Autor Wątek: Kalendarz 2019  (Przeczytany 1156 razy)

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1001
Kalendarz 2019
« dnia: 18 Listopada 2018, 14:25 »
W tym wątku chciałbym poruszyć sprawę kalendarza na 2019,
Chciałbym, abyśmy już teraz w połowie listopada rozpoczeli procedury związane z projektem "Kalendarz 2019", czyli:

- format ( wygląd, rodzaj ) kalendarza
- zdjęcia do kalendarza
- głosowanie na zdjęcia

Logo już mamy, więc wypada, aby takowe logo również znalazło się na kalendarzu,
Moim zdaniem zdjecia do kalendarza powinny pochodzić wyłącznie od członków Channa Club,
Proszę wszystkich o ustosunkowanie się do tego projektu i wniesienie cennych spostrzeżeń, pomysłów.
« Ostatnia zmiana: 18 Listopada 2018, 14:28 wysłana przez Admin »

Matti

  • CHANNA AURANTII, PALETKARIUM
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 707
  • CHANNA AURANTII, PALETKARIUM
Odp: Kalendarz 2019
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Listopada 2018, 18:48 »
Bardzo dobrze, że poruszyłeś temat :)

Więc jeśli chodzi o format to ja to widzę tak aby był wiszący ale tak aby przy danej dacie cyferce można było np. zapisać sobie jakieś wydarzanie (płatność za gaz, rata kredytu...).
Zdjęcia i głosowanie jak najbardziej. Fajnie by było jakby każdy miesiąc to był inny gatunek :)
Zdjęcia od członków channa club jak najbardziej :)
Matti

cthulhu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
Odp: Kalendarz 2019
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Listopada 2018, 10:59 »
Super pomysł.  :)
Mi się najbardziej podobają kalendarze ścienne. (Co roku robię sobie taki jako prezent dla dziadków z ich małą pociechą na formacie 30x40cm,).

12 miesięcy, 12 kart, 12 zdjęć różnych gatunków Channek. Było by w czym wybierać jeśli chodzi o zdjęcia forumowiczów ;)
W linku przykładowy odnośnik do kalendarzy z empiku https://www.empikfoto.pl/kalendarz,chwytaj-wspomnienia Oczywiście to tylko przykład. Układ i ilość zdjęć na stronie do uzgodnienia. Osobiście wolałbym jedno duże, aniżeli po kilka. Wolę mniej, ale konkretniej.  W ostatnim roku zawiodłem się trochę na empiku bo totalnie schrzanił kolory przy wydruku więc to taka mała dygresja, by robić go gdzie indziej  ;)

Mam również nieduży kalendarz nabiurkowy z z krewetkami. Taki trójkątny gdzie przewraca się kartki. Ogólnie jako kalendarz nie jest tak funkcjonalny jak naścienny. Często gdzieś mi spada, albo zapominam przewrócić "miesiąc". Nabyłem go jako gadżet, bo był z krewetkami, teraz się kurzy gdzieś na parapecie ;).

Ogólnie jestem za naściennymi. Bardzo fajny pomysł jednak należało by się spieszyć z wyborem zdjęć i puszczeniem do produkcji tak by zdążył się znaleźć pod choinką :P

PS. Czy w zeszłym roku były jakieś kalendarze?
 

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Kalendarz 2019
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Listopada 2018, 13:30 »
Bardzo fajny pomysl ale czy sie z wszystkim wyrobimy zeby od 1 stycznia wisial na naszych scianach?

Tak jak poprzednicy jestem za nasciennym,na kazdy miesiac inny gatunek,na jednej stronie 1 duza fotka wezoglowa,tylko fotki naszych uzytkownikow :)

cthulhu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
Odp: Kalendarz 2019
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Listopada 2018, 13:55 »
Bardzo fajny pomysl ale czy sie z wszystkim wyrobimy zeby od 1 stycznia wisial na naszych scianach?

Przy założeniu, że do końca listopada wybieramy zdjęcia i z początkiem grudnia puszczamy do druku to spokojnie na Gwiazdkę zdążymy ;)

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1001
Odp: Kalendarz 2019
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Listopada 2018, 15:53 »
Oczywiście, że kalendarz wiszący 13 stron: pierwsza tytułowa oraz 12 pozostałych jako miesiące, a na każdej stronie inne zdjęcie wężogłowa, badz akwarium z wężogłowami itp.
Też tak to widze...

Nie dopatruje się powodu dla którego mielibyśmy się śpieszyć z tym kalendarzem, wręcz przeciwnie, powinnismy zrobic to dobrze i dokładnie, a pośpiech to zły doradzca,
Wydrukowanie kalendarza, przesyłka to kwestia kilku dniu,
Najwięcej czasu zajmie Nam przygotownie.
Jeżeli się uda szybciej to super, ale wydaje mi się, że realnym terminem będzie początek stycznia,

Część zdjęć jest już na forum, napewno jeszcze będziemy robić zdjęcia, wybierać...
Chciałbym rozesłać info do wszystkich użytkowników forum o akcji "Kalendarz 2019", chciałbym, aby również Windus ruszył z kampanią Channa Club Kalendarz 2019 na FB.
A to wszystko zajmie troche czasu...
Nie chciałbym przez pośpiech zrobić "byle było" i potem patrzeć na to "byle było" przez cały rok i być z tego powodu niezadowolonym.


Matti

  • CHANNA AURANTII, PALETKARIUM
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 707
  • CHANNA AURANTII, PALETKARIUM
Odp: Kalendarz 2019
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Listopada 2018, 23:00 »
Dokładnie ja też wolę poczekać trochę dłużej i mieć super a nie produkt zastępczy :)
Matti

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Kalendarz 2019
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Listopada 2018, 12:29 »
Dokładnie ja też wolę poczekać trochę dłużej i mieć super a nie produkt zastępczy :)

Tez jestem za ;D

cthulhu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
Odp: Kalendarz 2019
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Listopada 2018, 13:44 »
Też jestem tego samego zdania by kalendarz był ładny, profesjonalny z artystycznymi zdjęciami. Patrząc na zawartość forum oraz zdjęć na FB to nie widziałem przeszkód by zrobić go w miesiąc  ;) Jednak jeśli, to za krótki okres na przygotowanie takowego to jak najbardziej warto poczekać.

Cytuj
Część zdjęć jest już na forum, napewno jeszcze będziemy robić zdjęcia, wybierać...

Z drugiej strony może warto już założyć osobny wątek z propozycjami zdjęć, zasadami wybierania, wytycznymi co do wielkości zdjęć itp... ?

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Kalendarz 2019
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Listopada 2018, 13:12 »
Trzeba tez wogole zobaczyc ile osob bedzie zainteresowana kalendarzem.
Bo jesli to bedzie garstka 5 osob to czy warto zaczynac?


Z drugiej strony może warto już założyć osobny wątek z propozycjami zdjęć, zasadami wybierania, wytycznymi co do wielkości zdjęć itp... ?

Dobry pomysl :)

Duchu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
    • Yt
Odp: Kalendarz 2019
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Listopada 2018, 13:31 »
Oczywiście że jestem za
Pozdrawiam.
Kamil , Szymek

seban

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 249
Odp: Kalendarz 2019
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Listopada 2018, 20:54 »
Bo jesli to bedzie garstka 5 osob to czy warto zaczynac?
Tak, warto. Obecnie można za niewielkie pieniądze zrobić detaliczną ilość.

Raciczka

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 793
  • Afryka 720l
Odp: Kalendarz 2019
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Listopada 2018, 12:29 »
Jestem za !!!
Pozdrawiam,
Monia

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Kalendarz 2019
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Listopada 2018, 16:06 »
Tak, warto. Obecnie można za niewielkie pieniądze zrobić detaliczną ilość.

To swietna wiadomosc.

Oczywiscie tez jestem za ;D

Kto jeszcze?

cthulhu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
Odp: Kalendarz 2019
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Listopada 2018, 19:21 »
Ja się również pisze oczywiście :p .