CHANNIDAE > Pierwszy wężogłów

Zaczynamy przygodę z channkami :>

(1/2) > >>

Kubaa:
Heja wszstkim! Kuba z tej strony  :D
Słuchajcie w akwarystyce siedzę od małego, było już dużo projektów, od nano slimakariów po dyski. Już od kilku miesięcy bacznie obserwuje chaanki no i to już chyba pora żeby rozpocząć przygodę z tym wspaniałym gatunkiem! Mianowicie mam szkiełko 150x35x30 które miało być pod inne gatunki ( stąd aktywne podłożę, ale spokojnie wyleci). I tutaj nasuwa się pytanie, jaki gatunek do takiego szkiełka. Planowałem Inle lake, lecz z tego co widzę to chyba w PL gatunek wymarły, pytałem się kolegi z Niemiec ale również bardzo ciężko dostępny. Który gatunek będzie najbardziej pasował do takiego szkiełka ( zależy mi żeby ryby czuły się naprawdę komfortowo jak podrosną). Dobrze by było żeby był to gatunek tropikalny (aktualnie brak funduszy na chłodziarkę). Poniżej samo zdjęcie szkła ze wstępnym hardscapem ( oświetlenie ze starego roślliniaka, będzie wymienione na coś o wiele słabszego).

Admin:
Witaj Kuba na Channa Club,
Fajnie, ze jesteś :)

Baniak fajnych rozmiarów, więc możesz w nim trzymać małe oraz średnie wężogłowy,

Ja szukam już kilka lat Inle i nie mogę ich dostać, jak znajdziesz to daj mi znać, chętnie wezmę kilka sztuk.

Z tropikalnych to uważam, że pasuje do tego zbiornika Parachanna africana,

Większość atrakcyjnych wężogłowów to subtropiki, więc gdybyś się zdecydował teraz na channa subtropikalną ( a zbliżamy się do końca zimowania ) to będziesz miał prawie cały rok na rozwiązanie sprawy z czasowym obniżeniem temperatury.

Aranżacja bardzo mi się podoba, rośliny będą fajnie rosły na tym podłożu :)
Po bokach sterty kamieni z kryjówkami, na środku tak jak jest plus rośliny, tuby korkowe z 2 sztuki, rośliny pływające, trochę liści i może powstać naprawdę mega baniak.

Wśród Nas jest kilku specjalistów od aranżacji jak Duchu lub Jakub - oni zapewne wypowiedzą się w swoim czasie i doradzą.

Przyjemności Ci, życzę w tworzeniu nowego domu dla wężogłowów.
Ja będę z przyjemnością przyglądał się, jak przeobraża się Twój baniak.

Kubaa:
A czy bengal blue by się nadały? Bo widze że Duchu miał niedawno miot. Niestety nigdzie nie moge znaleźć temperatury zimowania. I czy dobre by były dla amatora jeżeli chodzi o channki :D

@edit

Znalazłem że w okresie między listopadem a marcem powwino sie rozpoczynać zimowanie i postarać sie o temperature 15-18c. Czy możecie się wypowiedzieć na ten temat? Myśle że skoro zimowanie się kończy dam rade ogarnąc chłodziarke na ten czas.

Admin:
Na początku swojej "drogi" z wężogłowami i w takim baniaku channa blue bengal będzie idealnym wyborem.

Tak jak pisałem wcześniej - kończy się powoli okres zimowania, więc jeśli się zdecydujesz na subtropiki to będziesz miał prawie rok na "ogarnięcie" rozwiązania obniżenia temperatury w okresie zimowania.

Weź od Duchu 7 sztuk młodych, aby w przyszłości dobrała się para i będzie ok.

Duchu:
Witamy Cie Kuba.
Rodzina ryb channidae to doskonały wybór dla osoby lubiącej obserwować pierwotne i nie kiedy zaskakujące rzeczy w przyrodzie. Ich majestatyczność i piękno jest oszałamiające.
Jeśli chodzi o wybór gatunku to tu jest duże pole do popisu bo pod względem żywieniowym, sezonowości jak i temperamentu bardzo sie od siebie różnią.
Żyją od rwących potoków rzek, pola ryżowe, bagna, strumienie po otwarte wody.
Wybór jest naprawde duży
Poczytaj sobie na spokojnie informacje o nich i przygotuj tak zbiornik żeby jak już będą w nim ryby jak najmniej w nim grzebać szczególnie przy dzikich rybach musi być wszystko dopięte na ostatni guzik pod względem aranżacji jak i parametrów wody.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej