Autor Wątek: Na choroby bakteryjne  (Przeczytany 1913 razy)

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1000
Na choroby bakteryjne
« dnia: 14 Lutego 2021, 11:24 »
Witajcie,

W sobotę 13.02.2021 odwiedziłem naszego wspólnego znajomego Krzysztofa ze sklepu Płaszczka w Gliwicach,

Od niego dowiedziałem się o dobrze działającym preparacie, a raczej lekarstwie przeciwko infekcjom bakteryjnym, takim jak owrzodzenia skóry, gnicie płetw, choroby dziur, ubytki w łuskach, rany i tym podobne...

Najciekawsze jest to, że to lekarstwo oparte jest w 100% naturalnych surowcach w tym ziołach, np. olejek z drzewa herbacianego, ekstrakt z mchu islandzkiego i jakieś inne rośliny.

Preparat pochodzi od holenderskiego producenta i nazywa się Cytofex,
Przeznaczony jest do stawów, jednak doświadczony hodowca jakim jest Krzysztof twierdzi, że z powodzeniem stosuje go dla ryb ozdobnych, tym bardziej, że to lekarstwo stworzone z surowców naturalnych, a nie na bazie chemii,
Preparat jest delikatny i należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta.

Otrzymałem od Krzysztofa próbkę tego lekarstwa - na wszelki wypadek, gdybym potrzebował.

Dla naszych wężogłów, może stać się bardzo przydatny w razie jakichkolwiek infekcji związanych z otarciami i ranami, które zdarzają się dość często naszym wężogłowom,

Wiem, że na wężogłowie otarcie i rany leczą się błyskawicznie :) jednak uważam, że taki preparat oparty na ziołach może stać się ciekawą alternatywą w stosunku do "chemikali" jakimi raczą Nas firmy akwarystyczne.

Mam nadzieję, że komuś przyda się taka informacja w razie potrzeby.
« Ostatnia zmiana: 14 Lutego 2021, 11:34 wysłana przez Admin »

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Na choroby bakteryjne
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Lutego 2021, 16:35 »
Wiem, że na wężogłowie otarcie i rany leczą się błyskawicznie :) jednak uważam, że taki preparat oparty na ziołach może stać się ciekawą alternatywą w stosunku do "chemikali" jakimi raczą Nas firmy akwarystyczne.

Osobiscie jeszcze nigdy niestosowalem zadnych lekow u wezoglowow bo jak napisales wszystko i szybko sie na nich goi.
Ale rzeczywiscie przy powazniejszych ranach/chorobach taki naturalny lek moze byc ciekawym rozwiazaniem.

A czy Krzysiek uzywal go juz u Chann?

Kuba Lasota

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 554
Odp: Na choroby bakteryjne
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Lutego 2021, 19:07 »
tak, użyłem go z polecenia Krzysztofa. (znamy się od jakiegoś czasu i kiedyś polecił mi ten lek)

Naprawdę świetny produkt, chociaż jest przeznaczony przede wszystkim dla karpi koi

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1000
Odp: Na choroby bakteryjne
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Lutego 2021, 14:14 »
Krzysztof przekazał mi, że stosował ten preparat do chann i był zadowolony z rezultatów działania tego specyfiku,
Dlatego też, polecił mi to lekarstwo.

O, Jakub również potwierdza, że stosował ten specyfik :)

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Na choroby bakteryjne
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Lutego 2021, 15:22 »
tak, użyłem go z polecenia Krzysztofa. (znamy się od jakiegoś czasu i kiedyś polecił mi ten lek)
Naprawdę świetny produkt, chociaż jest przeznaczony przede wszystkim dla karpi koi


Krzysztof przekazał mi, że stosował ten preparat do chann i był zadowolony z rezultatów działania tego specyfiku,
Dlatego też, polecił mi to lekarstwo.

Swietne wiadomosci.
Sprawdzony na Channach i dziala.
Niemam wiecej pytan ;)

jadechristian

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Na choroby bakteryjne
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Kwietnia 2021, 19:23 »
i hope this can help everyone, in indonesia we usually use the drugs called 'POMATE', with the tank without substrate and filter on, and the water usually a little bit above dorsal plus KETAPANG Leaves 1 or 2 depends on the size of aquarium (20% or 30% water in the tank).

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4676
  • Afryka Dzika
Odp: Na choroby bakteryjne
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Kwietnia 2021, 22:10 »
i hope this can help everyone, in indonesia we usually use the drugs called 'POMATE', with the tank without substrate and filter on, and the water usually a little bit above dorsal plus KETAPANG Leaves 1 or 2 depends on the size of aquarium (20% or 30% water in the tank).

Thanks for that mate :)