Autor Wątek: Channa aurantimaculata  (Przeczytany 2516 razy)

MaRCin35

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Channa aurantimaculata
« dnia: 28 Grudnia 2021, 16:43 »
Witam serdecznie posiadam do zagospodarowania akwarium o wym 215cmx70cm mój wybór padł na auranti nie będzie problemu ze zimowaniem ponieważ akwarium posiada chillery tylko czy te wymiary zbiornika wystarczą żeby ew dobrać ryby w parę z grupy młodych ryb czy od razu mierzyć w większy baniak ?? jeśli tak to w jakie wymiary celować z góry dzięki za podpowiedzi

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 362
Odp: Channa aurantimaculata
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Grudnia 2021, 20:32 »
Hey. Co do wymiarów to moim zdaniem idealne akwarium dla pary tych ryb. A co do zimowania to koniecznie chlodziarka a jeszcze lepiej zimna piwnica.
« Ostatnia zmiana: 29 Grudnia 2021, 12:11 wysłana przez Grzecho »

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1001
Odp: Channa aurantimaculata
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Grudnia 2021, 20:37 »
Cześć Marcinie,

Na wstępie serdecznie Cię witam na naszym ( już teraz tzn. twoim również ) forum i gratuluje zarażenia się wirusem channomaniak :)

Postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania i rozwiać wątpliwości:

1. Baniak o takich wymiarach będzie idealny dla dobranej pary aurantii. 215 długości na 70 szerokości to będzie świetne miejsce dla hodowli tej channy.

2. Jeśli akwa ma chłodzenie to idealnie dla chann subtropikalnych, no wiesz, w takim baniaku to możesz trzymać większość chann, poza tymi bardzo dużymi.

3. Na Twoim miejscu zakupiłbym kilka młodych sztuk, około 5-7 w wielkości 10-15cm, aby z tego grona dobrała się parka.

Pokaż proszę zdjęcia swojego baniaka, bo przyznać muszę , że wymiary niestandardowe, ale za to jakie fajne do hodowli chann.

Igor

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Channa aurantimaculata
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Grudnia 2021, 12:12 »
Siema Marcin, fajnie, że jesteś z Nami :)

Akwa masz ekstra, chciałbym posiadać takie. Powiem to co nasz Admin, spokojnie dla pary channy aurantii styknie ten zbiornik.

Czy mógłbyś wyjaśnić : o co chodzi z tymi chillery w twoim akwarium?

MaRCin35

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Channa aurantimaculata
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Grudnia 2021, 16:38 »
Witam i bardzo dziękuje za ciepłe przyjęcie dodam tylko że to moje pierwsze forum i jestem bardzo mile zaskoczony ;D.Super że wymiary wystarczą bo złote kobry do maluchów nie należą, dokładne wymiary akwarium to 216 dl 50 wys 70 szer za fltrację robi sump 300 l napdzane pompą eheim compact 5000 a co do chłodzenia to jest to chiller chłodziarka tk 2000 oczywiście zapomniałbym o szczelnej pokrywie :) było klejone pod wymiar dlatego takie niecodzienne wymiary.Postaram się wrzucić fotke w załączniku.Zbiornik był holendrem ale ciągłe przycinanie tak dużej masy roślin dbanie o parametry nawożenie pochłaniały zdecydowanie za dużo czasu,obecnie jestem na etapie restartu kiedy tylko skończę aranżacje pod Auranti bardzo chętnie wrzucę jakieś fotki pozdrawiam :D

MaRCin35

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Channa aurantimaculata
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Stycznia 2022, 15:43 »
Witam akwarium prawie gotowe więc czas najwyższy postarać się o jakieś ryby wiecie gdzie zdobyć channe auranti ? najlepiej grupe młodych ryb.

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1001
Odp: Channa aurantimaculata
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Stycznia 2022, 16:39 »
No to super, że baniak na ukończeniu,
Pokaż proszę efekty Twojej pracy i zaangażowania.

Polecam wpisać się na listę w Club zbytu "Import  ryb z Indii" może się załapiesz, ponieważ finalizujemy transport.
Wiem, że Jakub zamawiał również aurantii, więc może się uda.

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1853
Odp: Channa aurantimaculata
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Stycznia 2022, 11:56 »
Witaj Marcinie,

Twój baniak robi naprawdę spore wrażenie. Aż Ci zazdroszczę :)
Trzymam kciuki byś szybko zdobył Złotą Kobrę - jest to przepiękny gatunek.

Pozdrawiam

200 litrów

MaRCin35

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Channa aurantimaculata
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Lutego 2022, 09:47 »
Oto efekt nowej aranżacji myslę że ryby będą zadowolone

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1001
Odp: Channa aurantimaculata
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Lutego 2022, 17:15 »
Ekstra wyszło,
Domyślam się, że w rzeczywistości jest ciemniej niż na zdjęciach w tym baniaku.

Ślimaki będą świetną przekąską dla channa :)

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1853
Odp: Channa aurantimaculata
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Lutego 2022, 22:37 »
Moja Obscura Ampularii nie jadła.
Może jest szansa ???
200 litrów

MaRCin35

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Channa aurantimaculata
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Lutego 2022, 10:02 »
 Dzięki za zainteresowanie zbiornik zarasta ::) mech zabrał już większość światła zaczął już ładnie porastać powierzchnie zbiornika jeśli chodzi o ampularie i krewetki to mam ich spore ilości rozpleniły się po pozostałych zbiornikach więc jeśli rybom będą smakować to na zdrowie :) i tak nie mam już co z nimi robić :-[. Niestety nadal nie mogę zdobyć ryb a szkoda bo miały by gdzie popływać pozdrawiam

MaRCin35

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Channa aurantimaculata
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Kwietnia 2022, 22:29 »
Nareszcie się doczekałem no i wreszcie marzenia się spełniają  ;D

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1001
Odp: Channa aurantimaculata
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Kwietnia 2022, 12:18 »
Ale piękna, to zdjęcie ukazuje niesamowitość ubarwienia auranti. Ta głowa, tak bardzo inna od tułowia - gratuluję :)
Napisz proszę skąd je nabyłeś? Jakiej wielkości oraz jaką ilość masz?

MaRCin35

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Channa aurantimaculata
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Kwietnia 2022, 00:21 »
Ryba WF zakupiona od Aquarak przyznam że mam ją już od początku zimy tylko była zimowana w akwarium kwarantannowym i nie było się czym chwalić ;)niestety mimo usilnych prób udało mi się zdobyć aż jeden egzemplarz  :).Obecnie mierzy jakieś 28-29 cm i nadrabia zaległości po zimowaniu ;D.Jak dla mnie ryba przecudowna, nie tylko wizualnie ale i jej zachowania spodziewałem się agresji wobec właściciela jednak trafiłem chyba na "przyjacielskiego" osobnika nie atakuje ani nie boi się mojej ręki co innego jeśli w niej coś trzymam np pęsetę wtedy czym prędzej czmycha do jednego z wydrążonych w mchu tuneli :o.Nie mam pojęcia czy to samiec czy samica ale na podstawiane "pod nos" lusterko nie reaguje więc może to samiczka.