Autor Wątek: Channa Gachua Inle Lake - pierwsza przygoda z wężogłowami  (Przeczytany 24349 razy)

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4709
  • Afryka Dzika
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsza przygoda z wężogłowami
« Odpowiedź #165 dnia: 07 Września 2018, 00:17 »
Coraz bardziej irytuje brak posiadanie przez mnie tych rybek...

Kakadu czy wezoglowow? :P

Windus

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsza przygoda z wężogłowami
« Odpowiedź #166 dnia: 07 Września 2018, 08:01 »
Ale mnie łapiesz za słowo. Chodzi oczywiście o wężogłowy  ;)

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1853
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsza przygoda z wężogłowami
« Odpowiedź #167 dnia: 07 Września 2018, 10:09 »
Już tyle lat jestem z wężogłowami a niestety nie doświadczyłem trzymania stadka młodych. Jestem ciekaw obserwacji. Kiedyś może będziemy mieli odpowiedź na pytanie jakie trzeba mieć akwarium by utrzymać coś oprócz parki Inle.
200 litrów

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4709
  • Afryka Dzika
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsza przygoda z wężogłowami
« Odpowiedź #168 dnia: 07 Września 2018, 12:08 »
Ale mnie łapiesz za słowo. Chodzi oczywiście o wężogłowy  ;)

Juz niedlugo ;D


Kiedyś może będziemy mieli odpowiedź na pytanie jakie trzeba mieć akwarium by utrzymać coś oprócz parki Inle.

Chodzi Ci o zupelnie inne ryby czy takze inne Inle lake oprocz samej parki?

Windus

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsza przygoda z wężogłowami
« Odpowiedź #169 dnia: 07 Września 2018, 12:43 »
Właśnie jak to jest? W większym akwarium można trzymać ich więcej? I jak jest z innymi rybami? Mam w zbiorniku jednego L-340, co z nim będzie?

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4709
  • Afryka Dzika
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsza przygoda z wężogłowami
« Odpowiedź #170 dnia: 07 Września 2018, 15:05 »
Właśnie jak to jest? W większym akwarium można trzymać ich więcej? I jak jest z innymi rybami? Mam w zbiorniku jednego L-340, co z nim będzie?

Jak wiadomo wieksze akwa daje wieksze mozliwosci.
Ale niezawsze.
Duzo tu takze zalezy od charakteru kazdej ryby lub w tym wypadku parki.
Zdarza sie,ze w jednym akwarium sa 2 dobrane parki.
Jedna i druga ma swoj rewir.
Ale to rzadkosc.
Przewaznie jest jedna parka.
Moze byc ze np w 150cm akwa bedzie tylko jedna parka a w 120cm dwie parki.
Wiec nigdy nic niewiadomo,nigdy nic niejest pewne z tymi rybami.

Co do innych ryb.
Jesli inne ryby sa trzymane razem z mlodziutkimi wezoglowami i razem z nimi dorastaja to jest wieksza mozliwosc iz Channy w przyszlosci je beda olewac.
Oczywicie niemowie tu o jakis neonkach czy gupikach.
Ale o takich rybach rosnacych do podobnego rozmiaru co Channy lub troche mniejsze.
Przy tarle czy wychowywaniu mlodych moga byc odpedzane,niekoniecznie zabijane czy mocno poturbowane.
Wiec jesli chcesz jakies inne ryby trzymac z wezoglowami to kupuj je teraz zanim wpuscisz Channy.
Mysle iz Twoj  L-340 bedzie z nimi calkowicie bezpieczny :)

cthulhu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsza przygoda z wężogłowami
« Odpowiedź #171 dnia: 25 Września 2018, 21:27 »
No...pisałem 3 września, że jak wykarczuję akwarium to będą zdjęcia. Akwarium wykarczowane, sesja była, że aż akumulator padł. Tak więc fotki najpóźniej pojutrze.

Z akwarium usunąłem 2/3 roślin. Wreszcie widzę ryby i jest światło w akwarium. Wiem, że trochę za dużo tych roślin wyciąłem, ale muszę obserwować co się dzieje u ryb i czy czasem jakaś para nie ma się już ku sobie. Ogólnie sztuk jest sześć. Jest jeden Kiler (taki ma już przydomek od małego, kiedy urodził się dwukrotnie większy od reszty :P ). Kiler zawsze jest na środku akwarium przy szybie. To była jedyna ryba widoczna przed wykarczowaniem, którą mogłem bez problemu dostrzec (oczywiście w porze nieobiadowej). Gania on wszystkie pozostałe, które mu się nawiną w polu widzenia. One chyba nie pozostają mu dłużne bo też ma płetwy nagryzione. Kiler teraz ma około 8cm. Ogólnie już nie zauważam takiego przyrostu u ryb jaki był na początku.

Patrząc dzisiaj na ryby to mogę powiedzieć, że wszystkie się gonią nawzajem. Wszystkie poza jedną mają nadgryzione i poszarpane płetwy. Szczególnie przerąbane ma najmniejsza sztuka. Na niej chyba się wszystkie wyżywają. Żal mi jej. Jedna z ryb, która nie jest obszarpana jest smukła i raczej spokojna. Może to samica, dlatego taka nie narwana :P.

Póki co nie zaobserwowałem żadnej "sympatii" między rybami. Jedyna obserwacja godna uwagi to taka, że dwie ryby zamiast standardowego szybkiego pogonienia przeciwnika, przez dłuższą chwile "miziały" się pyskami, po czym jeden atakował drugiego. Ten drugi niby uciekał, ale powracał i tak kilkakrotnie. Nie była to jakaś agresywna akcja, ale raczej wyglądało na zabawę.

Ostatnio trochę zaniedbałem akwaria jak i forum. To z braku czasu >:(....jednak teraz już będzie lepiej.

PS. Windus ja wciąż pamiętam o Tobie. Mam nadzieję, że jak tylko dobierze mi się para Twoja cierpliwość zostanie wynagrodzona.  ;)

Windus

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsza przygoda z wężogłowami
« Odpowiedź #172 dnia: 25 Września 2018, 21:32 »
PS. Windus ja wciąż pamiętam o Tobie. Mam nadzieję, że jak tylko dobierze mi się para Twoja cierpliwość zostanie wynagrodzona.  ;)
Jestem cierpliwy i to bardzo  ;) lepiej poczekać żeby było dobrze.

Swoją drogą Twoje wpisy czyta się z dużym zainteresowaniem.

cthulhu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsza przygoda z wężogłowami
« Odpowiedź #173 dnia: 25 Września 2018, 21:41 »
Jestem cierpliwy i to bardzo  ;) lepiej poczekać żeby było dobrze.

Swoją drogą Twoje wpisy czyta się z dużym zainteresowaniem.

Muszą one rekompensować brak fotek :P

Windus

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsza przygoda z wężogłowami
« Odpowiedź #174 dnia: 25 Września 2018, 22:06 »
Fakt, fotki by się przydały  ;)

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4709
  • Afryka Dzika
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsza przygoda z wężogłowami
« Odpowiedź #175 dnia: 25 Września 2018, 23:30 »
Siemanko Cthulhu :)
Najwazniejsze ze rybki zyja i maja sie dobrze.
A myslalem iz masz 8 sztuk,moze cos mi sie pomylilo ;)
W takiej grupie zawsze sie znajdzie jakas ofiara ktora bedzie przesladowana.Taka Natura.
Ciekawy jestem tej smuklej i spokojnej sztuki.
Moze to Alfa a Killer to tylko sprawia pozory takiego Bossa ;)

PS.Tez czekam na fotki ;)



Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1853
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsza przygoda z wężogłowami
« Odpowiedź #176 dnia: 26 Września 2018, 08:58 »
Przypomnij mi gabaryty akwarium - może wstaw w podpisie???
200 litrów

bartekwit

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 222
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsza przygoda z wężogłowami
« Odpowiedź #177 dnia: 26 Września 2018, 14:08 »
Witam. Podłącze się do tematu i jeśli można to stane w kolejce za Windus' em :-)

cthulhu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsza przygoda z wężogłowami
« Odpowiedź #178 dnia: 27 Września 2018, 20:34 »
Przeczytałem sobie wątek o młodych IL w dziale "rozmnażanie".Miło było sobie to powspominać i pooglądać filmiki. Aż łza się w oku zakręciła... Żal mi tej pierwszej pary. Mogłem wtedy jednak odłowić samice na dłuższy czas... Dobrze jednak, że to spisane bo będę bogatszy o te doświadczenia w przyszłości.

Podsumowując - młode mają niecałe 5 miesięcy (pierwszy raz je dostrzegłem 16 maja). Było ich 25-30szt. W połowie czerwca ich ich ilość została zredukowana ok. o połowę. 24 czerwca, kiedy dorosłe przypadkowo zaczęły pożerać młode odłowiłem ostatnie 8 szt. do małego osobnego akwarium (Peterek masz dobrą pamieć  ;)). 24 lipca młode trafiły z powrotem do głównego akwarium (smutną historie z rodzicami znacie). Ostało ich się finalnie 6szt. (czyli przeżyła 1/4-1/5 z miotu). Jak wspominałem wcześniej, mam problem z Kilerem. Po robieniu porządków we wtorek, wszystkie ryby pływały na widoku, bo pewnie były ciekawskie chaosu. Na następny dzień wszystkie poza Kilerem znalazły sobie kryjówki i się w nich chowają. Nie obczaiłem jeszcze wszystkich kryjówek, muszę się bacznie przyjrzeć czym, w którejś z nich nie siedzą dwie sztuki. W każdym razie do karmienia wyszły wszystkie. Pojadły sobie, ale każdej się dostało od Kilera. Nie wiem czy nie pozbędę się tego osobnika. Poczekam jeszcze, czy się zasymiluje z resztą towarzystwa ale słabo to widzę.

Poniżej kilka fot. Do akwarium muszę Jeszce zapodać liście bo obecnie mi się skończyły. Myślę tez o umieszczeniu w prawej części akwarium korzeni (takich podobnych do gałęzi), bo tam jest za pusto. Akwarium panoramiczne 112L (80x30x40)


cthulhu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
Odp: Channa Gachua Inle Lake - pierwsza przygoda z wężogłowami
« Odpowiedź #179 dnia: 27 Września 2018, 20:37 »
Ciężko się robi zdjęcia rybom w ruchu. Sorki za ostrość, a właściwie jej brak.