GALERIA - NASZE RYBY > Wężogłowy

Channa asiatica z Tajwanu

<< < (2/27) > >>

Peterek:
WOW !  8)
Gratuluje takich ryb po pierwsze !
Ta ich kolorystyka i wzorki sa po prostu niesamowite !
Cos wspanialego !
Kiedys je widzialem ale tylko na fotkach i filmikach.
Nigdy na zywo.
Na pewno musza robic ogromne wrazenie ogladajac je w Twoim akwarium.

Piszesz ze to forma hodowlana i tak sie zastanawiam czy one niesa sztucznie zrobione.
Mam na mysli ze nie wystepuja dziko w naturze tylko zostaly stworzone przez czlowieka jak wiele innych wezoglowow jak np channa argus zlota wersja czy jakas platynowa channa striata.

Mamy na naszej stronie glownej temat z roznymi odmianami channa asiatica i tak jest wlasnie odmiana z Tajwanu ale ona wogole nieposiada zadnych kropek.
I tez niewiem czy wystepuje tam w naturze czy moze takze zostala sztucznie wychodowana.
https://channa.club/wazne-wydarzenia/channa-asiatica-odmiany/

Ale czy to sztuczna czy dzika odmiana to i tak robi piorunujace wrazenie !  ;D
Gratuluje jeszcze raz !

Grzecho:

--- Cytat: Peterek w 01 Lipca 2023, 13:26 ---WOW !  8)
Gratuluje takich ryb po pierwsze !
Ta ich kolorystyka i wzorki sa po prostu niesamowite !
Cos wspanialego !
Kiedys je widzialem ale tylko na fotkach i filmikach.
Nigdy na zywo.
Na pewno musza robic ogromne wrazenie ogladajac je w Twoim akwarium.

--- Koniec cytatu ---
Dzieki.Tak są niesamowite najladniejsze jakie kiedykolwiek widziałem na żywo. Kolorystyka wiadomo ale też ogólna kondycja,kształt, płetwy na plus. Były warte swojej nie niskiej ceny.

Grzecho:

--- Cytat: Peterek w 01 Lipca 2023, 13:26 ---Piszesz ze to forma hodowlana i tak sie zastanawiam czy one niesa sztucznie zrobione.
Mam na mysli ze nie wystepuja dziko w naturze tylko zostaly stworzone przez czlowieka jak wiele innych wezoglowow jak np channa argus zlota wersja czy jakas platynowa channa striata.

Mamy na naszej stronie glownej temat z roznymi odmianami channa asiatica i tak jest wlasnie odmiana z Tajwanu ale ona wogole nieposiada zadnych kropek.
I tez niewiem czy wystepuje tam w naturze czy moze takze zostala sztucznie wychodowana.
https://channa.club/wazne-wydarzenia/channa-asiatica-odmiany/

--- Koniec cytatu ---
Pisząc że wersja hodowlana miałem na myśli dokładnie to co napisłeś czyli że zostały "sztucznie" wyhodowane przez człowieka. Pytanie jak oni to robią? Krzysiek który je sprowadził wiedział tylko ze są z selektywnej hodowli i sprzedawane pod nazwą blue tenmoku snakehead. Ta nazwa już wczesniej mi sie gdzieś obiła i pochodzi od naczynia ktory jest przeznaczony to picia herbaty przez Azjatów.

Grzecho:
Wzór na rybach jest prawie identyczny jak ten na ceramice.Przkopałem cały internet i nie znalałem praktycznie nic o tej odmianie barwnej. Ciekawe czy mogą "stworzyć" ich wiecej? Czy tylko jednorazowo się udało? Czy one wogóle mogą się rozmnażac? A jesli tak to czy potomstwo odziedziczy po nich te kolory? Sporo ? I to jest najlepsze. Ogólnie można być przeciwnym takiemu wtrącaniu się w naturę i też zawsze chciałem WF ale może własnie takie ryby mogą uratować tą dziką faunę 8)

Tomaso:
Są prześliczne !
😍

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej