Autor Wątek: Moje początki z channa  (Przeczytany 7242 razy)

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1001
Odp: Moje początki z channa
« Odpowiedź #60 dnia: 01 Października 2020, 19:03 »
Fantastycznie, bardzo się cieszę :)

aquafan

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Moje początki z channa
« Odpowiedź #61 dnia: 08 Kwietnia 2022, 22:31 »
Cześć.
Wiem że długo się nie odzywałem ale w zasadzie nic ciekawego u mnie w akwarium się nie działo. W międzyczasie dokupiłem 7 szt channa asiatica blood diamond stripes od Kuby do innego zbiornika. Ryby 4 miesiące zimowały i jak u pulchra nic się nie zadziało to u asiatica z 7 szt zostały mi 2 szt. Ok 3 tyg temu zacząłem podnosić temp i dzisiaj widzę młode u asiatica. Jest ok 300 szt. Nie widziałem tarła ani inkubacji a dziś młode wypłynęły nie wiem skąd.

aquafan

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Moje początki z channa
« Odpowiedź #62 dnia: 08 Kwietnia 2022, 22:34 »
Takie fotki udało mi się zrobić

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1001
Odp: Moje początki z channa
« Odpowiedź #63 dnia: 09 Kwietnia 2022, 12:50 »
No i to jest super wiadomość  :D

Jakub miał ode mnie channa asiatica blodd stripes, więc cieszę się, że trafiły one do Ciebie i doczekałeś się narybku  :D

Channa asiatica nie inkubuje, ikra unosi się na powierzchni wody wśród roślin pływających, a po kilku dniach około 3-4 wykluwają się młode.

Tata strzeże młodych i w tym czasie jest bardzo wrogo nastawiony do samicy, gdy zauważysz silną agresje w stosunku do niej to radzę samicę natychmiast odłowić ponieważ może zostać zabita.



Jeśli chodzi o młode - zaczynam je karmić po zresorbowaniu pęcherzyka żółtkowego. Bardzo dobrym pierwszym pokarmem są larwy solowca ( artemia ), potem oczlik i wraz ze wzrostem młodych pokarm coraz większy.
Osobiście jestem zwolennikiem karmienia narybku żywą artemią.

Na taką ilość młodych to zakładaj natychmiast hodowlę artemii, karm żywą, część zamroź i zakładaj koleją hodowlę artemii. W czasie gdy druga hodowla artemii będzie się rozwijać to karm artemią zamrożoną, potem znowu żywą.
Potem możesz wprowadzić oczlika lub coś podobnie małego.

Jeszcze raz gratuluję i bardzo jestem ciekawy jak młode będą się rozwijały.
« Ostatnia zmiana: 09 Kwietnia 2022, 12:58 wysłana przez Admin »

aquafan

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Moje początki z channa
« Odpowiedź #64 dnia: 10 Kwietnia 2022, 17:52 »
Hej.
Młode rozpłynęły się po całym zbiorniku. Jakoś specjalnie nie widać żeby rodzice się nimi interesowali. Dorosłe pływają bardzo zgodnie, choć nie cały czas razem, ale musiało być gorąco bo obie są poturbowane. Co do karmienia to nie będę się bawić w wylęg artemii. Karmię suchym bardzo drobnym pyłkiem dla narybku i mrożonym cyklopem też bardzo drobnym. Sam jestem ciekawy jak młode sobie poradzą i jak szybkie jest tempo wzrostu. To są tak malutkie przecinki że część dostała mi się do panelu filtracyjnego mimo iż jest tam siatka z drobnymi oczkami to jednak się wcisnęły. Muszą tam trochę podrosnąć bo na chwilę obecną takich maluchów nie jestem w stanie z tamtąd odłowić. Resztki pokarmu tam wpływają i osadzają się na gąbce to mają gdzie żerować.

aquafan

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Moje początki z channa
« Odpowiedź #65 dnia: 10 Kwietnia 2022, 17:55 »
Dorosłe jakoś teraz nie są za chętne do pozowania

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Moje początki z channa
« Odpowiedź #66 dnia: 03 Lipca 2022, 17:40 »
Witaj aquafan po przerwie  :)
Gratuluje mlodych po pierwsze !
Super sprawa.
Po drugie napisz nam jak teraz wyglada sytuacja u asiatica i pulchra bo jestem bardzo ciekawy.