Autor Wątek: Channa asiatica z Tajwanu  (Przeczytany 2644 razy)

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 352
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #120 dnia: 16 Kwietnia 2024, 08:55 »
Cenne uwagi. Problem jakby z nie ingerowaniem w psyche pary a uratowaniem pewnej ilości narybku. Dlatego gdyby udało się odłowić część w najmniej stresowy sposób. Pytanie też jak wpłynęłoby na rozwój psychiczy/ socjalny takiego narybku odchowanego bez rodziców. Dlatego można wybrać wariant , który najbardziej lubię -nic nie robić.🙂Tao.

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 364
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #121 dnia: 16 Kwietnia 2024, 15:48 »
Ryby z hodowli a nawet nie wiadomo w jakiej temp były hodowane, próbowałem coś znaleźć o nich więcej ale bez efektu . Myślę że one mają taką tolerancję na temp. że 3 stopnie w górę czy w dół nie robi im większej różnicy nawet przy rozmnażaniu. Tak jak pisal Head66y6 takie wyławianie mogło by przynieś więcej złego... u mnie idealne by było żeby młode pływały z rodzicami aż do zimowania, gdy przeniosą się do piwnicy będę miał sporo czasu żeby zająć się młodymi.

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 352
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #122 dnia: 16 Kwietnia 2024, 17:14 »
Ty rządzisz :D

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 364
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #123 dnia: 16 Kwietnia 2024, 19:09 »
Chociaż w tym moim 2 na 60 se mogę porzaądzić 😁 Bardzo dziękuję  za wszystkie uwagi i podpowiedzi 😉

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 352
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #124 dnia: 16 Kwietnia 2024, 20:45 »
https://www.olx.pl/d/oferta/rurki-drenarskie-ceramiczne-CID628-IDW8Z5s.html
Przed zimowaniem pisałeś coś o ceramicznych rurkach drenarskich. Może ta oferta na olx-sie Ci się przyda?

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #125 dnia: 17 Kwietnia 2024, 00:40 »
Grzecho,skoro Twoje ryby sa tak pieknie wybarwione i w dobrej kondycji,maja mlode ktore teraz rosna to znaczy ze dobrze robisz i taka temperatura musi im odpowiadac.
Co do klapania ich pyskami to pierwsze slysze o tym.
Bardzo ciekawa sprawa.
A moze sie jakos komunikuja miedzy soba w ten sposob?
Super dzungla na Twoim zdjeciu 8)


Co do łapania świeżo wyklutych narybku lub ikry, to myślę, że sytuacja będzie gorsza. W przypadku ryb z rodzaju Channa nie działa to tak samo jak w przypadku np. pielęgnic, gdzie nie ma tego problemu. Myślę, i zdarzyło mi się to, że jeśli młode zostaną zbyt wcześnie oddzielone od rodziców, ich silny instynkt rodzicielski zostaje zakłócony i pojawia się duży stres, w którym wcześniej zgrana para atakuje się nawzajem. Często jest też tak, że jeśli para wcześnie straci młode, jedno z nich ma ochotę na ponowne pierzenie, a drugie nie jest gotowe seksualnie i wtedy znów dochodzi do poważnych nieporozumień, które często kończą się śmiercią nieprzygotowanego osobnika.

Bardzo dobra uwaga :)


Dlatego można wybrać wariant , który najbardziej lubię -nic nie robić.🙂

To takze moja ulubiona opcja ;D

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 352
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #126 dnia: 20 Kwietnia 2024, 23:29 »
Ruszyłem trochę z porządkami w akwarium z c. Laos i samiec pogonił ostro samicę. Podejrzewam, że dałem więcej światła, może myśli, że wróciło lato. On chce, a ją "boli głowa" . To potwierdza założenie, że lepiej nie burzyć spokoju w akwarium.

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 364
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #127 dnia: 26 Kwietnia 2024, 21:03 »
Dziękuję Lanner za link ale już udało mi się dostać takie drenarskie rurki.
Zgadzam się że przy chankach zazwyczaj choć nie zawsze lepiej czekać i obserwować...
Chciałem też odnieść się do tego co pisał Head o kanibalizmie między  rodzeństwem z różnych wylegow Równiez bardzo często zdarza sie że młode z tego samego wylęgu zjadają się między sobą zaobserwowałem to też u siebie-na zdjęciu właśnie taki "bratozjadacz"

lanner1

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 352
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #128 dnia: 26 Kwietnia 2024, 21:11 »
Jak pewnie wiesz, w wielu tekstach o hodowli drapieżnych ryb jest zalecenie sortowania narybku ze względu na kanibalizm.

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 364
Odp: Channa asiatica z Tajwanu
« Odpowiedź #129 dnia: 28 Kwietnia 2024, 19:49 »
Młode znowu zniknęły i jest kolejna ikra.
K...a mać  😡