GALERIA - NASZE RYBY > Wężogłowy

Channa Laos Fireback

(1/4) > >>

Dzierzba:
Zwierzątka zakupione od użytkownika forum Basteq - wszystko poszło szybko i sprawnie, za co bardzo dziękuję.

4 Channy Laos Fireback - jedna od samego początku mocniej wybarwiona niż pozostała trójka, ponad to większa i masywniejsza. Nie cacka się z jedzeniem i podejrzewam, że to ona odpowiada za zniknięcie 6 razbor espei. Dołączyły do stada bystrzyków ozdobnych oraz samotnej, nieśmiertelnej molinezji.
Karmimy je co drugi dzień, na razie ochotką i krylem, później wejdą mączniki i cała reszta dobra karmówkowego.

Zaczynają wypełzać z kryjówek na widok człowieka, nie tylko wtedy, kiedy ów człowiek przynosi im jedzenie, więc jest progres w naszych relacjach :D

Tomaso:
Fajnie to wygląda 😀.
Firebacki są odważnym gatunkiem. Będziesz zadowolony.

Peterek:
Gratuluje Dzierzba zakupu :)
Bardzo mi sie podobaja ich wyrazne luski na glowach.
Opisz nam ich zachowanie jak to wyglada na dzien dzisiejszy.
Niewiem czy niemasz za mocnego swiatla w akwa albo to tylko wyglada tak na fotkach.

Dzierzba:

--- Cytat: Peterek w 22 Lipca 2022, 19:51 ---Niewiem czy niemasz za mocnego swiatla w akwa albo to tylko wyglada tak na fotkach.
--- Koniec cytatu ---
To tak wygląda niestety na fotkach - robiłam zdjęcia różnymi telefonami i za każdym razem oświetlenie wyglądało inaczej.

Po lekkiej redukcji ilości roślin (pozbyliśmy się mchu, bo zbierał masę syfu) i dorzuceniu ceramicznych kryjówek okazało się, że chanki gustują w glinie. Wcześniej wyglądało to tak, że każda żyła dla siebie, trochę się ganiały ale generalnie siedziały zagrzebane w roślinach i spotykały się tylko przy okazji karmienia. Po dorzuceniu kryjówek i obniżeniu temperatury do 22 stopni okazało się, że to dokładnie to, czego potrzebują do szczęścia. Para szybko się dobrała i zaanektowała dla siebie prawą stronę, lewą pozostawiając banitom, którzy żyli tam sobie spokojnie.

No i dzisiaj okazało się, że ominął nas etap precelkowania się :( Chcieliśmy zrobić porządki w zbiorniku i dobrze, że przerwaliśmy na samym początku, bo okazało się, że nasza para zdążyła już wyinkubować ikrę i jest na etapie tyciusich maluszków.

Teraz pytania: skoro do tej pory pozostałe dwie dorosłe chanki przeżyły to jaka jest szansa, że przeżyją jak maluchy podrosną? Czy lepiej je wydać?

Nazwa załącznika to data zrobienia zdjęcia - można zobaczyć ewoluowanie zbiornika. Teraz jak sama popatrzyłam, to poszło im błyskawicznie - 23 października wrzuciliśmy ceramikę a 20 listopada one już niańczą przedszkole...

Peterek:
Po pierwsze gratuluje rozmnozenia tego gatunku !
Cos wspanialego !
Szkoda ze to przegapiliscie ale nastepnym razem bedzie lepiej ;)

Co do akwa to bardziej podoba mi sie ta pierwsza odslona.
Jest bardziej "przytulna" dla oka i dla rybek wedlug mnie.
Ale oczywiscie to tylko moje zdanie i Wasze akwa w ktorym sobie mozecie robic co tylko zapragniecie.

Super sie prezentuja te dwie mordki wystajace z tej norki ;D
Swietne ujecie !

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej