GALERIA - NASZE RYBY > Wężogłowy

Moje Channa pulchra.

(1/7) > >>

lanner1:
Kiedy przeglądałem gatunki chann zawsze podobały mi się pulchry. Wracam do instalowania nowego akwarium w pomieszczeniu o sezonowym spadku temperatury i kupiłem te ryby. Dziś przyjechały i oczywiście nos mi się spłaszcza o szybę "żłobka". Ryby mają ok. 6-8 m. Pochodzenia nie znam, ale widzę pewien problem z karmieniem. Mrożonki je nie interesują. Zareagowały na żywe mączliki , ale mam zbyt duże, musiałem dzielić. Nie wiem, czym channy były karmione, muszę eksperymentować.
Widać różnice w budowie ciała. Jeden osobnik ma na płetwie grzbietowej dużo kropek i jakby większe te płetwy. Nie ukrywam, mój faworyt :)

Tomaso:
Daj im żywe larwy Komara. Super zabawa będzie.
Moja jak była mała to za nimi szalała.

lanner1:
Niestety na "zatylu" nie jest tak łatwo kupić żywy pokarm, a nawet mrożony. Mimo dwóch sklepów łatwiej przechować suchy.
Jest jednak nadzieja, głód czyni cuda i zaczęły jeść mrożone komary. Mączliki też dadzą się podzielić ;) .
A tak czy okazji: ile razy karmicie takie 6-8 cm?

Rafi:
Ale fajne maluszki😃


--- Cytuj ---Mimo dwóch sklepów łatwiej przechować suchy.
--- Koniec cytatu ---
-z suchych pokarmów, które moje małe laosy jedzą mogę polecić Tropical Insect Menu XXS,Soft Line Asia M i Soft Line Arowana L.Ten ostatni jest trochę przy duży, ale rybki radzą sobie z nim dobrze.


--- Cytuj ---Jest jednak nadzieja, głód czyni cuda i zaczęły jeść mrożone komary. Mączliki też dadzą się podzielić ;)
--- Koniec cytatu ---
-prędzej czy później wszystko zjedzą co wrzucisz😉


--- Cytuj ---A tak czy okazji: ile razy karmicie takie 6-8 cm?
--- Koniec cytatu ---
-jak jestem w domu daję im codziennie, ale bez przesady.Gdy mnie nie ma, kolega przychodzi co drugi dzień młode karmić.

lanner1:
Rafi, dziękuję za odpowiedź :)
Jak się domyślasz, strasznie mnie kręcą ;)
Teraz  jak podchodzę do akwarium, a banda maluchów żebrze przy szybie o papu odżywa mi się w głowie " Głodna ryba, zdrowa ryba"- przykazanie Peterka ;D
Muszę dzielić sympatię na dwa akwaria.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej