnich,
Ponieważ masz możliwość zimowania, więc i wybór masz większy ponieważ subtropikalnych wężogłowów jest zdecydowanie więcej, niż tropikalnych.

Do Twojego baniaka wybór jest dość obszerny, więc trudno będzie trafić w Twój gust.

Z nowości jakie są do zdobycia : to przepiękny mutant barwny channa gachua blu bengal.





Bartek:
Dziękuje za sugestie.
Obecnie jestem na etapie przygotowania i aranżacji szkła, tak że mam jeszcze trochę czasu, ale zapytam od razu.
Jak jest z dostępnością gachua blue bengal? Z tego co widzę to nie ma za dużo ofert jeżeli chodzi w ogóle o wężogłowy.
Interesują mnie ryby jak najmłodsze. Cała zabawa w akwarystykę polega dla mnie na obserwowaniu ryb od możliwie najmniejszych poprzez wszystkie fazy rozwoju, aż do udanego tarła ;)

Dzięki i pozdrawiam.

Admin:
Pytasz o dostepność channa gachua odmianę barwną zwana "mutantem" czy pytasz o oryginalnego channa gachua blue bengal?

Oczywiście, że obserwacja młodych wężogłowów od maleńkości to największa satysfakcja.

Peterek:
Witaj Bartku na naszym forum ;D

Masz racje.
Czytaj,czytaj i jeszcze raz czytaj.
Jak cos niewiesz czy nieznajdziesz to pytaj.
Jesli jeszcze nieczytales to zapraszam Cie do tej lektury:
https://channa.club/parties-view/wezoglowy-hodowla-wezoglowow/

Jesli chodzi o Channa gachua blue bengal to zapytaj naszego forumowicza Ducha ktory ma mlode sztuki u siebie.
Tutaj jego temat o nich:
https://forum.channa.club/index.php?topic=476.0

Ogolnie Channa gachua jest bardzo dobrym wyborem na poczatek przygody z wezoglowami.
Sam zaczynalem od tego gatunku i milo go wspominam :)



--- Cytat: Bartek w 05 Października 2021, 09:29 ---Interesują mnie ryby jak najmłodsze. Cała zabawa w akwarystykę polega dla mnie na obserwowaniu ryb od możliwie najmniejszych poprzez wszystkie fazy rozwoju, aż do udanego tarła ;)

--- Koniec cytatu ---

Zgadzam sie w 100% 8)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej