GALERIA - NASZE RYBY > Wężogłowy

Moje Channa pulchra.

<< < (2/8) > >>

Rafi:

--- Cytuj ---Jak się domyślasz, strasznie mnie kręcą ;)
--- Koniec cytatu ---
-nie dziwię się.Śliczne te maluszki😃


--- Cytuj ---Teraz  jak podchodzę do akwarium, a banda maluchów żebrze przy szybie o papu odżywa mi się w głowie " Głodna ryba, zdrowa ryba"- przykazanie Peterka ;D
--- Koniec cytatu ---
-Peterek wie co pisze😁Trzymaj się tego choćby nie wiem jak w serduchu ściskało😉😁


--- Cytuj ---Muszę dzielić sympatię na dwa akwaria.
--- Koniec cytatu ---
-wiem coś o tym😉

head66y6:
Witam.
Cieszę się, że ostatecznie wszystko poszło dobrze ze sprzedawcą i wysłał ci rybę. Piękna młoda ryba. Mam nadzieję, że będą szczęśliwe.
Życzę im wszystkiego dobrego i czekam na zdjęcia z ich podróży do dorosłości   ;)   

Peterek:
Hey Lanner :)
Ja jestem pod wrazeniem jak Ty sie wciagnales w chorobe Channomania.
Normalnie sie juz pogubilem z Twoimi gatunkami ;)
Oprocz laosow i tych nowych pulchra cos jeszcze masz?
Miales jakies gachua moze?

Gratuluje nowych ryb.
Piekne maluszki.
Pisales ostatnio ze Twoje laosy maja na lbie typowe wezowe luski.
To poczekaj na te same luski u pulchra i porownaj ktore sa bardziej wezowe i daj znac ;)


--- Cytat: lanner1 w 31 Grudnia 2023, 16:44 ---Teraz  jak podchodzę do akwarium, a banda maluchów żebrze przy szybie o papu odżywa mi się w głowie " Głodna ryba, zdrowa ryba"- przykazanie Peterka ;D

--- Koniec cytatu ---

I tak trzymaj ;D
Tak jak napisal Rafi to takie maluszki karm codziennie.
Ale z wyczuciem oczywiscie :P



--- Cytat: lanner1 w 28 Grudnia 2023, 21:11 ---Jeden osobnik ma na płetwie grzbietowej dużo kropek i jakby większe te płetwy. Nie ukrywam, mój faworyt :)

--- Koniec cytatu ---

Piegus !  ;D ;D ;D
Dobre !  ;D ;D ;D


PS.Napisz cos o ich akwarium i wklej fotke ich domku jak mozesz.

lanner1:
Ich akwarium traktuje jako chwilowy żłobek. Mam pomysł od lat na inny zbiornik i jestem w trakcie realizacji. Mam nadzieję, że zdążę zanim pulchra zaczną  walczyć. Są bardziej wojownicze, niż niż andrao i laosy. Tam zaczęło się po dłuższym  czasie, a tu już teraz Piegus ustawia jednego, a przymila do innego. Z tym charakterem to raczej samica. Tak jakbym widział jedną z sióstr Smoczycy, pieszczotliwie zwanych Harpią i mityczną Meduzą. Więc zamiast Piegusa będzie Pieguska.
Wczoraj nie karmiłem , bo po larwach mączlika trzymało je dwa dni. Larwy pokrojone, ale może zbyt dużo. Laosy nie tykały kiełży, a te bardzo lubią.

Co do moich chann, bo nie miałem ich zbyt wiele. Oprócz tych(laosów i pulchra) miałem tylko andrao. Miałem 4 sztuki, zrobiły się z tego dwie pary. Para w cieplejszym akwarium w drugim roku potwierdziła, że brak zimowania żle wpływa na zdrowie chann subtropikalnych- rozpuściły się (bakterioza) :-\. Z drugiej pary samica popełniła sepuku. Nie wiem, może dla niej Gustaw miał urodę raczej "radiową". Sam Gustaw, niestety, chciał opuścić zbiornik po tym jak malarze pomalowali sufit ( do tej pory cuchnie) i niechcący odsłonili otwór wentylacyjny w pokrywie akwarium. Udało mu się , ale była to wycieczka w jedną stronę.

Peterek:
No i jak teraz wyglada ich zachowanie?
Czy juz sie zadomowily?



--- Cytat: lanner1 w 03 Stycznia 2024, 18:33 ---Tak jakbym widział jedną z sióstr Smoczycy, pieszczotliwie zwanych Harpią i mityczną Meduzą. Więc zamiast Piegusa będzie Pieguska.

--- Koniec cytatu ---

Dobre ! ;D ;D ;D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej