Autor Wątek: Towarzystwo dla chann  (Przeczytany 3612 razy)

Baalberith

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
Towarzystwo dla chann
« dnia: 21 Sierpnia 2019, 09:15 »
Macie jakieś inne rybki ze swoimi wężami? Zastanawiam się nad towarzystwem dla channy andrao.
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia 2019, 10:19 wysłana przez Peterek »

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1851
Odp: Towarzystwo dla chann
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpnia 2019, 09:55 »
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia 2019, 10:20 wysłana przez Peterek »
200 litrów

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Towarzystwo dla chann
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Sierpnia 2019, 10:32 »
Macie jakieś inne rybki ze swoimi wężami? Zastanawiam się nad towarzystwem dla channy andrao.

Musisz wziasc kilka rzeczy pod uwage.
A wiec towarzystwo musi byc subtropikalne jak Channa andrao.
Towarzystwo niemoze byc agresywne,terytorialne i za duze zeby wezoglowy niebyly zastraszone.
Najlepiej tez zeby nowe rybki niebyly za male bo moga byc zezarte.
Oczywiscie niemusza koniecznie byc zezarte bo andrao to owadozerca a nie rybozerca.
Roznie to bywa z malymi rybkami.
Ja kiedys mialem stado Trigonostigma heteromorpha z rybozerno-owadozernym wezoglowem bez zadnych problemow.
Wiec jest to jakies ryzyko.Ale jak niesprobujesz to sie niedowiesz ;)
Dobre towarzystwo to ryby ktore sa lagodne,nieterytorialne i wielkosciowo niepasujace do pyska doroslej andrao.
Niebede odbieral Ci tej przyjemnosci szukania i zycze powodzenia ;D

Baalberith

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
Odp: Towarzystwo dla chann
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Sierpnia 2019, 11:32 »
Niebede odbieral Ci tej przyjemnosci szukania i zycze powodzenia ;D

Już mam kilka typów  8) ale może ktoś ma coś ciekawszego.

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1000
Odp: Towarzystwo dla chann
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Sierpnia 2019, 14:45 »
Ja nigdy nie próbowałem łączyć wężogłowów z innymi rybami ponieważ preferuje zbiorniki tylko z wężogłowami oraz posiadam świadomość co może spotkać inną rybę w jednym akwarium z wężogłowem - oczywiście, zależy z jakim wężogłowem...

Moje jedyne doświadczenie w połączeniu channy z inną rybą, to : kiedyś moje zadziorne red finy zaakceptowały jednego małego zbrojnika niebieskiego ( około 8 cm wielkości ) i żyły sobie z nim jakby nigdy nic, tolerowały go, ale czasami go pogoniły,
Zbrojnik przetrwał zimowania i żył sobie świetnie z tymi wężogłowami.
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia 2019, 14:48 wysłana przez Admin »

Duchu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 717
    • Yt
Odp: Towarzystwo dla chann
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Sierpnia 2019, 23:51 »
Do subtropikalnych polecam bocje lohachata.Idzie do 15 stopni razem z bleherami a io dziwo ich nie zjadają.Naprawde dziwne bo reszte w 15 min zjadają a jak nie to w nocy
Pozdrawiam.
Kamil , Szymek

Baalberith

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
Odp: Towarzystwo dla chann
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Sierpnia 2019, 08:06 »
Ciekawa ta bocja, ale bała bym się o moje ampularie i neritiny.
Wpuściłam na próbę danio rerio ale już 2 z 4 zniknęły. I tak nieźle, myślałam że po nocy nic nie zostanie.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Towarzystwo dla chann
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Sierpnia 2019, 15:33 »
Już mam kilka typów  8)

Odkryj nam rabek tajemnicy ;)


Zbrojnik przetrwał zimowania i żył sobie świetnie z tymi wężogłowami.

Moje africany zyja z takim zbrojnikiem ponad 3 lata bez zadnych problemow.


Wpuściłam na próbę danio rerio ale już 2 z 4 zniknęły. I tak nieźle, myślałam że po nocy nic nie zostanie.

Zauwazylem cos u wezoglowow.
Kiedy sa mlode to poluja prawie na wszystko jak glupie.
Wraz z wiekiem chyba madrzeja.Nierzucaja sie wtedy na wszystko i toleruja nawet malutkie rybki ktore bez problemu moglyby byc pozarte.
Mysle iz niechca marnowac swojej energii przy polowaniu widzac taki mizerny kasek lub po prostu czuja sie komfortowo wsrod innych ryb.

Wydaje mi sie,ze jednak na takim etapie lepiej sprobowac z jakimis wiekszymi ale spokojnymi rybami.



Matti

  • CHANNA AURANTII, PALETKARIUM
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 707
  • CHANNA AURANTII, PALETKARIUM
Odp: Towarzystwo dla chann
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Sierpnia 2019, 09:37 »
Moje spostrzeżenia są zupełnie inne. Moje channy zabiją wszystko co wpuszczę do zbiornika i jest mniejsze od nich. Glonek którego mam żyje bo nie nie mogą zjeść ale i tak jest co jakiś czas atakowany i podgryzany.
Matti

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Towarzystwo dla chann
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Sierpnia 2019, 09:43 »
Moje spostrzeżenia są zupełnie inne. Moje channy zabiją wszystko co wpuszczę do zbiornika i jest mniejsze od nich.

Bo auranti to auranti :P

Ozim87

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Towarzystwo z channa
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Kwietnia 2020, 17:49 »
To ja podam temat, może ktoś z doswiaczonych napisze jakie może pyc towarzystwo dla channa mówię o wszystkich channa tych małych i tych większych, co proponujecie jakie gatunki ryb, sumy, raki? Temat duży ale może coś ciekawego by wyszło w większym akwarium??

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1000
Odp: Towarzystwo z channa
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Kwietnia 2020, 23:16 »
Ja preferuje akwaria jednogatunkowe, więc są w nich tylko channy, ale kiedyś na przykład trzymałem dwa zbrojniki niebieskie z channa sp redfin, jeden zbrojnik zosta zaakceptowany natomiast drugi stał się menu,

Więcej nie próbowałem łączyć innych ryb z wężogłowami ponieważ jestem świadomy konsekwencji.

Kuntakinte

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Towarzystwo z channa
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Kwietnia 2020, 09:15 »
Osobiście uważam, że łączenie wężogłowów z innymi rybami nie jest dobrym pomysłem. Channy, mimo tego, ze są drapieżnikami, niezbyt lubią gdy w akwarium "dużo się dzieje" generalnie wolą spokój, inne ryby je rozpraszają i dezorientują- dotyczy to zwłaszcza małych gatunków i młodych ryb (tak mi się wydaje). Gdy miałem młode ryby zauważyłem nawet, że często były zestresowane, gdy w pobliżu było stado innych ryb (B. rerio) i nie podpływały do pokarmu, czekając aż ryby odpłyną w inne miejsce. Kończyło się to tak, że dania wyjadały cały pokarm, a wężogłowy zostawały głodne. Oczywiście dodanie jednej, dwóch/kilku ryb (ale takiej wielkości, żeby nie były potraktowane jako pokarm) jest możliwe, ale moim zdaniem zaburza to koncepcję akwarium z wężogłowami.

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1000
Odp: Towarzystwo z channa
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Kwietnia 2020, 10:12 »
Osobiście uważam, że łączenie wężogłowów z innymi rybami nie jest dobrym pomysłem. Channy, mimo tego, ze są drapieżnikami, niezbyt lubią gdy w akwarium "dużo się dzieje" generalnie wolą spokój, inne ryby je rozpraszają i dezorientują- dotyczy to zwłaszcza małych gatunków i młodych ryb (tak mi się wydaje). Gdy miałem młode ryby zauważyłem nawet, że często były zestresowane, gdy w pobliżu było stado innych ryb (B. rerio) i nie podpływały do pokarmu, czekając aż ryby odpłyną w inne miejsce. Kończyło się to tak, że dania wyjadały cały pokarm, a wężogłowy zostawały głodne. Oczywiście dodanie jednej, dwóch/kilku ryb (ale takiej wielkości, żeby nie były potraktowane jako pokarm) jest możliwe, ale moim zdaniem zaburza to koncepcję akwarium z wężogłowami.

Pięknie powiedziane, ująłeś to doskonale.

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 354
Odp: Towarzystwo z channa
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Kwietnia 2020, 22:30 »
Temat towarzystwa dla channa to mój nr 1 od wielu miesięcy. Moim  zdaniem każda ryba o podobnym biototypie i rozmiarach ,ale też nie zawsze.(nic nowego nie odkryłem)Z doświadczenia wiem że trzy   pleuro w 700l w którym są od 5 cm  zatłuką wszystko , nawet 2 razy większe ryby . Chodź pewnie to też  nie norma. A co jak by połączyć aimare i marulioides? Pewnie akwarystyczne  marzenie wielu. Nie raz  na tym forum przeczytałem j że " jak nie spróbujesz to się nie dowiesz "
« Ostatnia zmiana: 25 Kwietnia 2020, 22:46 wysłana przez Grzecho »