Autor Wątek: Channa pleuro - pytania  (Przeczytany 1394 razy)

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 362
Odp: Channa pleuro - pytania
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Października 2022, 02:15 »
Myślę że porostu wzięły się za łby ,żeby pokazać kto tu rządzi, ale też nie jestem pewien. Trzy lata temu gdy miałem moje pierwsze pleuro to dwie sztuki też tak walczyły i jedna nie chciała ustąpić drugiej. Były wtedy młode poniżej 20cm.
« Ostatnia zmiana: 10 Października 2022, 02:40 wysłana przez Grzecho »

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 362
Odp: Channa pleuro - pytania
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Października 2022, 02:21 »
Dwie największe sztuki które aktualnie u mnie pływają też się na siebie stroszą ,ale nigdy nie walczą bo jak się już robi naprawdę gorącą, to trochę mniejsza ryba ustępuje i ucieka. Wydaje mi się że to są dwie samice.
https://youtube.com/shorts/JJzZ9BvR2gE?feature=share
« Ostatnia zmiana: 10 Października 2022, 12:04 wysłana przez Grzecho »

kocur

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Channa pleuro - pytania
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Października 2022, 08:26 »
Wiesz ale one razem ciągle siedzą, pływają. Centymetry obok siebie. Tak się nie zachowują 2 osobniki jednej płci imho. I tak jest cały czas od kiedy je mam. Jak były trzy w innym akwarium nie u mnie to była walki z tą trzecią. Te sie nie biły. I jedna jest dużo bardziej niebieska od drugiej co też może dawać jakąś wskazówkę co do płci.
« Ostatnia zmiana: 11 Października 2022, 08:29 wysłana przez kocur »

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Channa pleuro - pytania
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Października 2022, 20:42 »
Dwie największe sztuki które aktualnie u mnie pływają też się na siebie stroszą ,ale nigdy nie walczą bo jak się już robi naprawdę gorącą, to trochę mniejsza ryba ustępuje i ucieka. Wydaje mi się że to są dwie samice.
https://youtube.com/shorts/JJzZ9BvR2gE?feature=share

Ladnie wychamowala i niewyskoczyla z akwa ;D

Grzecho

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 362
Odp: Channa pleuro - pytania
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Października 2022, 21:57 »
Wiesz ale one razem ciągle siedzą, pływają. Centymetry obok siebie. Tak się nie zachowują 2 osobniki jednej płci imho. I tak jest cały czas od kiedy je mam. Jak były trzy w innym akwarium nie u mnie to była walki z tą trzecią. Te sie nie biły. I jedna jest dużo bardziej niebieska od drugiej co też może dawać jakąś wskazówkę co do płci.
U mnie samice też potrafią pływać razem i ocierac się o siebie przez kilka dni a później  lecą wióry. Dwa samce ciągle gnebią najmniejszego ale gdy ten siedzi w ukryciu to te dwa zaczynają się gonić między sobą. Co do  koloru to tylko największy jest niebieski  ale jeśli chodzi o sylwetki i wzory na luskach to są takie same. Patrzyłem na Twój filmik i też myślę że to samiec i samica . Ciężka sprawa xd