Autor Wątek: Grzesiowa - channa aurantimaculata  (Przeczytany 9921 razy)

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Grzesiowa - channa aurantimaculata
« Odpowiedź #45 dnia: 04 Marca 2018, 16:48 »
Sniadanie,obiad czy kolacja? ;)
Widze ze ta zacma opanowala nasze forum ;D

seban

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 249
Odp: Grzesiowa - channa aurantimaculata
« Odpowiedź #46 dnia: 04 Marca 2018, 16:59 »
Karmię najczęściej wieczorem. Teraz szybko nakręciłem filmik, póki jeszcze troszkę światła dziennego jest. Bocje jadły wczoraj, jakaś drobnicę, a Grzesiowa w czwartek, dostała ikrę pstrąga. Mocno się nafutrowała. Myślę, że z 60g, a może nawet i 80g tego było. Po ikrze, dłużej wytrzymuje głodówkę. Jednak woda syfi się bardzo mocno. Dlatego ikrą karmię raz na dwa - trzy miesiące.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Grzesiowa - channa aurantimaculata
« Odpowiedź #47 dnia: 04 Marca 2018, 17:05 »
a Grzesiowa w czwartek, dostała ikrę pstrąga. Mocno się nafutrowała. Myślę, że z 60g, a może nawet i 80g tego było.

Mysle,ze Grzesiowa je lepiej odemnie ;D

seban

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 249
Odp: Grzesiowa - channa aurantimaculata
« Odpowiedź #48 dnia: 04 Marca 2018, 17:21 »
Staram się urozmaicać jej dietę. Jestem, w o tyle dobrej sytuacji, że kolega prowadzi rybol. Więc mam od niego, dobre menu dla Grzesiowej.

seban

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 249
Odp: Grzesiowa - channa aurantimaculata
« Odpowiedź #49 dnia: 12 Marca 2018, 00:28 »
Ponieważ anubiasy zaczęły łapać glony postanowiłem je dziś wyszorować. Wywaliłem ze szkła całe zielsko i poczyściłem trochę. Podczas sprzątania dałem więcej światła. Zauważyłem, że Grzesiowa przy większym oświetleniu jest ładniej wybarwiona. No i mam teraz problem. Czy zostawić jej to światło? Druga rzecz, to zauważyłem, że Grzesiowa zebrała piasek z boków szkła i na środku usypała sobie górkę. Dokładnie w tym miejscu gdzie najbardziej lubi przesiadywać. Dziś jej wszystko zepsułem. Rozgarnąłem piasek na całą długość szkła. Zobaczymy czy ponownie przekopie boki i da piasek na środek.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Grzesiowa - channa aurantimaculata
« Odpowiedź #50 dnia: 12 Marca 2018, 11:42 »
Jesli jej pasuje to swiatlo tzn niechowa sie tylko jest tak samo aktywna przy tym oswietleniu to zostaw jak chcesz.
Tez jestem ciekaw czy Twoja koparka znowu usypie sobie gorke ;D

seban

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 249
Odp: Grzesiowa - channa aurantimaculata
« Odpowiedź #51 dnia: 14 Marca 2018, 21:28 »
Światło Grzesiowej nie przeszkadza. Zachowuje się ona tak samo. Obecnie światło punktowe pozostawiłem bez zmian, od 15:00 do 23:30, dodałem jedynie taśmę led na całej długości szkła od 16:45 do 20:00. Poniżej zdjęcia całości i Grzesiowej przesiadującej centralnie pod oświetleniem punktowym.

seban

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 249
Odp: Grzesiowa - channa aurantimaculata
« Odpowiedź #52 dnia: 14 Marca 2018, 21:31 »
Grzesiowa i zbliżenie na jej ranę, która ma obecnie fazę zaniku. Oraz zdjęcie samicy ancistrusa ap., którą bardzo rzadko widuję.

seban

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 249
Odp: Grzesiowa - channa aurantimaculata
« Odpowiedź #53 dnia: 14 Marca 2018, 21:41 »
Tez jestem ciekaw czy Twoja koparka znowu usypie sobie gorke ;D
Na drugi dzień przerzuciła, może ze dwie łyżki piasku. I na tym kopanie się skończyło. Ostatnio nie dostała jeść przez 6 dni. Wczoraj miała dostać papu. Jednak nie kolejny dzień nie dostała. Od samego rana miała pięknie zaokrąglony brzuszek i wydaje mi się, że jakoś jest mniej bocji. Grzesiowa sama się nakarmiła. Szkoda, że nie widziałem nocnej akcji.
Jak wcześniej pisałem zamówiłem Grzesiowej trochę neocardiny i gupika. Dziś przyszła pierwsza paczka, a w niej 200 szt. red cherry. Nakarmiłem bocje żywcem i po godzinie, przy zgaszonym świetle, wpuściłem krewetki. Tego się nie spodziewałem. Krewetki od razu poszły w krzaczory. Za nimi bocje. Przez pół godziny poruszały się tylko listki anubiasów i czasem mignęła mi jakaś bocja. Obecnie bocje już na dnie. Ani jednej krewetki nie widziałem i nie widzę w szkle (poza 2 sekundami, kiedy je wpuściłem do akwarium). Nie było co oglądać, nie wspominając o nakręceniu filmiku czy zrobieniu zdjęcia. A najlepsze jest, że ta krowa Grzesiowa, nawet nie spojrzała na krewetki. Wczoraj się nafutrowała bocjami i krewetki miała w nosie.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Grzesiowa - channa aurantimaculata
« Odpowiedź #54 dnia: 15 Marca 2018, 15:23 »
Nie było co oglądać, nie wspominając o nakręceniu filmiku czy zrobieniu zdjęcia. A najlepsze jest, że ta krowa Grzesiowa, nawet nie spojrzała na krewetki. Wczoraj się nafutrowała bocjami i krewetki miała w nosie.

 ;D ;D ;D

Czyli krotko piszac jakbys jej wogole niekarmil to wszystko by Ci wyzarla z akwarium.
Bocje by zjadly krewetki a ona by zezarla bocje w sosie krewetkowym ;D

Ciekawe jaka bedzie akcja z gupikami.
Niekarm jej przed ich wpuszczeniem.
No,ale z drugiej strony znowu na glodnego upoluje jakas bocje ;)


Grzesiowa ma bardzo ladne krolestwo 8)
Swietnie sie prezentuje przy tym oswietleniu punktowym.
Mowie o samej bohaterce i jej krolestwu ;)

Ta rana to juz jej chyba zostanie.
Dobrze,ze to niejest nic groznego.

seban

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 249
Odp: Grzesiowa - channa aurantimaculata
« Odpowiedź #55 dnia: 18 Marca 2018, 01:33 »
Grzesiową ciekawi wszystko co się rusza. Czasem nawet helenkę weźmie do pyska i po chwili wypluje. Myślę, że gdybym jej nie karmił, to w pierwszej kolejności zniknęłyby bocje. Następnie ancistrusy, a po nich, Grzesiowa zastanawiałaby się, jak dobrać się do ślimaków.
Koparka jest co noc. Teraz siedzę przed szkłem i w przeciągu godziny z dziesięć łyżek piasku zostało przerzuconych. Piasek zbierany po bokach i rzucany na środek. Jednak, tym razem zrzut piasku jest bardziej chaotyczny na większej powierzchni.

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Grzesiowa - channa aurantimaculata
« Odpowiedź #56 dnia: 18 Marca 2018, 09:22 »
Ma apetyt co? ;D
Auranti jest jednym z niewielu wezoglowow ktory kopie w piasku.
Wiekszosc gatunkow tego nierobi.

Admin

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1001
Odp: Grzesiowa - channa aurantimaculata
« Odpowiedź #57 dnia: 06 Kwietnia 2018, 18:47 »
Przeczytałem ten wątek od początku i jestem pod ogromnym wrażeniem,
Myślałem, że tylko ja i Peterek jesteśmy bardzo "pofyrtani" na punkcie wężogłowów...uff nie jesteśmy sami,

A dlaczego Twoja auranti nazywa się "Grzesiowa" ? Wiąże się z tym jakaś historia, czy to od Twojego imienia?

Zbiornik przepięknie urządzony, świetna aranżacja z anubiasami i korzeniami. Te korzenie są super. Jaki to gatunek drzewa? Woda czyściutka...Jaka filtracja jest użyta przy Twoim baniaku?

Przygarniecie schorowanej, zaniedbanej...zaopiekowanie się auranti i stworzenie jej tak wspaniałych warunków to fantastyczny wyczyn, godny podziwu i naśladowania.

Bardzo ładne zdjęcia, filmy oddają piękno - jak dla mnie super!

 Odnośnie temperatury i jej codziennych "skoków" : takie wahania temperatury nie robią szkód, wręcz przeciwnie ponieważ stwarza się fazowośc dnia z nocą i związane z tym różnice temperatury wody. Z tym oknem to też tak kiedyś robiłem haha, aby zapewnić zimowanie...
W zimowaniu nie tylko ważna jest niska temperatura wody, ale również ograniczenie pokarmu do minimum. Znam hodowców, któży nie karmią wogole przez okres zimowania. Ja osobiście obniżałem auranti temperaturę w okresie zimowania do 16-17 stopni oraz skąpy posiłek raz w miesiącu. Wszystkie ryby były zdrowe...

Statyczność Grzesiowej i brak dynamiki odzwierciedla piękno tej channy oraz jej charakteru - nie wszyscy preferują takie zachowania. Dlatego ja przeważnie trzymam w baniakach tylko channy.
U mnie auranti też kopały jak "koparki na budowie" i uważam, że to oddaje cały urok tego gatunku.

Menu to Twoja Grzesiowa ma wspaniałe, o tak urozmaiconej diecie to bardzo dawno nie słyszałem. Spróbuj poszukać jej towarzystwa, a może będzie coś z tego więcej...

Tomaso

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1853
Odp: Grzesiowa - channa aurantimaculata
« Odpowiedź #58 dnia: 07 Kwietnia 2018, 11:11 »
Bardzo ładny zbiornik. Ja niestety nie mam takich zdolności. Krewetek Twoja Channa nie powinna zaatakować. Moja ich w ogóle nie zauważa. Natomiast jestem w szoku, że taki duży potworek jak Twoja Grzesiowa nie wyjadła wszystkich Bocji. Ich wielkość jest idealna  :).
Tak do hopla na punkcie Wężogłowów to mój został ochrzczony Nagini  ;D.
Moja co jakiś czas próbuje chapnąć Neonka. Są one jednak bardzo szybkie i zostało jeszcze 12 sztuk. W sobotę za tydzień dorzucę im ze 30 nowych.
200 litrów

Peterek

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4701
  • Afryka Dzika
Odp: Grzesiowa - channa aurantimaculata
« Odpowiedź #59 dnia: 10 Kwietnia 2018, 15:30 »
Tak do hopla na punkcie Wężogłowów to mój został ochrzczony Nagini  ;D.

 ;D ;D ;D