Autor Wątek: Uwaga - Rio Santa, Ribka  (Przeczytany 526 razy)

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 352
Uwaga - Rio Santa, Ribka
« dnia: 22 Grudnia 2023, 18:02 »
 Nie jest łatwo przyznać się do frajerstwa, ale żeby ochronić innych naiwniaków, takich jak ja, opiszę Wam moje doświadczenie z nieuczciwym sprzedawcą. Bardzo chciałem mieć channa pulchra. Przymierzałem się do tego od dawna. Ponieważ znowu ożył projekt dużego akwarium, dałem się skusić na ogłoszenie na olx-sie. Rozmowy toczyłem na poczcie, przez telefon i wszystko zostało uzgodnione. Odpowiedzi na moje pytania były wiarygodne(??), już się "witałem z gąską w ogródku". Niestety, kiedy miała nastąpić dostawa, kontakt się urwał. Jeżeli ktoś jest zainteresowany szczegółami mogę podać. Tak, czy inaczej, facet tzn oszust nadal działa na OLX. Oczywiście podaje fałszywe dane tzw firmy. Jedna siedziba to Pabianice, druga siedziba ( a tu już trzeba poszukać) to niedaleko Barcelony. Oczywiści to ściema. Facet, przepraszam złodziej, wysyła wiadomości o 3-5 nad ranem, może nie może spać albo inna strefa czasowa. Dziś można zarządzać "biznesem" z każdego miejsca.

Ciekawe, jak złodzieje obchodzą święta?. Siadają przy stole jak rodzina Adamsów z opaskami na oczach i wybierają złodzieja roku? Na choince wiszą kartki z kwotami ustrzelonych "jeleni"? A może kochający tatuś nie bierze roboty do domu i dziecku daje klapsa za zatajenie prawdy?

Straciłem kasę-trudno,
Kolejny raz dowiedziałem się, że nie wolno ufać ludziom-przykre.
Pozbawił mnie możliwości obserwowania wymarzonych ryb-tego mu nie odpuszczę.
« Ostatnia zmiana: 28 Stycznia 2024, 12:43 wysłana przez Peterek »

król mrówek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Uwaga - Rio Santa, Ribka
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Grudnia 2023, 20:29 »
.
« Ostatnia zmiana: 28 Stycznia 2024, 12:43 wysłana przez Peterek »

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Uwaga - Rio Santa, Ribka
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Grudnia 2023, 15:26 »
Przykro mi Lanner ze takie cos spotkalo Ciebie przed swietami.
Z drugiej strony jest to jakas nauczka na przyszlosc.
Uczymy sie cale zycie.
Kiedys wszedlem na tego olx i ogladalem fotki wezoglowow na sprzedaz.
Wiekszosc fotek juz znalem bo byly sciagniete z internetu wiec wiedzialem ze to sciema.
« Ostatnia zmiana: 28 Stycznia 2024, 12:44 wysłana przez Peterek »

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 352
Odp: Uwaga - Rio Santa, Ribka
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Grudnia 2023, 17:37 »
Jasne, że nauczka, ale ja jestem niepoprawnym, pechowym, optymistą, jeśli chodzi o wiarę w ludzi. Po prostu lubię wierzyć ludziom. Świat, w którym otaczają mnie złodzieje i oszuści mnie obrzydza. Wiem, widzę co się dzieje na Świecie, ale wbrew zdrowemu rozsądkowi, z tym się nie godzę. Co do zdjęć, wiadomo, że to chwyt reklamowy, bo ludzie kupują oczami. Jest tam na OLX taki sprzedawca, który wszystkie zdjęcia ma jeszcze dodatkowo podkoloryzowane. Przecież znam dużo sprzedawanych ryb i wiem, jak naprawdę wyglądają. Tutaj ryby miały mieć 8 cm, więc wiadomo, jak wyglądają "smarkacze".
ps. sprawa jest rozwojowa. Lubię wierzyć ludziom, ale to nie znaczy, ze później siadam w kącie i płaczę.
« Ostatnia zmiana: 28 Stycznia 2024, 12:44 wysłana przez Peterek »

Duchu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
    • Yt
Odp: Uwaga - Rio Santa, Ribka
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Grudnia 2023, 15:58 »
To samo Kolcobrzuch, Cetatius. To pośrednicy i nie mają pojęcia o wystawianym towarze.
Za ten Cetatius to chyba nawet automat gada  :o
« Ostatnia zmiana: 28 Stycznia 2024, 12:45 wysłana przez Peterek »
Pozdrawiam.
Kamil , Szymek

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 352
Odp: Uwaga - Rio Santa, Ribka
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Grudnia 2023, 16:57 »
To, że są to osoby handlujące rybami akwariowymi nie powinno być  zarzutem. Na tym polega handel: taniej kupić - drożej sprzedać. Oczywiście, ważny jest profesjonalizm  np. w postępowaniu z rybami. Niestety , złamanie zawartej umowy po pobraniu pieniędzy nie ma nic wspólnego z uczciwym prowadzeniem biznesu. Jest to przestępstwo.
a tutaj opinia z innego forum na ten temat:
https://cichlidae.pl/thread-10611-post-182285.html#pid182285
« Ostatnia zmiana: 28 Stycznia 2024, 12:45 wysłana przez Peterek »

Rafi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Uwaga - Rio Santa, Ribka
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Grudnia 2023, 17:23 »
Moim zdaniem te gamonie z OLX zwyczajnie zbierają zamówienia i jak nazbiera im się klientów, którzy wezmą w sumie 30-50szt. danej ryby, wtedy je ściągają.Szkopuł w tym, że nam jako klientom nie powiedzą "wpłać pan kasę i czekaj może miesiąc lub dwa", bo wiadomo że nikt się na to nie zgodzi.I tak jak Peterek słusznie zauważył, większość tych sprzedawców daje zdjęcia z neta, nie swoje.Stąd też doszedłem do takich wniosków.
Jak zamawiałem laosy z Aquarak też czekałem.Dzwoniłem,pisałem na OLX,smsy i cisza była.Szału dostawałem.Czułem się oszukany tak jak Lanner.W końcu napisał albo zadzwonił(nie pamiętam)i przeprosił, bo miał rzekomo jakiś problem rodzinny.Spytał czy nadal chcę te ryby, czy ma mi kasę zwrócić.Spoko, może faktycznie coś się stało, albo zwyczajnie grał na "załamańca".Nie wiem.Zastanowiłem się szybko i wziąłem te ryby.Jakbym nie wziął, jakiś inny gamoń mógłby mnie znowu tak przeciągnąć jak ten.I jeszcze bardziej bym wqrwiony chodził.Powracając do Aquaraka, on mi pisał że ściąga ryby, ma możliwość ale trzeba czekać i nie wiadomo jak długo(wtedy pytałem o bleheri choco).Ma też niby na stanie ryby w domu już ściągnięte(chodziło o laosy).Po czasie myślę, że to drugie chyba była ściema, ale niech będzie.Wolałbym jednak, aby mi napisał lub powiedział "poczekaj 4-6 tyg.,bo tak i tak".Wtedy bynajmniej nie czuł bym się oszukany i zestresowany całą sytuacją.

Cytuj
Niestety , złamanie zawartej umowy po pobraniu pieniędzy nie ma nic wspólnego z uczciwym prowadzeniem biznesu.
-tak jest.Nie jest to uczciwe.Z drugiej strony, gdzie ten czy inny gamoń miałby trzymać ryby?Wiem, nie nasz interes.Bo skoro wystawia ogłoszenie z danym towarem powinien mieć go na stanie.Z kolei wiadomo jak jest z rybami, a szczególnie z chankami które nie są takie powszechne w naszym kraju jak np.gupiki.Jeden weźmie chanke, a pięciu innych gupika.Większe ryzyko utopienia własnych pieniędzy, niż w przypadku gupików.Dlatego oszukują nas klientów, zamiast powiedzieć faktycznie jak jest.Wtedy było by to uczciwe, chociaż pewnie mniej dochodowe.

O Ribce coś obiło mi się o oczy.Gdzieś czytałem, że się szerokim łukiem omija tego człowieka.Chyba jak tangę miałem, ale nie jestem pewien.

Tak czy inaczej Lanner nie jesteś żadnym naiwniakiem.Mam nadzieję, że sytuacja się jakoś wyklaruje i będziesz cieszył się nowym nabytkiem, albo w najgorszym wypadku zwrotem pieniędzy.Bardzo Ci tego życzę Leśny Dziadku🙂
« Ostatnia zmiana: 28 Stycznia 2024, 12:46 wysłana przez Peterek »

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 352
Odp: Uwaga - Rio Santa, Ribka
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Grudnia 2023, 00:17 »
Rafi, dziękuję za życzenia pozytywnego rozwiązania sprawy-zobaczymy ???
Zastanawiało mnie to, że takich informacji na forach akwarystycznych znalazłem niewiele i krótko interesowało członków forum. Albo ten proceder sprzedawania ryb "wirtualnych"  rzadko  dochodzi do skutku albo ci, którzy dali się nabrać, nie chcą się tym chwalić?.
Myślę, że takie "biznesy" należy nagłaśniać ku przestrodze akwamaniaków. Powinno to jednak też działać w drugą stronę. Ci, którzy handlują rybami powinni zrozumieć, że biznes opiera się na zaufaniu. Można oskubać kogoś , ale szybko to odbija się czkawką i kończy się zabawa.
« Ostatnia zmiana: 28 Stycznia 2024, 12:46 wysłana przez Peterek »

Rafi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Uwaga - Rio Santa, Ribka
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Grudnia 2023, 07:22 »
Cytuj
Zastanawiało mnie to, że takich informacji na forach akwarystycznych znalazłem niewiele i krótko interesowało członków forum.
-bo większość ludzi zaczyna temat na forum lub grupie fb, a kończą prywatnymi wiadomościami z zainteresowanymi osobami.Nie raz już widziałem.To jest też jak w lotto.Jedna osoba ma dobre doświadczenie z danym sprzedawcą, a inna już nie.

Cytuj
Myślę, że takie "biznesy" należy nagłaśniać ku przestrodze akwamaniaków.
-też jestem tego zdania.Z drugiej strony sam milczałem co do Aquaraka, bo czekałem na finał.Jak już ryby dostałem, zwyczajnie olałem temat.I myślę, że nie jestem jedyny który tak postąpił.I tu mój błąd.
« Ostatnia zmiana: 28 Stycznia 2024, 12:47 wysłana przez Peterek »

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 352
Odp: Uwaga - Rio Santa, Ribka
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Grudnia 2023, 20:43 »
Mam dobre wiadomości. Nie wiem, co zadziałało, OLX czy inne siły, ale Pan się odezwał i jakby nie było sprawy obiecał wysłanie ryb. Ponieważ robił to (obiecywał) już kilkakrotnie, byłem umiarkowanym optymistą. Ale tym razem tak  się stało. Dzisiaj kurier przywiózł 5 chann pulchra. Nie obyło się bez uwag, bo sprzedawca zapomniał dorzucić zamówionych bocji, ale odpisał, że "dośle". Paczka porządnie zapakowana, ryby w podwójnym worku, 2 ogrzewacze Powiedział, że wyśle w środę i wysłał tyle , że 4 środy później. Tego oszusta muszę mu jednak odpuścić i zamienić to na gamonia. Kontakt słaby, zwłaszcza p
Rafi, oczywiście jest to nierealne ,żeby facet trzymał 500 gatunków oferowanych ryb. Ja wolałbym jasną umowę: w sklepie tych ryb nie kupię, do Niemiec, a tym bardziej do Azji nie pojadę. Zapłacę marżę za załatwienie i dowóz ryb. Oczywiście wymaga to czasu. I tyle w temacie, a nie hasło "dziś pieniądze, jutro wysyłam ryby"
« Ostatnia zmiana: 28 Stycznia 2024, 12:47 wysłana przez Peterek »

Rafik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Uwaga - Rio Santa, Ribka
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Grudnia 2023, 07:34 »
Super że masz ryby i dobrze że mrozu nie było bo  dwa HP to jak by wcale nie było tak samo jak szczelnie zapakowana przesyłka
« Ostatnia zmiana: 28 Stycznia 2024, 12:48 wysłana przez Peterek »

Rafi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Uwaga - Rio Santa, Ribka
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Grudnia 2023, 13:22 »
Cytuj
Zapłacę marżę za załatwienie i dowóz ryb. Oczywiście wymaga to czasu. I tyle w temacie, a nie hasło "dziś pieniądze, jutro wysyłam ryby"
-dokładnie o to samo i mi chodzi 😉

Leśny dziadku w każdym bądź razie cieszę się Twoim szczęściem😊Super,że się to tak skończyło👍

Powodzenia w hodowli życzę😃
« Ostatnia zmiana: 28 Stycznia 2024, 12:48 wysłana przez Peterek »

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 352
Odp: Uwaga - Rio Santa, Ribka
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Grudnia 2023, 16:53 »
-dokładnie o to samo i mi chodzi 😉

Leśny dziadku w każdym bądź razie cieszę się Twoim szczęściem😊Super,że się to tak skończyło👍

Powodzenia w hodowli życzę😃
(Mam jakiś problem z cytowaniem)

Dziękuję za życzliwe słowa. Nie wiem, jak przesądni akwaryści odpowiadają na życzenia powodzenia, żeby nie zapeszyć, ale dziękuję ;D           
« Ostatnia zmiana: 28 Stycznia 2024, 12:49 wysłana przez Peterek »

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Uwaga - Rio Santa, Ribka
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Stycznia 2024, 00:27 »
Alez super wiadomosc i prezent na nowy rok Lesny Dziadku !
Ciesze sie razem z Toba i gratuluje nowego nabytku !

A co do kupna ryb i sprzedawcow.
Ja osobiscie kupuje ryby tyko od zaufanej osoby ktora polecaja inni albo ze sklepu gdzie widze towar na zywo.
Zaufana osobe znalazlem na FB na grupach z wezoglowami.
Mam od niej moj trzeci gatunek i jestem bardzo zadowolony.
A na takich wlasnie stronach jak OLX i innych to juz ryzyko.
U nas na forum mamy juz taka zaufana i sprawdzona osobe ktora jest Basteq :)




« Ostatnia zmiana: 28 Stycznia 2024, 12:49 wysłana przez Peterek »

Rafik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Uwaga - Rio Santa, Ribka
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Stycznia 2024, 19:53 »
 jak robileś przelew za te pulchry to na nazwisko Paweł K?
« Ostatnia zmiana: 28 Stycznia 2024, 12:49 wysłana przez Peterek »